ביקורת "סוכני שילד" עונה 2 פרק 18: החבר-אויב של האויב שלי

הביקורת השבועית של "סוכני שילד" מוגשת בחסות מיה ג'ניפר.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

השבוע הגיע לאקרנים סרט ההמשך של הנוקמים, "הנוקמים: עידן אולטרון", והמצופה מהסדרה הוא שיהיה איזשהו קישור עלילתי לסרט, כמו שבעונה הקודמת היה לשלושת סרטי הפתיחה של שלב 2 ("איירון מן 3", "ת'ור: העולם האפל" ו"קפטן אמריקה: חייל החורף"). את הקישור הזה קיבלנו דרך עירובו של ד"ר ליסט בסיפור, ומספר איזכורים למיקומו של הברון פון סטראקר, מנהיג היידרה הנותר, במזרח אירופה.

קולסון מחליט לזנוח את עניין הקרעים בשילד ומחזיר את היידרה לראש סדר העדיפויות שלו. יחד עם האנטר ודת'לוק (ופיץ, שנאסף בתחילת הפרק) הוא מאתר את וורד וקירה\"סוכנת 33" בדרום אמריקה, וסוגר איתם עסקה לשיתוף פעולה במרדף אחר ליסט: וורד ייתן יד בלכידת הרופא הטוב וקולסון בתמורה ישתמש בפרוטוקול טהיטי (שלא חשבתי שעדיין קיים) כדי להעניק לוורד וקירה חיים חדשים, נטולי זכרונות מהתקופה הרעה בחייהם. וורד מסכים בסופו של דבר, ומשתמש בבאקשי שטוף המוח לכאורה כדי להגיע לליסט. ליסט, בינתיים, מתגלה כמדען מאוד יסודי, כשהוא לוכד את המיוחדים שעוזבים את המקלט הסודי בהרי סין, מבצע בהם ניסויים ואז נפטר מגופותיהם כשהשימוש בהם מתמצה או נכשל. אולם המטרה האמיתית שלו היא האדם בעל יכולות השיגור, שחתימת כוחותיו משמשת לו לצוד את בעלי יכולות העל.

CLARK GREGG, BRETT DALTON

באותו מקלט מדובר ג'יאינג מחליטה לשלוח את קאל לדרכו ללא ידיעתו, מאחר והוא אינו באמת שייך לקבוצה. סקאיי מזהירה את אמה שקאל לא יגיב טוב למהלך הנטישה, ועלול לפגוע בחפים מפשע. סקאיי מתנדבת ללכת עם קאל באופן זמני כדי להבטיח שהמכה לא תהיה כואבת עבורו. תחילה נראה שקאל באמת פתח דף חדש והוא מאמין שהעזיבה שלו היא זמנית. שמח ונרגש מכך שבתו תצטרף אליו, קאל לוקח את סקאיי לטיול בעיר הולדתו מילווקי, במהלכו סקאיי יוצרת קשר עם מיי, מבלי להיות מודעת להתרחשויות והמהפכים בשילד. מיי מנטרת את השיחה ושילד-2, ספציפית בובי ומאק, יוצאים בעקבותיה.

התרמית הקטנה של סימונס בנוגע לתיבת הכלים של פיורי נחשפת כשהיא מגלה אותה למיי, וזו מגלה לבובי (אף שהיא מותחת את האמת ולא מספרת על מעורבותה של ג'מה בזיוף הקובייה), ובעצם בוגדת באמונה של סימונס. סימונס מבינה שנותרה אחרונת מאמיניו של קולסון, ונאלצת להסכים לדרישותיה של מיי לאתר את קולסון דרך המערכות של דת'לוק.

בחזרה בצוות קולסון, וורד שולח את באקשי, מלווה בדת'לוק, לפגוש את ליסט. כחלק מתפנית לא צפויה, באקשי מציע את מייק כמתנה עבור ליסט כאות לנאמנותו. מייק כמעט פותח באש וחושף את הכיסוי שלו, לא לפני שוורד משכנע את הצוות שזה תרגיל שיעזור בהסתננות להיידרה, ופיץ מורה למייק "לשחק את המשחק". הצוות של ליסט מאתר את גורדון, שנשלח להחזיר את סקאיי מוקדם מהרגיל לאחר גילוי גופתו של אית'ן (הצעיר שיצא למסע בפרק הקודם), ויוצא ללכוד אותו בבניין המרפאה הישנה של קאל. בעימות המתגבש במקום, נפגשים כל הצוותים מכל החזיתות. לינקולן, שנשלח לעקוב ולשמור על סקאיי, נאבק בד'תלוק ומנטרל אותו חלקית, אך השניים נלכדים ע"י באקשי (שמסתבר כי לא הושפע משטיפת המוח של וורד).

לפני לכידתו של מייק, סימונס מצליחה לקלוט שדר וידאו מעיניו, שמראה את קולסון ו-וורד זה לצד זה, מה שמחזק את חשדותיה של מיי ומערער את ג'מה. גורדון מצליח לחלץ את סקאיי, אך קאל תופס טרמפ ביחד וקופץ לתוך מעגל השיגור. ללא אמצעים או תכנית גיבוי נראים לעין, קולסון ממתין במשרדו של קאל כשבובי ומאק מגיעים למקום, ומסגיר את עצמו.

חשוב לציין שלמרות שנקודת החיבור בין הסדרה לסרט נכחה בפרק במובן מסוים, הסרט עצמו אמור לצאת רק בסופ"ש הקרוב בארצות הברית, אחרי שידור הפרק הבא. כך שייתכן ונראה את השלכותיו, אם בכלל, רק בהמשך. למרות זאת, העיסוק היה ענייני בכל הקשור להיידרה וסופקו הפתעה או שתיים לקראת סוף הפרק. לסיכום: לא היה וואו, אבל גם לא משעמם.

ציון: 4
ratings-tv-4

אקידנה: לוגו החברה על המטוס של היידרה, הוא גם שמה של חברת השקעות בבעלות הארגון בקומיקס.
– קאל מאשר כי שינה את שם משפחתו לזאבו, כמו בן-דמותו בקומיקס. שמו הקודם, ג'ונסון, גורם לסקאיי לגלגל על הלשון את שמה האמיתי.

One thought on “ביקורת "סוכני שילד" עונה 2 פרק 18: החבר-אויב של האויב שלי”

  1. פרק מעולה, כשסקאי גלגלה את שמה האמיתי על לשונה, ממש התפוצצתי מהנאה 🙂
    יש לי השערה, שהמטען המסתורי שנמצא על הספינה של גונזלס יחשף בפרק הבא, ויקשר לסרט..

השאר תגובה