ביקורת, "סוכני ש.י.ל.ד." עונה 5 פרק 9- התכניות הטובות ביותר

תרגום הפרק השבועי של "סוכני ש.י.ל.ד." (לא ברבים, אלא ביחיד) נשמע טיפונת יומרני, אבל מה לעשות, כרגע זו סדרת הקומיקס החזקה ביותר בשוק. אחרי סופת האמוציות שקיבלנו בפרק הקודם, עם סגירת המעגל של מאי כאמא, ופרק לפני כן, בו ביססו לנו נבל מצוין וקר רוח ולב כמו קאסאייס, קשה לחשוב על סדרת קומיקס אחרת שהיא איכותית, ומהנה ברמות הכי גבוהות.

המשך הקריאה כולל ספויילרים לפרק:

השבוע חל מיתון קל מבחינת הברקה תסריטאית, והכותבים נתנו לעצמם להשתולל לא מעט (כמו גם הבמאי ומיד תבינו למה). בעקבות מותה של רובין, קולסון והחברים מבצעים השתלטות מחודשת על מטוס הזפיר ומתכוננים להפוך אותו למבצעי שוב.

מה ששכחתי לציין בביקורות הקודמות שלי הוא העובדה שפיץ וסימנס מגלים שרידי גרוויטוניום מפוזרים בכל מקום (נסו להיזכר בפרק 3 בעונה הראשונה בה הוצג הגרוויטוניום). כן כן, אותו חומר שהתמזג עם המדען פרנקלין הול אי שם בתחילת הסדרה, והובטח לנו שהנבל גרוויטון יחזור בשלב כזה או אחר (חוש התאוריה שלי מדגדג).

Agents of S.H.I.E.L.D., Best Laid Plans 02

כמובן שדייזי מוצאת את עצמה מבולבלת לגבי המשך המשימה היות והיא כנראה אחראית להרס כדה"א (או שאולי זה גרוויטון!). תמיד טוב שיש חברים בסביבה שיעודדו אותך שהכל יהיה בסדר ואין דבר כזה רוע ובלה בלה בלה.

על אותה קשת סיפורית, איכשהו מנסים להמשיך לפתח לנו את דמותו של דיק, שלמרות היותו שילוב מוזר של סטאר-לורד עם מיש-מאש של כל האינטרסים הרומנטיים של דייזי בעונות הקודמות, לטעמי האישי הוא לא מצליח לצאת מתדמית הדמות המעצבנת ביותר עד כה. כל שורת דיאלוג שלו מועברת בצורה כל כך צפויה ומשעממת, וההתנהגות שלו פשוט מצליחה להרגיז (את שאר הדמויות והצופים כאחד).

Agents of S.H.I.E.L.D., Best Laid Plans 07

בעזרת שורה של סופות כבידה מצליחים חברי הצוות להניף את הזפיר לחלל, אך לא לפני שנסארה מסתננת לסיפון ונלחמת שוב בדייזי. כאן דיק כביכול גואל את עצמו מארק סיפורי שלם של טמטום ומסייע בטעות לדייזי להרוג את המתנקשת הכחולה.

בינתיים במגדלור, מאק יו-יו ופלינט מקבצים את אחרוני השורדים למאבק בקרי. קאסאייס לא רואה זאת בעין טובה מן הסתם, ומחליט להזכיר לבני האדם שהוא יותר מסתם שליט רחום וחנון, הוא לא פחות מאל. איך יזכיר להם אתם שואלים? יחזיר את טס מהמתים (?!!?!?). כן, שוב העונות המוקדמות של הסדרה מהבהבות לנו במראה האחורית ומוזכרים לנו ניסויי ההחייאה של דייזי וקולסון, שנעשו כמובן בטכנולוגיית קרי (אם חושבים על זה, כבר 5 עונות הקרי יושבים על הסדרה הזו כמו יונים על חוט חשמל).

Agents of S.H.I.E.L.D., Best Laid Plans 05

טס נשלחת ע"י קאסאייס להזהיר את פלינט וחברים לא לדחוק בשליטים הכחולים שלהם. מאק מגלה מאות מטעני נפץ ברחבי הקומות התחתונות של המגדלור, שכך בעצם מתכנן קאסאייס לפתור את עצמו מהמטרד האנושי אחת ולתמיד

השלושה עולים להתעמת עם קאסאייס באחת מסצנות המתח הטובות ביותר בעונה. רעים מול טובים בסטנד-אוף מערבוני משעשע. פעם קאסאייס מאיים, פעם יו-יו ומאק מאיימים. פעם זה נכשל ופעם השני. עד לתוצאה הרצויה והמהנה לא פחות: בזמן שהשלושה קשקשו עם הקרי, שאר הניצולים העבירו את המטענים לקומה אחת המפרידה בינם לבין כוחותיו של קאסאייס. כשהשליט הכל יכול לחץ על הכפתור, הוא יצר לעצמו בעיה גדולה שבעתיים.

Agents of S.H.I.E.L.D., Best Laid Plans 04

השוט העוקב אחר הפיצוץ הוא פשוט זהב טהור של הומור כאשר קאסאייס זועק כל כך חזק שהצלם מרעיד את המצלמה כמו בסרט סטודנטים קומי (מעניין מה הם יעשו כשקאסאייס יגלה על מותה של סאנארה).

אפשר להגיד שהפרק הזה היה מאוד שטותי. חלק ממנו היה עמוס באזכורי עבר (4 עונות אחורה) וחלקו היה ילדותי וצפוי. אבל אני חושב שאחרי שורה של פרקים איכותיים מותר קצת להקל ולהשתעשע. זה לחלוטין היה מהנה גם אם לא היה הכי רציני.

ציון: 4
ratings-tv-4

One thought on “ביקורת, "סוכני ש.י.ל.ד." עונה 5 פרק 9- התכניות הטובות ביותר”

  1. מה לגבי האיזכור באמצע הפרק של איום על כדו"א ב-2018 שבגללו דייזי משמידה את העולם, מכיוון שלשיל"ד לא היה מענה? יכול להיות שזה איזכור לנוקמים מלחמת האינסוף שאמור לצאת באמצע 2018?

השאר תגובה