אדגר רייט יקבל קרדיט סיפור ותסריט על “אנטמן”

כידוע, אדגר רייט, הבמאי והתסריטאי שעומד מאחורי העיבוד הקולנועי של “סקוט פילגרים” (שאנו מסרבים בתוקף להשתמש בשם העברי שלו, “האקסים של החברה שלי”) ומאחורי טרילוגיית הקורנטו המוצלחת (שכוללת את “מת על המתים”, “שוטרים לוהטים” ו”סוף העולם”) עזב בטריקת דלת, שהוגדרה כ”חילוקי דעות קריאטיבים”, את הפקת “אנטמן” שייצא ביולי וסוגר את “שלב 2” של היקום הסינמטי של מרוול.

בחודשים האחרונים, התנהל מאבק בין אדגר רייט וג’ו קורניש, אל מול חברת מרוול, בטענה כי הסרט הסופי מבוסס בחלקו הגדול על התסריט והסיפור שהם כתבו ועל כן מגיע להם קרדיט של תסריטאים. במהלך סוף השבוע, באמצעות בוררות של איגוד התסריטאים האמריקני, הגיעו שני הצדדים להסכמה.

אתר חדשות הבידור TheWrap מדווח כי הקרדיטים לכתיבת התסריט ינתנו לארבעה, אדגר רייט, ג’ו קורניש, אדם מקי ופול ראד, שגם משחק בתפקיד הראשי. הקרדיטים הבלעדיים לסיפור הסרט יהיו שייכים לאדגר רייט וג’ו קורניש בלבד.

Ant-man 01

אחרי שאדגר רייט עזב את הפרוייקט, מרוול הציעו את כסא הבימוי לאדם מקי, שביים קומדיות בעיקר בעברו, כמו “חדשות בהפרעה” ו”החבר’ה האחרים”. מקי, שהיה עסוק בפרוייקטים אחרים לא יכול היה לקבל על עצמו את משרת הבימוי, אבל הסכים לכתוב את התסריט בשיתוף כוכב הסרט, פול ראד, שהוא תסריטאי בזכות עצמו.

למרות חילוקי הדעות הסרט הסופי כולל חלק גדול מהסיפור והתסריט של רייט מכיוון שאדם מקי ופול ראד הסתמכו הרבה מאוד על הסטוריבורד שנעה בפיקוחו הצמוד של רייט. אנשי איגוד התסריטאים, שישבו בוועדת הבוררות הכירו בעובדה הזו והעניקו לרייט וקורניש את הקרדיטים הבלעדיים ליצירת הבסיס לסרט וכתיבת הסיפור.

“אנטמן”, אותו ביים בסופו של דבר פייטון ריד (“מעודדות צמודות”, “יס מן” בכיכובו של ג’ים קארי), ייצא בישראל ב-16 ביולי. בסרט מכככבים, לצידו של ראד, מייקל דאגלס כהנק פים המבוגר, היילי אטוול שמשחזרת את תפקידה כסוכנת קרטר, ג’ון סלאטרי כהאוורד סטארק (אביו של טוני סטארק, הלוא הוא איירון מן) ואוונג’לין לילי כהופ ואן דיין בתו של האנק פים.

התקציר הרשמי של הסרט:

סרטם החדש של אולפני מארוול מביא למסך הגדול בפעם הראשונה את אנט-מן. הגנב המדופלם סקוט לאנג (פול ראד) הוא אנטמן, החמוש ביכולת המדהימה להתכווץ בגודלו ולהעלות את כוחו הפיזי. לאנג חייב לאמץ את הגיבור הפנימי שבו ולעזור למורה הרוחני שלו, ד”ר הנרי פים (מייקל דאגלס), להגן על הסוד שמאחורי חליפת איש הנמלה המרהיבה שלו מפני איומים עצומים. נגד מכשולים בלתי אפשריים, פים ולאנג חייבים לתכנן ולבצע את השוד שיציל את העולם.

2 thoughts on “אדגר רייט יקבל קרדיט סיפור ותסריט על “אנטמן””

השאר תגובה