טריילר ל”שאנג צ’י – אגדת עשר הטבעות”, היקום הסינמטי של מרוול מתעורר

היקום הקולנועי של מארוול מציג את הלהיט הבא : “שאנג צ’י – אגדת עשר הטבעות”, בסרט הזה מרוול נכנסים לטריטוריה חדשה, טריטוריית אומנויות הלחימה שבה נגעו בעיקר בסדרות “דרדוויל” ובסרט “אקלטרה”, שאנג צ’י, מוכר לחובבי הקומיקס גם כ”מאסטר אוף קונג פו”. לתפקיד שאנג צ’י לוהק השחקן ממוצא סיני סימו ליו בן ה-31 (אבל נראה קצת יותר מבוגר) ולצידו נראה את טוני ליו, שחקן שמופיע בעיקר בסרטי איכות כמו “מצב רוח לאהבה” ו-2046, בתפקיד וו’נוו’ , הקומיקאית אקוופינה (הפרידה, עשיר בהפתעה) בתפקיד קתי , חברתו של שאנג צ’י , ומישל יאו הוותיקה (נמר דרקון).

לא הרבה ידוע לנו על עלילת הסרט, והמפיץ הישראלי, חברת פורום פילם, מתמצתים את הסרט בתקציר של שורה: “בסרט, שאנג צ’י מתעמת עם עברו, אותו חשב שהשאיר מאחור, כשהוא נמשך אל תוך הרשת המסתורית של עשר הטבעות”. הטריילר, שדי מרהיב ומלהיב, אם כי לא מצליח לחדש לנו הרבה בתחום סרטי אומנויות הלחימה (למי שראה סרטים כמו “נמר דרקון”, או “גיבור” שנוצרו לפני כעשרים שנה, ובוודאי קטעי אקשן שמזכירים את “מטריקס”):

הדמות, שנוצרה בידי הכותב סטיב אנגלהרט והמאייר ג’ים סטארלין, הופיעה לראשונה בחוברת Special Marvel Edition מספר 15 שיצאה בדצמבר 1973. בחוברות הקומיקס שאנג-צ’י הוא בנו של לורד פשע סיני אלמותי, שקיווה כי בנו יילך בעקבותיו ואימן אותו להפוך לרוצח ומתנקש מיומן. אולם, שאנג-צ’י בגד באביו והחל להילחם בו ובכוחותיו.

את הסרט מביים דסטין דניאל קרטון שגם תרם לכתיבת התסריט. קרטון ביים את הסרט העצמאי הנחשב Short Term 12 בכיכובה של ברי לרסון. את התסריט כתבו דיוויד קאלאהן שכתב את החידוש ל”מורטל קומבאט” 2021 ואת התסריטים של “וונדר וומן 84″ ו”זומבילנד” ירייה כפולה” ואנדרו לנהאם .

“שאנג צ’י – אגדת עשר הטבעות” יעלה בישראל בחודש ספטמבר.

השאר תגובה