“הילד שיהיה מלך” – טריילר ראשון לסרט הפנטזיה המשפחתית

בשנת 2011 אחד השמות הבולטים בעולם הקולנוע היה ג’ו קורניש, במאי בריטי צעיר יחסית (אז היה בתחילת שנות ה-40 לחייו) שביים סרט מדע בדיוני אקשן שתפס תאוצה, דעת קהל חיובית ובעיקר באז שהשאיר אותו בכותרות, “השכונה נגד חייזרים” (שהיה גם הסרט שעזר להפוך את ג’ון בוייגה לשם דבר). באותה שנה קורניש כתב גם את סרט האנימציה “הרפתקאות טינטין” שביים סטיבן שפילברג ומאוחר יותר אפילו כתב את התסריט ל”אנטמן”. אולם, מאז 2011 קורניש לא החזיק במושכות הבימוי… עד השנה. כשהסרט השני שהוא בחר לביים הוא פנטזיה משפחתית (אם כי נראית קצת אפלה) המעניקה עיבוד מודרני לסיפור ארתור וחרב הקסמים אקסקליבר.

הסרט, אותו גם כתב קורניש, עוקב אחר אלכס, ילד בן 12 החי את חייו הרגילים (אך לווא דווקא השלווים) שמגלה לילה אחד את החרב שבאבן, הוא שולף אותה ובכך מתחילה שרשרת ארועים שתכלול כמובן את כל הסממנים המוכרים של אגדת ארתור ושל סרטי פנטסיה אחרים, כמו אלפי יצורי רשע שרוצים לכבוש את העולם האנושי. את דמותו של אלכס מגלם לואיס אשבורן סרקיס ואם שם המשפחה נשמע לכם מוכר, זה לא במקרה, הוא בנו של השחקן (הנפלא יש להגיד) אנדי סרקיס. פטריק סטיוארט מגלם את הקוסם מרלין ואילו רבקה פרגוסון (“משימה בלתי אפשרית: התרסקות”, “האומן הגדול מכולם”) היא הנבלית של הסרט, הקוסמת המרשעת מורגנה פיי. הסרט, שייצא לאקרנים במרץ 2019, התחדש בטריילר מלא ראשון:

התקציר העברי הרשמי:
סיפורו של אלכס, נער בריטי אשר בעיותיו הרגילות לגילו מתגמדות כאשר הוא מגלה את החרב האגדית אקסקליבר. כעת, עם החרב החזקה בהיסטוריה בידי תלמיד רגיל וחלש, מתחילה הרפתקאה אליה מצטרפים חבריו של אלכס, במטרה לחסל את מורגאנה, תמצית הרשע מימי הביניים המאיימת להרוס את העולם.

“הילד שיהיה מלך”, יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-14 במרץ 2019.

השאר תגובה