ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 13: אחד משלנו

הביקורת השבועית של “סוכני שילד” מוגשת בחסות החוק למניעת מפגעי רעש.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

אחרי שגילו את סוד כוחותיה של סקאיי, קולסון מחליט להכניס אותה לאינדקס, מאגר “האנשים המיוחדים” של שילד. כדי לבנות לה תיק היא צריכה לעבור אבחון פסיכולוגי, כשמיי מציעה את בעלה לשעבר, ד”ר אנדרו גארנר, מומחה בתחום ופעיל לשעבר של שילד. מסתבר שכאשר שילד החלו לפעול בדרכים מנוגדות למוסר שלו, אנדרו החליט לעזוב, מה שלבסוף הוביל לסיום מערכת היחסים שלו עם מיי.

כשאנדרו מתחיל את הסשן עם סקאיי, הרגשתי שהכותבים של הסדרה חוזרים למסלול בענק. סקאיי לא מפסיקה לחקור את אנדרו על העבר המשותף עם מיי, ואפילו מצליחה להוציא ממנו פרטי חתונה קטנים. המשחק ההפוך של פסיכולוג-מטופל היה משעשע במיוחד והשאיר אותי צמוד אל המסך בדבקות.

SHIELD_2.13_big

אגב האינדקס: קאל, אב השנה, מחליט לגייס כמה יחידי סגולה מתוך הרשימה כדי להחזיר אליו את סקאיי\דייזי. בין המגויסים: גאון טכנולוגי, בריון מכור לסופר סטרואידים, בחורה בעלת להבים כציפורניים וברנש בעל קול… ערב לאוזן. קאל אוסף את הצוות המיוחד שלו ומכין מלכודת לקולסון בעיר הולדתו. צוות שילד מאתר את שביל פירורי הלחם של קאל, ומגיע להתעמת עם ה-Slicing Talons, השם המאולתר שקאל העניק לקבוצה ללא מחשבה שנייה.

מיי מגיעה ברגע האחרון לעזרת קולסון ובובי, ומשתמשת בסקאיי כ”בת ערובה” על מנת להתל בקאל. הוא בתורו מנסה לשכנע את בתו ששילד הם האנשים הרעים שיהפכו אותה ל”כלב מסומן” ויהרסו את חייה. בשיא העימות ומשום מקום, גורדון, האיניומן המשתגר, מגיח ונעלם עם קאל. כשהשניים נעלמים, מיי, קולסון ובובי מנטרלים את הטאלונס, לא לפני שסקאיי כמעט מאבדת שליטה שוב, אולם הפעם מאבדת הכרה. כך מתגלה כי בכל הפעמים בהם אצרה את הרעידות ולכאורה שלטה בכוחותיה, סקאיי למעשה פגעה בעצמה – והפעם היא סובלת ממספר רב של סדקים בעצמותיה.

במקום מושבו של גורדון קאל המום שהמשגר לא הביא איתו גם את סקאיי. גורדון אומר שזה לא התפקיד של האיניומנס להתערב, וטוען שקאל אינו באמת אחד מהם, אלא ניסוי מעבדה כושל שעומד בדרכם של האיניומנס. גורדון משחרר את קאל לדרכו, להסתדר בכוחות עצמו.

בזירה אחרת, האנטר מתעורר כבול בדירת מיסתור בפיקוחו של מאק. הוא מתעמת עם חברו לשעבר ומאבד אמון סופי בבובי (שבינתיים משקרת לקולסון שבעלה לשעבר נעלם כי הוא לא בטוח בהצעה להצטרף לשילד בקביעות, ומאק יצא בעקבותיו). לבסוף האנטר נלקח למקום אחר, שם מאק חושף את הארגון עבורו הוא ובובי עובדים – שילד “האמיתית”.

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

קרלה פיי גדעון הייתה קורבן התעללות מצד בעלה שניצלה ע”י דרדוויל והתכחשה למעשיו, אך לבסוף שיתפה פעולה עם הרשויות.
דייוויד אנגאר מוכר יותר כ”אנגאר הצורח”, נבל שקיבל את כוחותיו בזכות טכנולוגיה חוצנית.
– ד”ר גארנר עובד באוניבריסטת קולבר, שכבר הופיעה בסרטי מארוול כמקום עבודתם\לימודיהם של ברוס באנר, בטי רוס, ג’יין פוסטר, אריק סלוויג, דארסי לואיס ולאונרד סאמסון.
– קבוצת הפוטבול של תיכון מניטווק, The Outlaws, והלוגו שלה עשויים להיות רפרנס לגיבור המערבונים של מארוול ה-Outlaw Kid, אחת הדמויות הבולטות בשנות ה-50, שהייתה תקופת הפריחה של ז’אנרי המערבונים והרומנטיקה בהיעדרם של גיבורי על.

השאר תגובה