הסוכנת קרטר 1.04: מתג הבליצקריג

ספוילר “הסוכנת קרטר” עונה 1 פרק 4

המכונית הירוקה הראשונה בעולם
המכונית הירוקה הראשונה בעולם

ההתעלמות שלי מהפרק השלישי נבעה מכך שלא היה לי מה להגיד עליו, אע”פ שהיו בו שני אירועים חשובים (המוות של קרזמינסקי וסיפור הרקע של ג’ארוויס), ולמרות שלטעמי הסדרה איבדה מעט גובה אחרי שני פרקי הבכורה. מיד לאחר הרצח של קרזמינסקי אנשי ה-SSR בראשות צ’יף דולי נחושים יותר מתמיד ללכוד את הווארד סטארק, לשיטתם האשם העיקרי באסון.

כמה הולם, אם כך, שהווארד מצא זמן מושלם להבריח עצמו בחזרה לאמריקה ומקשה על חייה הקשים ממילא של פגי. לא רק שהיא משקרת לשותפיה לעבודה ומבצעת מעשים הנחשבים כבגידה, פגי נאלצת להסתיר את הווארד בדירתה תחת אפה של גב’ פריי קשת העורף. רדיפת השמלות של סטארק האב מוסיפה לצרותיה , אבל העימות הגדול ביניהם מגיע כשהיא מגלה שהגאדג’ט שסטארק מבקש ממנה לגנוב הוא לא נשק היום הדין כדבריו, אלא מתקן המכיל את שיירי דמו של אהבת חייה, סטיב רוג’רס. השקרים המאוסים של סטארק הובילו את פגי למעשים נוראיים ולא כשרים, אך העובדה שהשתמש בה כדי להשיג את שרידיו של קפטן אמריקה ואהובה, אולי לשם רווח אישי ואולי לשם האלטרואיזם, זה מה ששבר אותה.

בינתיים סוכני ה-SSR האחרים ממשיכים בחקירתם, וסוסה מגלה עד פוטנציאלי, הומלס יוצא צבא שלבסוף, אחרי מסע שכנועים, מוסר מידע על הגבר והאישה שהיו בזירה בה התגלו המצאותיו של סטארק, גילוי בעקבותיו נרצח קרזמינסקי. דולי משאיר את תומפסון כאחראי בזמן שהוא נוסע לגרמניה לחקור מקור, קצין שהיה בקרב הרוסי-גרמני בו נהרגו לכאורה שני הברנשים המצולקים מפרקי הבכורה. קרב לא היה שם ומשהו טויח ע”י ממשלת ארה”ב, וכמובן שדולי ותומפסון חושדים שהווארד היה קשור לכך איכשהו.

ג’ארוויס כמעט ולא הופיע בפרק, מפנה את הבמה לאדונו. דווקא הסצנה הכי חשובה בהשתתפותו לוותה בקטע מגוחך, בו פגי שואלת אותו שאלות ומזהה מיד את סימן ההיכר לשקריו – משיכת אוזנו – וכך חושפת את שקריו של הווארד. הביצוע היה לקוי במיוחד. לפחות ג’ארוויס חיפה על כך כשלא נמנע מלבקר את סטארק בפניו בסוף הפרק, לאחר שפגי הביעה את חוסר שביעות רצונה משניהם.

ארנסט מיולר: מיולר היה חבר ביחידת בליצקריג, המקבילה הנאצית של ה-Howling Commandos האמריקנים בפיקודו של ניק פיורי.
סטן לי מבצע את הופעת האורח המתבקשת.
– בד”כ אני נמנע מכך, אבל ספוילרים עתידיים לגבי דוטי (המשיכו לקרוא באחריותכם בלבד): מפיקי הסדרה אישרו כי היא פועלת מטעם הפרויקט שיוליד את האלמנה השחורה.

הערות לפרק 3:
– הסיפור של ג’ארוויס על אשתו, אנה, דומה במקצת (אף שהתוצאה הייתה הפוכה) לסיפור של אשתו הראשונה של האנק פים\אנט מן\ג’יאנט מן\רשימת הזהויות מתארכת: לאחר נישואיהם האנק ומריה פים נסעו לחופשה בארץ מולדתה, הונגריה, למרות עברה כאסירה פוליטית. מריה נחטפה ע”י סוכני הממשלה הקומוניסטית ונאמר להאנק שהיא נרצחה.
ג’רום זאנדו: זאנדו היה האיש החזק בקרקס (העתיד להיות “קרקס הפשע”) שנשכר ע”י הנאצים לבצע סיור הופעות באמריקה, בחסותו יתנקשו בבכירים בצבא ארה”ב.
קונסטריקטור: נבל שכוחותיו זהים להמצאה של הווארד שפגי וג’ארוויס מוצאים על הספינה.
– השמות הבדויים של המתנקש בחליפה ירוקה, סשה דמידוב (יש קשר לשחקן הישראלי?) מורכבים משמותיהם של קולנוענים מפורסמים: אלפרד היצ’קוק, דייוויד לין, אורסון וולס, הווארד הוקס, רוברטו רוסליני ופדריקו פליני. לפליני הייתה חיבה לקומיקס, ולאחר פגישה עם סטן לי במשרדי מארוול בשנות ה-60, הם הפכו לחברים טובים.

ציון: 4
ratings-tv-4

פורסם לראשונה ב”קפה+טלוויזיה

השאר תגובה