החץ 3.11: עיר של חצות

ספוילר “החץ” עונה 3 פרק 11

וצדק לכל
וצדק לכל

בשבוע שעבר חזרנו אל העונה השלישית, לאחר מותו של אוליבר רגע לפני היציאה לפגרה, רק כדי לגלות ש… הפתעה – הוא חי! הכל טוב ויפה, רק שבחזרה בבית “צוות החץ” לא מודע לכך, מה שמוביל לאחת מסצנות הפתיחה הטובות ביותר (והקשות לצפייה) בסדרה: בזמן שחברי הצוות עסוקים בלהתאבל על אולי, לורל מחליטה לקחת את העניינים לידיים ולטפל בבעיה החדשה בגליידס, דני “בריק” בריקוול (ויני ג’ונס המעולה) וכנופייתו, שמתכוננים להשתלט על הרובע.

כחלק ממה שהמפיקים מכנים “טרילוגיית הקנרית” (שהתחילה בפרק הקודם עם הצגת לורל בתפקיד ממשיכת דרכה של אחותה המנוחה) הצופים זוכים לראות את לורל חוטפת מכות רצח מהעבריין הממוצע בסטארלינג סיטי. כמובן ששותפיו שלאוליבר למלחמה בפשע לא מאושרים מהעניין, ויש התנגשות בינם לבין לורל.

Meanwhile, at the Legion of Doom: מלקולם מרלין לא מרוצה מכישלונו של אולי מול ליגת המתנקשים והעובדה שראס אל גול עדיין רוצה את ראשו, ודורש מת’יאה לעזוב איתו את העיר, אך היא מסרבת. רוי מנסה להתערב ללא ידיעת חברתו לשעבר, אך מרלין שם אותו במקומו. גם פה מתפתח קונפליקט, הם משלימים, בלה, בלה, בלה… וזה כל מה שנקבל בקו העלילה הזה עד סוף הפרק (למעט הגילוי שבתומו שת’יאה לא בדיוק חופשיה מעיני הליגה).

בחזרה לקו העלילה השבועי: אחרי פשיטה של בריק ואנשיו על במשרד ראש העיר ומרדף כושל בעקבות חטיפת חברי מועצת העיר, לורל מבינה את גודל האחריות שהונחה על כתפיה ברגע שהחליטה ללכת בעקבות שרה (תנצב”ה). פליסיטי חוזרת בה מדבריה לריי, על כך שאינו יכול להגן על העיר וכי ימות אם ינסה זאת, ומציעה את סיועה בבניית שיריון האטום, כי מישהו צריך למלא את החלל שהותיר אחריו החץ. לורל לבסוף מאמצת את זהותה של הקנרית, הן בעידודה של פליסיטי ובתמיכת דיגל ורוי. קוונטין נותר חסר מודעות לסביבתו, בנוגע לסיבות היעדרותו של החץ ושובה של “שרה” לעיר, אף שפליסיטי ולורל משאירות אותו כך, בהתאמה (למרות זאת, סצנת המפגש עם “שרה” הייתה מלאת אמוציות וסחיטת דמעות מכולם, חרף משחק הזהויות של לורל שרק יעצים את שברון לבו של אביה כשיגלה את האמת). בסופו של דבר, למרות הצלחתם של הויג’ילנטים להציל את השבויים מידיו של בריק, ראש העיר מוותרת על הגליידס לטובת הגנגסטר ומניחה את הרובע המוזנח לידיהם של פושעים רצחניים.

אה… והיה גם פלאשבק של אוליבר בהונג קונג, עם צ’יינה ווייט, המשפחה של מסאו ואולי בפאה מטופשת.

שורה תחתונה: מישהו בהפקה עדיין לא התעורר משנת החורף שלו. כדאי שזה יקרה לפני שאנשי ליגת המתנקשים ימצאו את הבקתה בה הוא ישן ויגלו שמסאו בוגד.

דני “בריק” בריקוול: גנגסטר ופושע על עם תכניות השתלטות על סטאר סיטי.
Belle Reve: מתקן כליאה מפורסם נוסף מיקום DC. בעבר שימש כמפקדה של ה-Suicide Squad.
בראד מלצר: ת’יאה קוראת את אחד מספריו של הסופר, שגם חטא בכתיבת קומיקס. בין השאר כתב את המיני-סדרה Identity Crisis שהחץ הירוק, הקנרית השחורה ודת’סטרוק שיחקו בה תפקידים מרכזיים; וקשת סיפור בסדרת הסולו של החץ הירוק.
– נראה כי לורל מאמצת את התפקיד של קייט ספנסר בקומיקס, תובעת מחוזית שנלחמת בכישלונות מערכת הצדק בלילה. קייט עשתה זאת תחת הזהות של מנהאנטר, ובסדרה הייתה הבוסית של לורל עד מותה במהלך ההשתלטות של סלייד על העיר בעונה השנייה.

ציון: 3
ratings-tv-3

פורסם במקור ב”קפה+טלוויזיה

 

 

השאר תגובה