ביקורת, “על טבעי”, עונה 11 פרק 11: אל המיסטי

אחרי הפרק הטוב של שבוע שעבר, בנוהל הרגיל, אני מצפה לירידה בפרק השבועי. אחרי שבמשך מספר לא קטן של עונות לא היה ברור לכותבים מה לעשות עם הדמות של קאס, הם מנסים כיוון חדש. לוצי-קאס הגיע, ובואו נקווה שזה יהיה ליותר מפרק אחד, כי נראה שיש פה לא מעט פוטנציאל.

הפרק נפתח בשנות ה-80 באירלנד, עם זוג הורים צעיר. השלווה מסתיימת מהר כשמשהו תוקף את האבא, הורג את האמא ומשאיר את התינוקת יתומה. הפתיחה הזו מרגישה כמו פרק פילר קלאסי, הציפיות שלי לא בשמיים.

נכנסתי לפרק הזה עם רצון אחד, לראות את לוצי-קאס. אנחנו מקבלים אותו מיד על ההתחלה מאכיל ברווזים ונהנה מבריאת העולם. מהר מאוד הוא פוגש במלאך דרג ג’ שמזהה אותו. המלאך אני חייב לומר המאוד טיפש, חושב שיש לו סיכוי כלשהו מול השטן ומוצא את עצמו מהר מאוד משחק בתפקיד שלולית דם. מצחיק, זה כאילו שבאטמן ינסה להרוג את סופרמן… דוגמא לא טובה, כמו דוד וגוליית. אוקיי, אני נכנע, לאור דוגמאות מן העבר מסתבר שלמלאך הטיפש היה סיכוי לא רע. עדיין, מדובר בסצנה די מיותרת שלא מוסיפה כלום לפרק, הייתי מעדיף לראות את לוצי-קאס מתעלל בקראולי.

supernatural-s11ep11

סאם ודין מתחילים לחקור מקרה שבצורה מפתיעה דומה למקרה שפתח את הפרק. לאחר זמן קצר, שריפת שלד תמים ושתי קורבנות נוספים, השניים מבינים שהם מתמודדים מול בנשי. מפלצת שמתבייתת על אנשים פגועים, צורחת בראש שלהם עד שהם מתאבדים ואוכלת את מה שנשאר. השניים מתאחדים עם התינוקת מפתיחת הפרק, שגדלה ושמה לה למטרה לצוד את הבשני שהרגה את ההורים שלה. אני לא יודע אם זה העלילה הצפויה או הניסיון הרב שלי עם האחים וינצ’סטר, אבל אני כבר מבין שעד סוף הפרק הבנשי תתקוף אחד מהם על מנת לחשוף את פגיעותו.

בזמן שדין חוזר לבונקר כדי לאסוף ציוד כנגד הבנשי הוא פוגש את שם את לוצי-קאס שמנסה למצוא דרך לאתר את האפילה והשניים מדברים על המפגש האחרון של כל אחד מהם איתה. דין בסופו של דבר חושף את האמת, יש לו רגשות מסוימים לאמארה והשניים מחליטים לשמור על זה בסוד. לפחות לעכשיו, נראה שלוצי-קאס באמת מחפש דרך לאתר את אמארה ולהרוג אותה.

הפרק נגמר ב-2 דקות של אקשן, הבנשי תוקפת את דין ובסוף מוצאת את מותה. מצד אחד, אני מבין את הרצון להראות לנו את הרעיון שדין פגוע בצורה מסוימת. מצד שני, להציב את אחת הדמויות הראשיות בסיטואציה של מוות גורמת לנו לשום התרגשות, חשש או עניין. בסצנת BM (Boy melodrama) קלאסית של האחים, לאור השיחה של סאם עם לוציפר הוא מצטער בפני דין על התקופה שהוא לא חיפש אותו בכור המצרף. דין, כרגיל, משקר לסאם על העובדה שהוא פגוע וזה כנראה קשור לאפילה. הפרק נגמר שהם הולכים לישון, כל אחד פגוע בדרכו שלו.

ציון – 2
ratings-tv-2

One thought on “ביקורת, “על טבעי”, עונה 11 פרק 11: אל המיסטי”

השאר תגובה