ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 15: כשדלת אחת נסגרת

הביקורת השבועית של “סוכני שילד” מוגשת בחסות הקרן לשימור יערות.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

סודות, סודות, סודות! זו תמיד בעיה להשתייך לארגון סודי כשאתה לא אוהב סודות, אדמירל, ארר… קומנדר גונזלס. אחרי בריחתו הנועזת של האנטר מידי “שילד האמיתית”, מחליטה הנהגת הארגון המסתורי להחזיר את בובי למשימת הריגול אחר קולסון ולקדם את השלב האחרון בהפלתו. קולסון מצידו מוכיח שלא אמר את המילה האחרונה, וחושף את מאק דווקא בפעם הראשונה בה הוא מאפשר לו לעבוד על לולה. מאק מתעקש שהוא נאמן לשילד, אך קולסון מורה לעצור את מאק. במקביל בובי פורצת למשרד של קולסון וגונבת את תיבת הכלים של פיורי, אז הבלגאן מתחיל.

אחד השיאים של הפרק הוא הקרב בין בובי למיי. נסו לדמיין את מה שנראה ב-Captain America: Civil War בין טוני לסטיב, והקטינו לפורמט טלוויזיוני. בובי כמובן מתחבטת בין החברות לצוות של קולסון ולמחויבויותיה כלפי הארגון של גונזלס, וזה מורגש מאוד בעימות עם מיי.

עימות עמוס אמוציות נוסף מגיע כשמאק מפריע לפיץ לפתור את התקלה במערכות. כל מה שעבר לי בראש בעודי צופה היה “וואו, השתיקה של פיץ… הוא לא מאמין שזה קורה שוב”. העובדה שפעם נוספת איש צוות וחבר קרוב יבגוד בו בטח שיתקה אותו לחלוטין, שיחזור של יחסיו עם וורד אחרי ההשתלטות של היידרה.

מי שמאוד הפתיעה הייתה סימונס, שבדרכה המאוד משעשעת ותמימה-לכאורה ניטרלה את בובי (לפעמים שוכחים שמתחת לכל השטיק הבריטי קיימת סוכנת שילד מנוסה). כמובן שידם של חברי הצוות לא נשארת עליונה לאורך זמן, ואנשי “שילד האמיתית” פולשים אל הבסיס ומשתלטים עליו. קולסון, פיץ וסימונס נלקחים בשבי בזמן שמיי חומקת ומסתתרת בצללים.

SHIELD-2.15_big

בינתיים סקאיי מנסה להעביר את הפנאי בבקתה המבודדת, ומגלה את חתימת אגרופו של אחד הדיירים הקודמים ומי שבנה את הצריף, ענק ירוק מסוים. גורדון, האיניומן חסר העיניים, מבקר את סקאיי ופונה אליה בחברות ובזרועות פתוחות, בניגוד לאביה שניסה לדחוף אותה בכוח אל שורותיו. גורדון מסביר לסקאיי שהכוחות שלה הם דבר מופלא ולא משהו שהיא צריכה לחשוש ממנו, יכולות עם נגיעה לכל הסובב אותה ולא הרסניים כפי שחשבה. הוא גם מבטיח לסקאי שייקח אותה רק מתוך בחירה שלה וכשתהיה מוכנה.

מיי מצליחה ליצור קשר עם סקאיי ולהזהיר אותה מפני הגעתם של אנשי שילד, בהובלת קלדרון ובובי, שמבקשת להצטרף למשימה כחברה ופרצוף ידידותי עבור סקאיי, וכדי למנוע עימות הרסני ופגיעה בחיי אדם. קלדרון מתעלם מדעתה של בובי ומנסה לפגוע בסקאיי, שמגיבה עם כוחותיה, ומביסה את השניים (ועוד שורה של עצים). סקאיי המבועתת קוראת לעזרתו של גורדון, והשניים משתגרים למקום מבטחים.

מיי חוזרת לסייע לאחרים ומחלצת את קולסון משביו בידי גונזלס. היא שולחת אותו לדרכו במעבר סודי ונשארת לתפוס את מקומו כשבויה בידי שילד. לאחר הכתוביות קולסון יושב בבר ליד חוף שטוף שמש. האנטר מצטרף אליו למשקה, מאשר את הצטרפותו הרשמית לצוות ותוהה מה הצעד הבא שלהם.

לאירועי ההווה התלוו סצנות פלאשבק ליום בו נחשפו החפרפרות של היידרה ושילד נפלה. נחשף כיצד “שילד האמיתית” נוסדה, וכיצד השפיעה ההפיכה של היידרה על מאק, בובי, גונזלס ואיזי (תנוח על משכבה בשלום). הדבר המעניין ביותר היה לגלות שנושאת המטוסים מכילה חפץ מסתורי בעל חשיבות רבה, לדברי גונזלס (השרביט של לוקי? אבן נצח נוספת? מכנסיים קרועים של האלק? אולי חפץ חדש כלשהו? נחייה ונראה.)

ציון: 5
ratings-tv-5

– The Iliad: נושאת המטוסים בפיקודו של גונזלס (ולאחר מכן המפקדה הסודית של שילד בראשותו) נקראת ע”ש הפואמה המפורסמת של הומר, “האיליאדה“, החלק הראשון של “האודיסיאה”. היא התבססה על שנת המצור האחרונה על טרויה במלחמה ארוכת השנים עם יוון. ניתן לראות השראה בהשתלטות\מצור של היידרה על הספינה, וכמובן הסוס הטרויאני של בובי ומאק במפקדת שילד של קולסון.

One thought on “ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 15: כשדלת אחת נסגרת”

השאר תגובה