גות’אם 1.13: ברוך שובך, ג’ים גורדון

ספוילר “גות’אם” עונה 1 פרק 13

"ניסית את מנת הדגים החדשה שלנו?"
“ניסית את מנת הדגים החדשה שלנו?”

כאילו כדי להוכיח את טענותיי על הפרק הקודם, השבוע מוחזרו שני מוטיבים בקריירה הפורחת של ג’יימס גורדון שכבר חשבתי שהתגברנו עליהם: 1. שחיתות משטרתית והבלטתו של גורדון כאביר לבן במחלקה אפלה של שוטרים עבריינים או פחדנים, תודות לבלש מחלק הסמים ארנולד פלאס (דאש מיהוק, “ריי דונובן”; שחקן מצוין נוסף בהופעת אורח מבוזבזת.) 2. בניין המשטרה התגלה שוב כמקום לא בטוח בו יעדים, עדים ואף שוטרים מקפחים את חייהם ללא היכר.

הנחישות של גורדון לא נעצרה בגלל קביעה הזויה של המחלקה לחקירות שוטרים, ובטח לא החשש של שוטרי גות’אם האחרים מהמפכ”ל או פלאס. בסופו של יום ג’ים הצליח להוכיח את אשמתו של פלאס ועצר אותו, מול עמיתיו לעבודה ובעידודם. מה שלא מובן לי הוא למה גורדון לא פנה לעזרתם של מונטויה ואלן, אחרי ההבנה אליה הגיעו אחרי הסיפור סביב “מותו” של אוסוולד. לא משנה מה קורה בחייהם הפרטיים, נראה היה שמונטויה וגורדון סומכים זו על זה מקצועית, והוא בהחלט יכל להסתייע בשני חברים מתוך מח”ש.

ההישג של גורדון לא הגיע ללא מחיר, גם אם לא זה שחשב עליו. פינגווין הציע את עזרתו ללא תמורה, אך האיום על משפחתו של אחד מאנשיו של פלאס נופל על מצפונו של ג’ים. אם הצדקנות שלו מגרשת את הרוח הרעה במשטרה ובגות’אם בכלל, איכשהו הכוחות התהפכו וכעת הוא נמצא במיטה עם ארכי-פושע שנמצא כעת בעמדה חזקה, כשם שבולוק היה עם מוני ופאלקון עד לאחרונה.

בולוק, אגב כך, נמצא בסוף הפרק במקומו של ג’ים בפרק הראשון: מסייע למוני (שהחליפה מקומות עם אוסוולד) לאחר נפילתה מהפסגה, עוזר לה לברוח מהעיר דרך הים, מציע לה לא לשוב לעולם ואילו היא נשבעת לחזור ולנקום בפינגווין. לו זה היה קורה בשלב יותר של הסדרה, הייתי טוען לצביעות מצד הארווי, בעקבות זעמו על חשיפת סודו של ג’ים בשעתו, אבל כעת ניתן להאשים את שותפתו עם גורדון כגורם לשינוי בדמותו.

פינת “השפל השבועי”\”ברברה קין מחליקה על קליפת בננה ושוברת את המפרקת” בפגרה מאחר ובאבס לא מופיעה השבוע (אוי, כמה חבל) והכל מחוויר לעומתה. יחד עם זאת, ראוי לציין כי ברוס, סלינה ואלפרד חוזרים לעניינים[1] וממשיכים לייבש את השממה. סלינה מואסת בחיזוריו של ברוס (נסה שוב כשיהיו לך קול צרוד וסנטר מסותת) וטוענת כי המציאה את דבר עדות הראייה. אולי היה מוקדם מדי להציע לה לעבור לגור ביחד? אני לא ממש קונה את זה, אבל ברוס כן; ליבו נשבר לרסיסים ואילו אלפרד מרוצה מכך, משום מה, ולא מצליח להסתיר את זחיחותו.

[1] התירוץ להיעדרותם של ברוס ואלפרד: ברוס השתכנע לצאת מהעיר ולשהות באירופה. אבל הלב הוביל אותו בחזרה אל עירה של סלינה.

ארנולד פלאס: פלאס היה בלש מושחת, אחד מנאמני המפכ”ל לואב ושותפו הראשון של ג’ים גורדון כשהגיע לגות’אם.

ציון: 2

ratings-tv-2

פורסם במקור ב”קפה+טלוויזיה

השאר תגובה