ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 12: מי שאת באמת

הביקורת השבועית של “סוכני שילד” מוגשת בחסות חברת המשקאות המלכותית של ואלהלה.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

אני מודה שמאוד התרגשתי לשמוע שג’יימי אלכסנדר חוזרת לסדרה בתפקיד אורח כסיף. קיוויתי לעוד פיסה מהעולם של ת’ור[1] והתאכזבתי לגלות שסיף חזרה בצורה מאוד שטחית, אולם משעשעת במקצת (הפרצוף שלה כשמיי הזכירה את ת’ור היה שווה מיליונים).

[1] התייחסות נוספת לאמורה\אנצ’נטרס – אחותה המפורסמת של לורליי מהעונה הראשונה – או הופעת אורח שלה; לפחות בטא ריי ביל.

אז מסתבר שבמהלך מרדף אחר הקרי וין-טאק, סיף מאבדת את זיכרונה תודות לפטיש הקסם של יריבה (שנראה כמו גרסה מיניאטורית של הפטיש של רונאן המאשים, הנבל הראשי ב”שומרי הגלקסיה”). קולסון וצוותו מאתרים את סיף במהרה ופותרים את בעיית הזיכרון באופן כמעט מיידי ע”י שידור חוזר באקספוזיציה של סיף (גם לטובת מי שלא הכיר אותה…) באופן מאוד מוזר, סיף זוכרת רק פרטים כלליים על העולם כמו העובדה שהיא אסגארדית ואת קיומם של הקרי.

SHIELD_2.12_big

אחרי שהצוות עוזר לסיף ללכוד את וין-טאק, הוא מספר להם שנשלח לכדוה”א כדי לטפל בשרידי ניסויים כושלים שהקרי ביצעו על כוכבנו בימים עברו (איניומנס, כבר אמרנו?) בשלב הזה סקאיי נכנסת ללחץ ומאבדת שליטה, חושפת את כוחותיה החדשים בפני האחרים. בעוד חלק מהסוכנים (בעיקר מאק) חושבים שצריך לכלוא את סקאיי, רובם (בעיקר מיי ופיץ) מציעים ללמד את סקאיי לשלוט ביכולות שלה.

לפני שהם מכניעים אותו לאחר מאבק קצרצר, וין-טאק חושף בפני קולסון שהאובליסק\דיוויינר לא היה יחיד מסוגו וכי יש תיבה שהכילה בעבר חמישה נוספים, שגם הם יכולים להפעיל כוחות נסתרים לו יעמדו לצד גבישי הטריגן. משימתו החדשה של הצוות היא לאתר את שאר הדיוויינרים לפני שגורם עוין יניח עליהם יד.

בינתיים בצללים, בובי ומאק דנים כיצד ימשיכו במשימתם הסודית. כעת אנחנו יודעים שהם לא היידרה (או כל ארגון רשע אחר, לפי התייחסותו של מאק לנושא), ואם מותר להמר – ייתכן שמדובר בסוכנות מקבילה (בקומיקס היו, למשל, S.T.R.I.K.E. הבריטית בראשה עמד לאנס האנטר, ו- S.W.O.R.D., חטיבה-בת של שילד שהתמחתה באיומים בין-גלאקטיים). האנטר, שמודע לסודיות בין בובי ומאק ולבסוף לא קונה את השקרים של בובי, הולך צעד אחד רחוק מדי בעקבות “פרידתה” ממנו (בעצתו של מאק); האנטר מתעמת עם מאק, שחונק ומעלף אותו.

הפרק הרגיש די מפוספס. הסדרה חזרה מהפגרה בכל הכוח בפרק הקודם והפעם הוצגו לנו גימיקים ידועים מראש, כמו כל ההרחבה לגבי האיניומנס, מעורבות הקרי, וחזרתה הלא כל כך מפוארת של ליידי סיף. אני מצפה לטוויסט בעלילה או לפחות הגברת מתח בפרק הבא.

סיף קופצת לבקר לראשונה מאז העונה הקודמת.
– סיף מחזירה את וין-טאק להאלה, הכוכב המרכזי באימפריית הקרי, ומקום הולדתו של מאר-וול\קפטן מארוול הראשון.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה