ביקורת, “על טבעי”, עונה 13 פרק 15 – אדם קדוש ביותר

ל”על טבעי” יש מסורת ארוכת שנים של פרקים מיוחדים. הסדרה למעשה מתגאה בהם ואצל לא מעט מעריצים הם יככבו בראש רשימת הפרקים האהובים.

בדרך כלל מדובר בפרקים עם חופש יצירתי מוחלט לשחקנים, לצוות הכותבים ולבמאי ונראה שלכל צוות ההפקה היה כיף מאחורי הקלעים. לאורך השנים קיבלנו מגוון של פרקים כאלו: פרק מחזמר, “לקום אתמול בבוקר” מחווה לטרנטינו, לסרטי האימה של פעם, הפרק שמתרחש בעולם האמיתי ועוד רבים וטובים. הפרק השבועי, A most holy man, ניסה להיות אחד מהפרקים האלו ולפרגן לסרטי המאפייה בנוסח “הסנדק”. אני משתמש במילה ניסה, כי לצערי הפרק הזה נכשל וממשיך את המגמה המאוד לא טובה של הסדרה מאז שובה מהפגרה.

המשך הקריאה כולל ספויילרים לפרק:

בפרק האחרון גילינו שעל מנת לפתוח שער למימד הגיהינום צריכים האחים  מספר מרכיבים מיוחדים, אחד מהם, “אדם קדוש ביותר”, הוא שם הפרק ולכן קל להבין שהם ינסו וכנראה יצליחו להשיג אותו. סאם ודין מוצאים את עצמם מהר מאוד בעולם המאפייה של סחר בשריד מקודש ונדרשים להיות נערי השליחות של כמה מאפיונרים בתמורה לדם של איש קדוש.

הקונספט של הפרק ברור מאוד מתחילתו, סאם ודין מתחבטים בשאלה האם לבצע רוע הכרחי, לעזור למאפיונרים להשיג את הגולגולת הגנובה ובכך לקבל את הדם. במשך כל הפרק הם הסכימו להיות נערי השליחויות עד שלקראת סופו הם למדו את הלקח של הפרק, תעשו דברים טובים ותרוויחו מכך, כרגיל, דילמות חיים מורכבות נפתרות לאחר 40 דקות.

Supernatural, A Most Holy Man 02

אין לי בעיה עם העובדה שהכל הסתדר בחמש דקות האחרונות של הפרק, הבעיה שלי הייתה השינוי המאוד מהיר שקרה ברצון של האחים לעזור לכומר. שנייה אחת הם עובדים בשביל המאפיונרים ואז בפחות ממיקרו שניה הם מחליטים לעשות את המעשה הטוב. לא קרה שום דבר ששינה את הדעה שלהם, היא פשוט השתנתה. סתם זורק רעיון, אולי להרוג את הכומר והמוות שלו גורם לסאם ודין לשנות דעה.

הבעיה הנוספת והעיקרית שלי הייתה כמובן סגנון הפרק, “על טבעי” יודעת לשלב בין העולם האמיתי לבין עולם הפנטזיה בפרקים המיוחדים האלו. בעונה הראשונה, בפרק “The Benders” אנשים נחטפו על ידי משהו על טבעי שבסוף מתגלה בתור משפחה משוגעת שצדה אנשים. בעונה החמישית, “The Real Ghostbusters”, פרק הכנס האהוב, חווינו את העולם האמיתי באמצעות כנס “על טבעי” אבל הייתה גם תעלומה על טבעית. דוגמה אחרונה, שקצת קשורה לפרק הזה, בפרק “The Bloodlines”, סאם ודין נחשפים לכך שמשפחות הפשע שמנהלות את שקאגו הן למעשה, משפחות פשע של מפלצות.

Supernatural, A Most Holy Man

לאן אני חותר? בפרק השבוע לא היה שום על טבעי, רק מאבקי כוח פנימיים בין כמה מאפיונרים אנושיים שבמקרה יש להם את מה שסאם ודין רוצים. המוזיקה הייתה אופראית שמאפיינת סרטי מאפיה, סגנון הדיבור וההתנהגות היו איטלקיים וגנגסטריים אך ללא דבר שקשור לעל טבעי, בשביל סדרות כאלו יש לי את “הסופרנוס”, לא את על טבעי.

ונושא אחרון כדי לסגור את הביקורת הזו. סאם ודין היו פשוט שתי רכיכות כל הפרק. כל אידיוט שהופיע בפרק אמר להם מה לעשות, הם הוכנעו על ידי בריונים סוג ד’ ונתנו למישהו אחר לנהוג באימפאלה, ברצינות?

Supernatural, A Most Holy Man 05

הסדרה יוצאת השבוע לפגרה למשך 3 שבועות ואחריה מגיע פרק שכולנו מחכים לנו המון זמן, הקרוסאובר עם סקובי דו שמבחינתי אמור להיות אחד מפרקי השיא של הסדרה, חסר להם אם הם מפילים את הכדור איתו.

ציון: 1
ratings-tv-1

השאר תגובה