בקיץ הזה תלבשי ספנדקס: על ליין הסדרות החדש של DC

בחודשים אפריל-מאי ליין הסדרות של DC ייצא לפגרה כוללת בעקבות מעבר משרדי החברה לברבנק, קליפורניה. כדי למלא את החסר, צוות יוצרים בראשות ג’ף קינג (תסריטאי טלוויזיה; “צווארון לבן”) הושם על פרויקט בשם Convergence, נגזרת של אירועי Futures End ו-World’s End; מיני-סדרה שבועית ו-40 מיני-סדרות בנות 2 חלקים, כולן מתרחשות מחוץ להמשכיות הנוכחית של New 52, הכינוי הרשמי של ליין הכותרים ביקום המחודש שהוצג בספטמבר 2011.

הפרטים על יקום DC בעת החזרה לשגרה, פוסט-Convergence, לא היו ידועים עד כה וההשערות הגיעו לכדי ריבוט נוסף. בשבוע שעבר החברה הכריזה על שובן של כמחצית מהסדרות הרצות, חלקן עם צוותי יוצרים חדשים, בתוספת סדרות ומיני-סדרות חדשות, וביטול הטאגליין New 52. לא ריבוט נוסף, אך בין הכותרים החדשים ניתן למצוא כמה פרויקטים מרעננים ומעוררי עניין.

FCBD_DIVERGENCE
לא בודקים שיניים לנבל שקיבלתם בחינם

סדרות ממשיכות: Action Comics (גרג פאק\אהרון קאדר), Aquaman (קולן באן\טרוור מקארת’י), Batgirl (קמרון סטיוארט\ברנדן פלטשר\באבס טאר), Batman (סקוט סניידר\גרג קאפולו),Detective Comics (פרנסיס מנאפול\בראיין בוצלאטו), Batman/Superman (גרג פאק\ארדיאן סייף), Catwoman (ג’נביב ולנטין\דייוויד מסינה), Deathstroke (טוני ס. דניאל), Flash (רוברט ונדיטי\ואן ג’נסן\ברט בות’), Gotham Academy (בקי קלונאן\ברנדן פלטשר\קרל קרשל), Gotham By Midnight (ריי פוקס\חואן פריירה), Grayson (טום קינג\טים סילי\מיקל ג’אנין), Green Arrow (בן פרסי\פטריק זירצ’ר), Green Lantern (רוברט ונדיטי\בילי טאן), Harley Quinn (ג’ימי פלמיוטי\אמנדה קונר\צ’אד הארדין), Justice League (ג’ף ג’ונס\ג’ייסון פאבוק), Justice League United (טרם הוכרז צוות יוצרים), Lobo (קולן באן\קליף ריצ’ארדס), Secret Six (גייל סימון\דייל איגלסהם), Sinestro (קולן באן\בראדלי ווקר), New Suicide Squad (שון ראיין\קרלו ד’אנדה), Superman (ג’ין לואן יאנג\ג’ון רומיטה ג’וניור), Superman/Wonder Woman (פיטר טומאסי\דאג מאנקה), Teen Titans (וויל פייפר\קנת’ רוקפורט), Wonder Woman (מרדית’ פינץ’\דייוויד פינץ’).

כותרים חדשים בולטים:

– Bat-Mite (דן ג’ורג’נס\קורין האוול): שדון מהמימד החמישי (עולמו של מיסטר מיקסייזפיטליק) שמעריץ את באטמן, אך גורם לו לצרות שלא במכוון. מיני-סדרה בת שישה גיליונות, אחד הכותרים החדשים שמוגדרים כ”מוזרים”\מצחיקה. נראית כמו סדרה קלילה שעשויה לקלוע לטעמם של בני כל הגילאים, נישה נחוצה בעולם האפלולי של DC.

batmite-bizarro-sketch
באט-מייט וביזארו בחזרות

– Bizarro (הית’ קורסון\גוסטאבו דוארטה): צמד יוצרים לא מוכרים (קורסון עבד עד כה כתסריטאי בסדרות\סרטי האנימציה של DC) בסדרה ה”מוזרה” השנייה, בכיכוב השיבוט של סופרמן, שמוצג בד”כ כבעל אינטליגנציה אפסית, ארוזה בצרור שרירים ועוצמה לא אנושית. הסדרה החדשה תתרחש ב-Bizarro World, בלי קשר לדמות שנראתה לאחרונה ביקום DC. הגרסאות הכי מעניינות של ביזארו הן כשלא לוקחים אותו ברצינות רבה מדי, יותר מעוד נבל של סופרמן, אז יש סיכוי לראות משהו מעניין.

