ביקורת “החץ” עונה 3 פרק 18: אויב הציבור

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות טוני סטארק.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

המצב בסטארלינג סיטי מגיע לנקודת רתיחה. מסאו ממשיך להתחזות לחץ ומתנקש בחייה של ראש העיר, גורם לפציעתם של אחרים, ביניהם ריי שנפצע קשה כשהוא מציל את פליסיטי מחץ שיועד לה. האירוע מביא את קוונטין להסיר את הכפפות לחלוטין, והוא פותח במצוד כלל עירוני אחר החץ ושותפיו. אוליבר מאמין שאם יעצור את מסאו אולי יצליח לטהר חלקית את שמו, ונעזר בניסה כדי לאתר את מקום המסתור של ליגת המתנקשים. התכנית נכשלת כשמתגלה שראס ואנשיו הובילו את החץ, ארסנל והקנרית למלכודת על גג בניין, והם נרדפים ע”י כוחות משטרה, בקושי חומקים מהם.

בבית החולים פליסיטי נותרת מחוץ לענייני הצוות וממתינה לצד ריי שמתעורר כדי לשמוע מרופאו כי הפציעה הותירה קריש דם שעלול לגרום לנזק מוחי קבוע אם יישאר על כנו, או למוות במידה וינותח. ריי, אופטימי להחריד, משיב שיש ברשותו טכנולוגיית נאנו שהמציא ומסוגלת לרפא אותו. הרופא מסרב לקחת חלק בטיפול ניסיוני, ופליסיטי (בעידוד מצד אימה, שקפצה לבקר ללא התראה) מחליטה לקחת סיכון, ומזריקה לריי את תרכובת הנאנובוטים בחשאי. כמעט באופן מיידי, עם תופעת לוואי רגעית מעוררת דאגה, ריי מחלים לחלוטין. הוא מביע את אהבתו לפליסיטי, אך היא עדיין לא בטוחה למי ליבה נתון – לו או לאוליבר.

Arrow_3.18_big

אחרי ריב נוסף עם לורל בנושא “מהי הדרך הנכונה”, קוונטין נחטף ע”י אנשי הליגה רק כדי שראס יחזור בפניו על אותן השורות של סלייד בעונה הקודמת: “אוליבר קווין…הוא החץ”. עקב כך, קוונטין שולח כל שוטר שברשותו אחרי אוליבר. אולי יורד למחתרת בתחילה, אך לבסוף מבין שראש לא הותיר לו אף ברירה – ומסגיר את עצמו למשטרה, בתנאי ששאר חברי הצוות ייוותרו חפים מפשע. כמובן שדיגל, רוי ולורל מסרבים לתת לאוליבר ליפול לבדו ושוקלים את צעדיהם. הובלתו של אוליבר עצור בשיירה נעצרת ע”י הויג’ילנט בברדס ירוק – רוי, שחושף את זהותו כחץ האמיתי.

בארץ הפלאשבקים, אחרי הפוגה של פרק אחד, מתגלה כי הבחורה שאוליבר ואקיו נתקלו בה במהלך הימלטותם היא לא שאדו, אלא אחותה התאומה, מיי. מאחר ונראה שהבחור הזר הכיר את אחותה הנעדרת, מיי מסכימה לסייע לשניים להתחבא בדירתה, אך חושדת שאוליבר הסתיר ממנה מידע על משפחתה, ומזמינה את המשטרה. כמובן שבמקום שוטרים הסוכנים של וולר מנסים לחסל את כל הנוכחים. משום מקום מגיחים טאטסו ומסאו, ששרדו את האמבוש בנמל, ומצילים את השלושה. אחרי הקרב ולפני שימשיכו הלאה, אוליבר מספר למיי את האמת על מה שקרה לאביה ואחותה על ליאן-יו. היא מקבלת את דבריו בהבנה ומגיבה בתחושת הקלה על שקיבלה מענה לשאלותיה.

פרק דינאמי ומעניין, בסופו של דבר, שמתמקד בעיקר ביחסים השבריריים בין קפטן לאנס לחץ, והדרך בא האמון נזרק ביניהם מצד לצד במשך שלוש עונות. ה”העתק+הדבק” שנעשה בשיחת ראס\קוונטין משיחת סלייד\לורל גרע מעט מהפרק, והרגיש שהכותבים כבר לא מתאמצים לספק את הסחורה הדרמטית, והטוויסטים ממוחזרים. הסדרה אומנם ירדה ממסלול הצלילה אל המעמקים ממנו סבלה לאורך העונה, אבל גם לא ממש עברה אל מסלול טוב יותר, ולא עומדת בציפיות.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

– טכנולוגיית הנאנובוטים שהמציא והצילה את חייו מקרבת את ריי צעד אחד אל עבר יכולת ההתכווצות של בן-דמותו בקומיקס.

השאר תגובה