הסוכנת קרטר עונה 1 פרק 7, ביקורת: בלאגן

ספוילר “הסוכנת קרטר” עונה 1 פרק 7

העונה הראשונה של “הסוכנת קרטר” קידמה ופיתחה לא רק את הדמות הראשית, והתמקדה לא מעט בדמויות המשנה הגבריות שמלוות את פגי. הבולט שבהם היה צ’יף רוג’ר דולי, שעם הזמן הבין שהווארד סטארק הוא לא הנבל שה-SSR נשלח לצוד. אם פגי הייתה פועלת אחרת היא כנראה הייתה מוצאת בעל ברית שיבין אותה, ועובדה היא שלאחר שהוכיחה את עצמה ברוסיה דולי אישר לה לחקור את נוכחותה של מחסלת בגבולות ארה”ב.

"אל תחכה לתסריט של הפרק הבא"
“אל תחכה לתסריט של הפרק הבא”

בשל כך, ההקרבה של דולי, לפני שהספיק לתקן את הסדק בנישואיו ולשוב לחיק משפחתו, הייתה כואבת כשם שהייתה מפתיעה. האירוניה בהתקדמות של פגי בסוכנות אחרי רוסיה נעוצה בדבריה שלה: היא “אשמה” בהבאת ד”ר איווצ’נקו לאמריקה, איש Leviathan שהביא למותם של מספר סוכנים ולבסוף גם לקיצו של דולי.

בצד השני של הרחוב, תומפסון וסוסה הובילו את החיפושים אחר שותפתו של איווצ’נקו, וסיימו עם קרב מצוין בין סוסה לדוטי, שימוש מגניב באתלטיות שלה לירידה במדרגות ומוות של סוכן נוסף. אם דוטי לא הייתה קריפית מספיק, היא משתמשת בעגלת תינוק כדי לשחרר גז כלשהו (פריט 17 הגנוב?) באולם קולנוע, שהופך את כל הנוכחים ליצורים אלימים ורצחניים, הטובחים אחד בשני. ניתן לנחש שזה, פחות או יותר, מה שאירע בפינאו.

ג’ארוויס עשה משהו משמעותי בפרק אחרי תקופת יובש, כשניסה לעזור לפגי להשתחרר ממעצר ועכשיו הוא מעורב עם ה-SSR. עם שובו של הווארד בפרק הסיום ספק אם יהיה מקום לג’ארוויס להתפתח, כך שאני מקווה שבמידה ותהיה עונה נוספת הוא יגדל להיות יותר מסיידקיק גמלוני (לא שהסצנות המשעשעות בכיכובו לא מבדרות, כמו ניסיון הבריחה שלו ושל פגי מחדר החקירות).

– איווצ’נקו נקרא ב-1943 ד”ר פנהוף, שמו האמיתי של הפסיכיאטר הנבל דוקטור פאוסטוס. כדי להבהיר כי אכן מדובר בפאוסטוס, פנהוף קורא את המחזה עליו מבוסס הכינוי שלו. ההשערה שהעליתי לגבי זהותו לפני שבועיים התערערה בליבי מאז, אך נראה כי צדקתי בסופו של דבר. לפאוסטוס, בעל יכולות מניפולציה והיפנוט, היה תפקיד מרכזי באחד מקווי העלילה המשמעותיים שליוו את Civil War, עליו יתבסס במידה מסוימת הסרט השלישי של קפטן אמריקה.

ציון: 5
ratings-tv-5

2 thoughts on “הסוכנת קרטר עונה 1 פרק 7, ביקורת: בלאגן”

השאר תגובה