“שנות אור” – טיזר ראשון לסרט האוריג’ין של באז לייטיר

דיסני שיחררו את הטיזר הראשון לסרט החדש של אולפני פיקסאר, “שנות אור”, המגולל את סיפור המקור של באז שנות-אור – הגיבור שהיה ההשראה לצעצוע מהסרט “צעצוע של סיפור”. על פניו נראה כי זהו מסוג הסרטים ש”לא ביקשנו, אבל מגניב שהם קיימים” כי הטיזר נראה נהדר! עובדה שבוודאי תשמח רבים מכם, כריס אוונס, המוכר לנו בעיקר כסטיב רוג’רס, קפטן אמריקה ביקום הקולנועי של מרוול, מעניק את קולו לדמות של באז.

הצד הוויזואלי של הטריילר מעניק לסרט תחושה של אפוס מדע בדיוני ומתחיל עם באזז טס לחלל בספינתו. הקטעים מלווים בשיר המושלם של דיוויד בואי, “Starman”, הטריילר מציג היפר-קאטים של סצנות אקשן מרגשות שונות, חד-פעמיות מצחיקות עם חתול חמוד וסצינות הגאדג’טים המגניבות. יש גם כמה רגעים שבאז שנראה קודר, בוהה מעבר לאופק של כל כוכב שהוא נמצא בו בגעגוע נוגה. מאוד מדע בדיוני.

את הסרט כתב פיט דוקטר שכתב את הסיפור המקורי עליו התבססו שני הסרטים הראשונים בסדרת “צעצוע של סיפור”. דוקטר היה גם שותף לבימוי של כמה מהסרטים היותר נחשבים של פיקסאר, בהם “מפלצות בע”מ”, UP ו”הקול בראש”. את “שנות אור” מביים אנגוס מקליין, אחד האנימטורים הוותיקים של פיקסאר שעבד כאנימטור על סרטים כמו “באג לייף”, “צעצוע של סיפור 2”, “משפחת סופר-על” ועוד. ולאחרונה היה במאי שותף ב”מוצאים את דורי” (2016).

“שנות-אור” יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-16 ביוני 2022.

השאר תגובה