– Prez (מארק ראסל\בן קולדוול): החברה האחרונה בשלישייה הביזארית, רימייק לאחד הרעיונות ההזויים ביותר בקומיקס מיינסטרים, אף שזה היה בשנות ה-70: פרז היה נער שנקרא כך כי אמו חשבה שיגדל להיות נשיא, ונבחר בגיל נעורים להוביל את המעצמה הגדולה בעולם. בגרסה החדשה זו תהיה נערה, בת’ רוס, שתיבחר לנשיאות דרך טוויטר ב-2036. את ראסל אני לא מכיר; קולדוול בעל הסגנון הקרטוני צייר לא מעט, בין השאר סדרות מהליין הצעיר של DC. הולך להיות כיף.

– Black Canary (ברנדן פלטשר\אנני וו): הסדרה שמסקרנת אותי יותר מכל, כותר סולו של הלוחמת בפשע האהובה. לא רק שדיינה חוזרת לתלבושת הישנה והטובה שלא נראתה מאז הריבוט, יכתוב אותה ברנדן פלטשר, שעושה כרגע חיל ב-Batgirl ביחד עם שותפו לכתיבה קמרון סטיוארט, והציירת באבס טאר. כותר סולו נשי תמיד מתקבל בברכה, ועוד יותר כשעובדת עליו יוצרת.

אלוהים נצור את הקנרית
אלוהים נצור את הקנרית

– Constantine: The Hellblazer (מינג דויל\ריילי רוסמו): אחד הדברים הנוראים ביותר ש-DC יכלה לעשות לג’ון קונסטנטין הוא העברתו מורטיגו, אימפרינט המבוגרים של החברה, ליקום DC אחרי כשלושה עשורים. וזה אכן מה שנעשה לג’ון, עוד לפני ה-New 52. סדרת הסולו הקודמת מוחלפת בחדשה, עם שניים מהיוצרים המובחרים בתעשייה. דויל מוכרת יותר כציירת (העבודה הנוכחית שלה היא The Kitchen, דרמת פשע כל-נשית בסבנטיז עבור ורטיגו), הפעם היא “רק” כותבת. רוסמו יכול לצייר איש מקל ולהפוך אותו ליצירת מופת, וכרגע מתבזבז על Rasputin נטולת הסיפור באימאג’. אם יש משהו שיוציא את קונסטנטין מביש המזל שלו לאחרונה (סדרת הטלוויזיה שלו עלולה להתבטל אחרי עונה אחת בלבד), זה עשוי להיות השילוב בין דויל לרוסמו.

– Dark Universe (ג’יימס טיניון הרביעי\מינג דויל): דויל תעבוד גם על הכותר הזה, הפעם כציירת, לצד טיניון. הסדרה מחליפה את Justice League Dark, הקבוצה בכיכובם של ג’ון קונסטנטין, זאטאנה ודמויות נוספות מהחלק המיסטי של יקום DC. הסדרה החדשה נושאת את שם הסרט שגיירמו דל טורו עובד עליו מזה זמן מה, עיבוד להרפתקאות הדמויות הנ”ל. טיניון החל את קריירת הכתיבה שלו תודות למרצה שלו לשעבר, סקוט סניידר, וכיום – חוץ מקומיקס של DC – הוא כותב גם עבור Boom! סדרות מדוברות כמו The Woods ו-Memetic. בשילוב סדרת הסולו של קונסטנטין, צמד יוצרים מבטיח וככל הנראה קשר לסרט עתידי, יש פה פוטנציאל.

– Starfire (ג’ימי פלמיוטי\אמנדה קונר\עמנואלה לופאצ’ינו): קוריאנדר, החוצנית מעולם שבע קרבות, נחלצה מאחיזתו של סקוט לובדל ב-Red Hood and the Outlaws המבוטלת וניתנה לבני הזוג פלמיוטי וקונר, שעשו בעבר עבודה מצוינת עם פאואר גירל וכיום עושים, לטעמי, עבודה סבירה עם הארלי קווין. לופאצ’ינו עובדת מזה כמה שנים בתחום (DC, מארוול ו-Valiant) אך עדיין לא הפכה לשם ידוע; הציוות עם פלמיוטי\קונר עשוי לעשות זאת. לזכותה של DC ייאמר שלאחרונה החברה פתחה את שעריה ליוצרות קומיקס, מרביתן צעירות, מהלך ששובר את ההגמוניה הגברית והסגנון ההומוגני שמאפיין את מרבית הסדרות שלה, תחת פיקוחו של ג’ים לי.

סטארפייר + אמנדה קונר = ♥♥♥
סטארפייר + אמנדה קונר = ♥♥♥

– Harley Quinn/Power Girl (ג’ימי פלמיוטי\אמנדה קונר\ג’סטין גריי\סטפן רוש): פלמיוטי וקונר ממשיכים עם מיני-סדרה, ספין-אוף לסדרת הסולו המצליחה של הארלי שהם כותבים ביחד. מצטרף אליהם ככותב שלישי ג’סטין גריי, שותפו הותיק של פלמיוטי (Jonah Hex). אין לי שום מילה רעה על רוש, אולם מאכזב לראות את קונר מסתפקת אך ורק בכתיבה וציור עטיפות. צפו לגרסת DC ל-Cable & Deadpool.

