ביקורת “החץ” עונה 3 פרק 16: ההצעה

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות חמת גדר.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

אם עד עכשיו הסדרה לא נראתה לכם כמו העתק של באטמן, אז הסצנה הראשונה בפרק הרגישה (לי לפחות) כאילו נשלפה הישר מ”באטמן מתחיל”. לאחר שהתרשם מיכולת ההישרדות והנחישות של אוליבר, מציע לו ראס אל גול לרשת אותו כ”ראש השדים”. אוליבר המופתע מסרב בתוקף להצעה, מה שמביא את ראס לשתול בראשו ספקות לגבי תפקידו כויג’ילנט של סטארלינג סיטי. כחלק מניסיונות השכנוע ראס מציע לאוליבר לקחת את מקומו משום שכמנהיג ליגת המתנקשים הוא יוכל להמשיך את עשיית הצדק בהיקף גלובלי, וללא הסתמכות על צוות, משטרה וחברים, שלפי ראס יפנו לאוליבר גב בשלב כזה או אחר. אוליבר ממשיך בסירובו, אך לבסוף ראס משחרר אותו, את דיגל ואפילו את מרלין, ומבטל כל חוב שהיה בינו לבין המשוחררים – לכאורה כמחווה של רצון טוב.

בסטארלינג סיטי[1] ת’יאה ממשיכה להתנכר לאביה, ולא מסתירה את חוסר שביעות רצונה מהעובדה שהוא עדיין בחיים. בהמשך לפרק הקודם, ת’יאה מודה במעשיה תחת השפעת הסם שנתן לה אביה, ומוכנה למות כעונש, אך ניסה מסרבת לעשות זאת. בעודה נאבקת לגלות את זהותה האמתית, ת’יאה מסיימת את הפרק בחזרה בזרועותיו המנחמות של רוי.

[1] ריי פאלמר לא היה אמור להוביל תכנית לשדרוג והשקה מחדש של העיר כסטאר סיטי?

כדי להסיח את דעתו מהשיחה עם ראס, אוליבר מחליט לחזור לשגרה במעבר חד עם שובו לעיר. הצוות יוצא למרדף אחר כנופיה בהובלת פושע עם פה תפור, ששמה לעצמה מטרה לחסל שוטרים כנקמה על מעצרו בעבר. כשהחץ מביא לתחנת המשטרה כמה מחברי הכנופיה שנלכדו, קוונטין מתעמת איתו בנוגע להסתרת מותה של שרה ממנו. קוונטין, מלא כעס, מודיע לחץ שלא יצפה להמשך הגיבוי מצדו, גם במידה ויהפוך שוב למטרה עבור המשטרה.

בעקבות השיחה עם קוונטין וגילוי מערכת היחסים של פליסיטי עם ריי, אוליבר מתחיל להאמין לדבריו של ראס, ותוהה על תרומתו האמיתית לעיר. לבסוף דיגל הוא זה שמצליח לעודד את אוליבר בצדקת דרכיו, תחושה שמתחזקת בהצלת תחנת המשטרה ממתקפת הכנופיה. אוליבר מודה בפני פליסיטי שכל מה שחשב עליו במהלך העימות, הוא גורלם של השוטרים ובני משפחותיהם, מה שהחזיר לו את האמונה בעצמו. ראס דואג להרס המוניטין של החץ בסוף הפרק, כשהוא מתחזה לויג’ילנט ומחסל את שורדי כנופיית השודדים.

Arrow_3.16_big

קוונטין לא שוטף רק את החץ, אלא גם ממשיך להפנות עורף לבתו. הוא מודה בפני לורל שלמרות הקשר ביניהם ואהבתו אליה, לעולם לא יוכל לסלוח על מעשיה. לאחר שובה של ניסה לסטארלינג, בעקבות ריב עם אביה בו הודה שאינו רואה בה יורשת ראויה ולכן הציע את מקומו לאוליבר קווין, היא מסייעת באירועי תחנת המשטרה. היא עוזרת ללורל, ובתום האירוע שתיהן מפתחות קשר חברי, כשהן מחליטות לשבת לארוחה ולהיזכר בשרה, תוך כדי התגברות על התסכול מאבותיהן.

בקטעי הפלאשבק, אוליבר ואקיו שנמלטו – כפי הנראה מאנשיה של וולר – ממשיכים לחפש את מסאו וטאטסו, מהם נאלצו להתפצל. אקיו מוביל את אולי למקום מבטחים עליו קבע עם הוריו, אך אולי מזהה סוכנים שמקיפים את המקום, והם ממשיכים להימלט. בין דוכני שוק הם נתקלים באישה שגורמת לאוליבר לדרוך על מקומו – מפני שהיא דומה שתי טיפות מים לשאדו המנוחה.

לסיכום: ההתחקות אחר העלילה “הבאטמנית” מוציאה את הסדרה מפוקוס לחלוטין. חזרה על מוטיבים כמו ההתחבטות של ת’יאה, המוות של שרה, התהיות של אוליבר על נכונות מעשיו והיחסים המעורערים של לורל\קוונטין – מתחילים להרגיש כנושאים שנטחנו עד דק, שוב ושוב. נאמר כבר בעבר שהעונה הנוכחית חלשה מקודמותיה, ונכון לעכשיו הסדרה רק הולכת ונהיית משעממת מפרק לפרק. נקווה לשינוי לטובה.

ציון: 2
ratings-tv-2

מייקל אמאר\Murmur היה מנתח שהשתגע ויצא למסע רציחות. לאחר שלא הצליחו להוציא אותו להורג, אמאר חתך את לשונו ותפר את פיו, ואימץ את הזהות של Murmur.

השאר תגובה