ביקורת "סוכני שילד" עונה 3 פרק 4: השדים שאתה מכיר

הביקורת השבועית של "סוכני שילד" מוגשת בחסות הפיצ'רים החדשים בזרוע המכאנית של קולסון.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים לתכניות הסודיות של סימונס!

אין דרך טובה יותר לרענן שיגרה משעממת מאשר עם קליף-האנגרים וקצת אקשן באוקן גבוה, אבל יש לי תחושה שקפצתי קדימה יותר מדי. אחרי פרק ריק למדי בשבוע שעבר, הפעם קיבלנו מנה גדושה ויפה של פעולה, דיאלוגים משעשעים, דיאלוגים דרמטיים ולא מעט מתח, מה שהעלה את העונה השלישית על הערכים הגבוהים בגרף האיכויות.

"יש לי משהו בעין?"
"יש לי משהו בעין?"

זוכרים את הנינג'ה הג'ינג'ית המשתכפלת של ג'יאינג מהעונה השנייה? אז מסתבר שקוראים לה אלישה ובאורח פלא עכשיו היא חברה של דייזי ומתגייסת לעזור שילד לאתר איניומנס נוספים לפני שהתוקף המסתורי ימצא ויחסל אותם. אך אוי, נראה כי מאוחר מדי ולאש (שמו הוזכר רשמית לראשונה השבוע) מתפרץ לדירה, הורג את זוג האיניומנס ואת השיבוט של אלישה, ונמלט אחרי עימות עם דייזי ומאק.

אל הזירה מגיעים לא רק קולסון אלא גם פרייס ו-ATCU שלה (למורת רוחה של דייזי, מן הסתם). בהסכמה שעדיף לעבוד ביחד מאשר לחוד, דייזי נכנעת לרצונו של קולסון לשתף פעולה עם רוזלינד, וכולם ביחד יוצאים בעקבותיו של לאש, שמובילות למשתף הפעולה שלו לכאורה, האקר בשם דווייט פריי. פריי, שכוחותיו החדשים הם יותר קללה מברכה (אלרגיה כרונית לאיניומנס) דווקא מאמין שלאש בעצם עושה "עבודת קודש" בחיסול איניומנס, המתת חסד לאיניומנס הסובלים וגאולה לבני האנוש.

"שוב דפקו לנו את המשלוח מהסופר?!"
"שוב דפקו לנו את המשלוח מהסופר?!"

בדרכם לבסיס ATCU עם פריי בליווי דייזי ומאק, הרכב מותקף ע"י הענק בעל הראסטות שמחסל את פריי ונמלט שוב. כשהוא מתרחק אל חשכת הלילה, דייזי מבחינה כי הוא יכול לשנות את צורתו לזו של אדם רגיל.

בינתיים בלגיון האבדון… סליחה, התבלבלתי ביקום. בינתיים בהיידרה החדשה, האנטר עומד בפני מפגש עתידי עם דיירקטור וורד. השיחה בין האנטר למיי חושפת את המניעים האמיתיים של האנטר ללקיחת המשימה: הגנה על בובי לפני שזו תוכל לשוב לשדה הקרב ועלולה לרדוף בעצמה אחר וורד, ולהיפגע בשנית.

"בסך הכל התעניינתי בקריירת הפופ שלך בסין..."
"בסך הכל התעניינתי בקריירת הפופ שלך בסין…"

במקביל מיי חוזרת לבסיס ונתקלת באנדרו. כאן מתגלה הסיבה לפרידה האחרונה בין השניים (באופן חלקי). למה זה חשוב? כי אחרי שהאנטר נחשף בפני וורד וקרב היריות מתחיל, זהו מושא האהבה של מיי שנמצא על הכוונת. בזמן שוורד תקוע בין הפטיש לסדן, הוא שולח את וורנר פון סטראקר לאיים על אנדרו, "המורה" שלו לפסיכולוגיה, כקלף מיקוח נגד מיי, והאיום מצליח.

במהלך הבריחה האנטר מצליח לתקוע כדור בגבו של וורד ונותר רק לקוות שאין אלכוהול במקום אליו הוא נוסע. אולם בחזרה במרכול בו הוחזק אנדרו, מתגלה גופה מדממת בלתי מזוהה שניות לפני שוורנר המבוהל בורח אל מקום מסתור כשהמקום מתפוצץ. האם אנדרו נפל קורבן במלתעות (בדיחה פנימית של הפרק) היידרה? או שאולי הפך לסופר נינג'ה ואיכשהו הצליח להפתיע את פון סטראקר הצעיר? קליף-האנגר, גבירותיי ורבותיי, כמו שצריך.

"דאמיט, הנרי, למה שלחת לי קליפ של קלואי...?"
"דאמיט, הנרי, למה שלחת לי קליפ של קלואי…?"

נסכם עם מעט פיץ-סימונס לקינוח. שמתם לב איך התהפכו היוצרות? בתחילת העונה הקודמת היה זה פיץ ה"שבור" וסימונס הייתה המשענת שלו (דרך אגב, נהדר לראות שהאונה של פיץ החלימה לחלוטין והוא מדבר במשפטים סדירים שוב), והפעם זו סימונס שהתקלקלה ופיץ חסר אונים בניסיון לעזור לה. "משהו קרה לי שם" זה אכן משפט מסקרן לשבוע הבא (קליף-האנגר פצפון נוסף?) תעלומת העולם האחר הולכת ונפרמת.

ציון: 4
ratings-tv-4

דווייט פריי היה אדם בעל כוחות על עם שם הקוד "בזוקה" ביקום החלופי המוכר כ-New Universe. היכולות של פריי היו שונות מאלו של בן-דמותו בסדרה: הוא יכל לירות מטחים מתפוצצים מידיו. בדומה לפריי הטלוויזיוני, בזוקה סבל מכוויות בגופו מאחר ולא היה חסין בפני הכוחות של עצמו.
– קיבו מציין בפני "ריצ'י"\האנטר שוורד שוקל מספר שמות למפקדה של היידרה, ביניהם "אומגה פוינט". זהו שמו של בסיס היידרה באיטליה, ליד ג'נובה.

3 thoughts on “ביקורת "סוכני שילד" עונה 3 פרק 4: השדים שאתה מכיר”

  1. אני לא יודע אם רק אני שמתי לב אבל לקראת הסוף (דקה 37 בערך) יש שם קטע בסופרמרקט שברקע כתוב בעברית מצה ועוד מילה לא ברורה חחחחחחחחחח

  2. בניגוד לפרק הקודם, בהחלט פרק מהנה ומפתיע.
    כמו שציינת.. שני קליפ-האנגרים משובחים מאוד, וקשה לחכות לשבוע הבא, אז נגלה סופסוף מה עבר על סימונס בעולם המרוחק ההוא.
    יש גם תיאוריות מאוד מעניינות על זהותו של לאש, אבל אני לא יודע אם אני יכול לכתוב פה , מבלי לעורר ספוילרים

השאר תגובה