לקראת חוברת ה-1000, סופרמן חוזר למראה הקלאסי

השנה עולם הקומיקס יעמוד בסימן חגיגות 80! לסופרמן. כן, כן, כבר עברו 80 שנה עברו מאז הופיע סופרמן לראשונה אי שם בשנת 1938. סופרמן, גיבור העל הראשון שהופיע בחוברות הקומיקס, פתח את סדרת האקשן החדש של DC COMICS (שאז נקראו National Comics Publications לפני ששינו את שמם למותג שאנו מכירים היום, שהוא בעצם ראשי תיבות של סדרת האם של באטמן Detective Comics).

הסדרה, שהחלה עם הכריכה המפורסמת בעולם, בה נראה סופרמן מרים את המכונית והאנשים בורחים לכל עבר, רצה עם מספרים עוקבים בין השנים 1938 ועד 2011, אז, כחלק מה-New 52, איפסו את המספרים והחלו שוב ממספר 1. בשנת 2016, עם תחילת ה-Rebirth, החברה החזירה את המספור המקורי של הסדרה (וגם של Detective Comics), השנה, באפריל, אחרי 80 שנות קומיקס, אנו נזכה לראות את חוברת מספר 1000!

Action_Comics_1

את השער של חוברת מספר 1000 צייר אחד האומנים המוערכים של העשורים האחרונים, ג’ים לי, ואחד הדברים הבולטים בציור שלו, הוא חזרתו של סופרמן למראהו המקורי והקלאסי, דהיינו, לחגורה הצהובה וה-TRUNKS האדומים שלו, שנעלמו להם בשבע השנים האחרונות וגרמו ללא מעט אוהדים לכעוס.

ה”תחתונים” שהיו על החליפה הקלאסית, שעל פי האמונה הגיעו מהמראה של הופעות הקרקס בהם הופיעו אנשים חזקים במיוחד עם TRUNKS, היה אחד המאפיינים הבולטים של סופרמן, שבמהלך השנים גם זכה לא פעם להתייחסות הומוריסטית וצינית (“מh לובש תחתונים על המכנסיים”?). כאשר חברת DC עשתה ריבוט לכל יקום הקומיקס שלה בשנת 2011, עם ה-New 52, העיצוב החדש של סופרמן לא כלל את החגורה הצהובה (אלא אדומה) ואת ה-TRUNKS מה שגרם ללא מעט אוהדים וותיקים להתרעם. העיצוב הזה נשאר גם במהלך ה-Rebirth, אם כי בשלב מסוים נוסף לחגורה האדומה אבזם צהוב.

Superman 52

חוברת מספר 1000 החגיגית, תהיה לא רק חגיגה של הדמות, אלא חגיגה של יוצרים שיכתבו סיפורים אודות הדמות האייקונית. החוברת הזו תהווה גם את יריית הפתיחה לקריירה החדשה של בריאן מייקל בנדיס, שבשני העשורים האחרונים היה מזוהה עם מרוול ועבר לאחרונה ל-DC. בין הכותבים את החוברת נמצא גם את מרב וולפמן, אחד הכותבים המוערכים והחשובים של כל הזמנים, שאחראי על הרבה מאוד יצירות גם במרוול וגם ב-DC. הוא מוכר בעיקר כאיש שרקח את הריבוט הראשון והמשמעותי ביותר של DC COMICS, כאשר כתב את Crisis on Infinite Earths ב- 1985. גם ריצ’ארד דונר, מי שביים את הסרט הקלאסי, “סופרמן ב- 1978 (שמציין השנה 40 שנה ליציאתו), יכתוב סיפור בחוברת.

שמות בולטים אחרים שיהיו קשורים לחוברת ה-1000, שיכתבו סיפורים או יאיירו, הם דן יורגנס, פול דיני, טום קינג, אוליביה קויפל, פיטר טומאסי ופטריק גליסון, בראד מלצר, חוזה לואיס גרסייה לופז, ג’ון קאסידי, לואיז סימונסון, סקוט סניידר, טים סייל ועוד וכמובן, ג’ים לי שהזכרנו ואחראי על הכריכה של החוברת:

Action1000-LeeCVR2-hirez
לחץ להגדלת התמונה

חוברת מספר 1000 של Action Comics תצא ב-18 באפריל.

השאר תגובה