– Dr. Fate (פול לוויץ\סוני ליו): פול לוויץ, נשיא DC עד 2009, המשיך לכתוב קומיקס עבור החברה מאז והוא לא מפסיק. בין אם Legion of Super-Heroes (הקבוצה עימה היה מזוהה בשנות ה-80) או לאחרונה Worlds’ Finest, לוויץ כותב סדרה כלשהי בכל רגע נתון. ד”ר פייט, מהדמויות המיסטיות הבולטות של DC, יושב בהמשכיות הנוכחית ב-Earth-2, היקום בו התרחשה הסדרה האחרונה של לוויץ. סוני ליו מצייר בסגנון לא אופייני ל-DC, כמו חלק ניכר מהאמנים שיעבדו על סדרות החברה החל מיוני, מה שמעלה את רמת העניין סביב הסדרה.

– Justice League of America (בראיין היטץ’): לתת לבראיין היטץ’ לצייר קומיקס, כל שכן סדרה רצה, נושא מטען מסוכן של איחורים ולעתים גם תוצר מחופף. ב-DC הגדילו לעשות ונתנו להיטץ’ לצייר ולכתוב סדרה חדשה, של אחד המותגים המובילים של החברה. השמועה טוענת שהיטץ’ התחיל לעבוד על הסדרה עוד ב-2012, לכן פרויקטים אחרים שעבד עליהם מאז התעכבו; מה שאומר שלפחות גיליון אחד יהיה מוכן להדפסה ברגע האחרון.

צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אנשים עם גלימות
צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אנשים עם גלימות

– Justice League 3001 (קית’ גיפן\ג’.מ. דמאטיס\הווארד פורטר): הגרסה העתידנית של ליגת הצדק כיכבה עד לאחרונה ב-Justice League 3000. את האוגדן הראשון שלה לא אהבתי, כך שאין לי ציפיות לסדרת ההמשך. לא ברור אם גיפן ודמאטיס איבדו את זה, או שהלוגו של New 52 נפל להם על הראש. אולי עם אמנות מזמינה יותר, לא פורטר בסגנונו הנוכחי, הייתי שוקל בשנית.

– Midnighter (סטיב אורלנדו\ACO): מידנייטר מייצג שני מיעוטים: הדמות ההומוסקסואלית היחידה שמובילה סדרת סולו בשתי החברות הגדולות (כפי שכבר דיווחנו, אחרי הביטול של Batwoman), ושריד אחרון ליקום וויילדסטורם המנוח. אין לי מושג לגבי הדמות ב-New 52, אבל בעבר סיפורי הסולו היו לא רעים, בייחוד בכתיבתו של גארת’ אניס. את צוות היוצרים החדש אני לא מכיר, אז גורם המשיכה היחיד הוא הדמות הראשית (אף ש-DC מקדמת את הסדרה באמצעות נטייתו המינית של אורלנדו).

– Section Eight (גארת’ אניס\ג’ון מקריאה): אם כבר מדברים על אניס, הוא חוזר ל-DC עם גרסה חדשה של קבוצה נשכחת שיצר עם מקריאה לפני 18 שנים ב-Hitman. הסגנון הגרוטסקי של אניס עבד מאז ומתמיד ללא צנזורה, כפי שפרח בשעתו תחת החממה הבוגרת של DC, ורטיגו. Hitman התרחשה ביקום DC וכך גם הדמויות שיזכו לתחייה מחדש, ולמרות זאת היה מדובר בכותר חריג בנוף גיבורי העל הנפוחים משרירים וחשיבות עצמית. ניתן לראות זאת כחלק נוסף בניסיון של DC לקרוץ לקהלים חדשים (או כאלה שמתגעגעים לימים עברו).

כולנו ספרטקוס
כולנו ספרטקוס

סדרות\מיני-סדרות חדשות נוספות: Batman Beyond (דן ג’ורגנס\ברנרד צ’אנג), Cyborg (דייוויד ווקר\איוון רייס\ג’ו פראדו), Doomed (סקוט לובדל\חאווייר פרננדז), Green Lantern: Lost Army (קולן באן\חזוס סאיז\חאבי פינה), Earth 2: Society (דניאל ווילסון\חורחה חימנז), Martian Manhunter (רוב וויליאמס\בן אוליבר\פאולו סיקוויירה), Mystic U (שם לא סופי; אליסה קוויטני\מוריסט), Omega Men (טום קינג\אלק מורגן), Red Hood/Arsenal (סקוט לובדל\דניס מדרי), Robin, Son of Batman (פטריק גליסון), We Are Robin (לי ברמחו\קארי רנדולף).

השאר תגובה