ברוכים הבאים לעולם שלי – טריילר מרהיב ומרגש המבוסס על סיפור אמיתי

אחד הסרטים המסקרנים ביותר של התקופה האחרונה הוא סרטו החדש של רוברט זמקיס (“בזחרה לעתיד”, “מי הפליל את רוג’ר ראביט”) שנקרא “ברוכים הבאים לעולם שלי” בכיכובו של סטיב קארל.

אחד הדברים המדהימים בסרט הזה, הוא שהוא מבוסס על סיפורו האמיתי של בחור בשם מארק הוגנקמפ שהותקף על ידי חמישה אנשים בבר בניו יורק וכמעט נהרג. אחרי שבילה 9 ימים בתרדמת, הוא התעורר ללא כל זיכרון מחייו הבוגרים. הוגנקאמפ נאלץ ללמוד הכל מההתחלה, איך לאכול, איך לדבר, איך לכתוב. לאחר שהטיפולים שעבר, שמומנו על ידי המדינה, הופסקו, הוא החליט להמשיך בצורה מקורית ביותר, ובנה בחצר ביתו עיירה מיניאטורית בשם מארוונקול.

marwencol_2
מארק הוגנקמפ בחצר ביתו, מעצב את המיניאטורות

בעיירה הדמיונית, שמתקיימת במלחמת העולם השנייה, הוא משחזר לפרטי פרטים, קרבות, קטעי מלחמה ומבצעים מן המלחמה ומצלם אותם. עולם האומנות גילה את התמונות האלה, והוגנקאמפ הרים לא מעט תערוכות. חלק לא מבוטל מהבובות שיצר, הם אלטר אגו של חברים, משפחה וגם של התוקפים שלו. הסיפור המדהים הזה הפך לסרט תיעודי משנת 2010:

כעת הגיעה תורה של הוליווד לקחת את הסיפור ולתת לו במה גדולה יותר. כאמור, סטיב קארל מגלם את מארק הוגנקאמפ ולצידו נראה את לסלי מאן (“מאבדים את זה”), דיאן קרוגר (“ממזרים חסרי כבוד”), גוונדלין כריסטי (“משחקי הכס”), מאט אורלי ועוד. את התסריט לסרט כתב זמקיס יחד עם קרולין תומפסון שכתבה תסריטים לסרטים קסומים כגון: ,הסיוט שלפני חג המולד”, “משפחת אדמס” (הראשון משנת 1991) ו”המספרים של אדוארד”. הסרט התחדש בטריילר חדש:

“ברוכים הבאים לעולם שלי” יעלה בארצות הברית ב-21 בנובמבר, אלינו הוא יגיע רק בינואר 2019.

השאר תגובה