ביקורת “על טבעי” עונה 11 פרק 5: ליזי הרזה

הביקורת השבועית של “על טבעי” מוגשת בחסות פיל לינוט.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים לתוכנה של הצנצנת!

בייבי” היה פרק מעולה, כולנו יכולים להסכים על כך. הבעיה היא שאחרי פרק כל כך טוב, הסבירות שנקבל פרק פחות טוב היא כמעט ודאית. התחלתי לצפות ב”ליזי הרזה” בציפייה שרכבת ההרים של “על טבעי” תמשיך לעשות לופים.

סצינת הפתיחה היא כמו במרבית פרקי הסדרה: אנו מצטרפים לזוג תמים שלא מודע לעובדה שהם הולכים לפגוש את מותם בדרך מזוויעה. ואכן, מספר דקות לאחר מכן שניהם זוכים לפגישה גורלית עם גרזן מושחז. האחים לא מבזבזים דקה ונוסעים למקום הרצח, אכסניית ליזי ברדן, על שם צעירה אמריקאית שטבחה בהוריה בתחילת המאה הקודמת; חוש העכביש שלי אומר שמדובר ברוח נקמנית. איפה קאס, אתם שואלים? התירוץ התסריטאי הוא שעדיין נדרשת לו תקופת החלמה והוא מעביר אותה בצפייה בנטפליקס.

אירועים כאלה בדרך כלל מובילים לפרקים הגנריים ביותר של הסדרה. האחים חוקרים מקרה, לאורך כל הפרק אנחנו נוטים להאמין שהמפלצת התורנית היא משהו אחד, ומספר דקות לפני הסוף מתגלה הטוויסט; מפזרים מעל העלילה הנדושה קצת הומור, אקשן, דרמה בין סאם ודין וקיבלנו פרק פילר קלאסי.

“אתה בטוח שזה בסדר לפרוץ לבית רק כדי ללכת לשירותים?”

איפשהו באמצע הפרק, השעמום החל לכרסם בי והתחלתי לספור את הדקות עד סיומו. למרבה הפתעתי, אמארה הופיעה כדי להרים את העלילה. החשיפה שלה העבירה אותי ממצב שכיבה\חצי רדום על המיטה אל ישיבה מרוכזת. כך עושים טוויסט! אמארה שוטטה בעיירה ושאבה את הנשמות של שני תושבים, האחד הפך לקליפה ריקה והשנייה הפכה לרוצחת הגרזן שלנו. כשראיתי את אמארה לבד, המחשבה היחידה שעברה לי בראש הייתה “רק שהיא לא פגעה בקראולי”.

בסוף הפרק הרוצחת מוצאת את מותה לאור טעות קלאסית של כל נבל, המונולוג. הבחור שנלקחה ממנו נשמתו נוטל על עצמו את אשמת מקרי הרצח. הסיבה היא שאם הוא יישאר בחוץ זה רק עניין של זמן עד שגם הוא יהפוך לרוצח. סאם ודין מסכימים וככל הנראה נותנים לבחור לשבת בכלא כל חייו או לספוג גזר דין מוות, תבחרו אחד. הסיום הזה די הפריע לי; כבר בתחילת הפרק סאם נתן את הנאום השבועי של “חייבים להציל את כולם”, איפה זה עכשיו? למה לתת לבחור חף מפשע להיכנס לכלא? כנראה שהרצון להראות שמישהו ללא נשמה יכול לעשות מעשה טוב חזק יותר מהרצון לשמור על אופי הדמויות.

♫Musha ring dum a doo dum a da, whack for my daddy-o♪
♫Musha ring dum a doo dum a da, whack for my daddy-o♪

אני מאוד אוהב את הטון של הסדרה עד עכשיו, כל פרק עסק בצורה ישירה או עקיפה באפילה. ממש נותנים לנו את הדגש בעונה הנוכחית שאין מנוס מפני הרוע הזה, הוא בכל מקום.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה