הזמנה לפסטיבל אוטופיה בחנוכה (8-15 בדצמבר)

פסטיבל אוטופיה השנתי, בהפקת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בידוני ובשיתוף המכללה הישראלית לאנימציה, יתקיים במהלך חג החנוכה בסינמטק ת”א, בית אריאלה, במכללה לאנימציה ובסינמטק הרצליה.

The final girls poster

בתכנייה ניתן למצוא הרצאות, סרטים וסרטי אנימציה. הפסטיבל ייפתח עם הקרנת סרטו החדש של צ’ארלי קאופמן, “אנומליסה”, אנימציית סטופ-מושן בכיכוב ג’ניפר ג’ייסון לי וטום נונאן, על מפגש בין אישה לגבר נטול קישורים חברתיים. הסרט שינעל את הפסטיבל, “הנערות האחרונות” של טוד שטראוס-שולסון, בכיכוב מלין אקרמן ונינה דוברב, הוא קומדיית אימה העוסקת בבתה של כוכבת סרטי אימה לשעבר הנשאבת עם חבריה לתוך סרטה המפורסם ביותר של אמה.

סרטים אחרים שיוקרנו במהלך הפסטיבל: “טורבו קיד” הנוסטלגי, “נהר אבוד” (סרטו הראשון של ראיין גוסלינג כבמאי), “חדר מנוחה” (בכיכוב פטריק סטיוארט; להקת פאנק נתקעת במועדון הופעות לאחר מעשה רצח), “אבוללה”, “אני לא מאמין, אני רובוט?!” ו”ג’רוזלם” הישראליים המאוד מדוברים.

lost river poster

בין האירועים הנוספים: תערוכת ציורים מקומית על פי מלחמת הכוכבים, תערוכה של תלמידי המכללה לאנימציה שמדמה עתיד בשליטת רובוטים, פאנל עם אנשי קולנוע ישראלים על סרטי ז’אנר (מד”ב, פנטזיה ואימה) וסדרת הרצאות והדגמות חינמיות בנושאים שונים.

Green_Room Poster

את כל הפרטים על הפסטיבל והתוכנייה המלאה, ניתן למצוא באתר הרשמי.

השאר תגובה