“צורת המים” – טריילר לפנטזיה הרומנטית של גיירמו דל טורו

הלילה חולקו פרסי גלובוס הזהב בפעם ה-75 במהלכם זכה גיירמו דל טורו בפרס הבמאי הטוב של השנה, על בימוי פנטזיית האימה “צורת המים” (שאותה גם כתב).  זו הזכייה הראשונה של גיירמו דל טורו בפרס גלובוס הזהב, עובדה מפתיעה לאור העובדה שב-20 השנים האחרונות הוא אחד הבימאים היחודיים שפועלים היום.

סרטו העשירי של דל טורו, שהיה גם מועמד לגלובוס הזהב בקטגוריית התסריט הטוב של השנה, הוא פנטזיה רומנטית אליה התייחס הבמאי באחד הראיונות שלו: “הפעם הראשונה שאני עושה סרט מנקודת מבט של מבוגר ולא של ילד עם פחדים ממפלצות”. הסרט מתרחש בשנות השישים, תקופת המלחמה הקרה, ומספר את סיפורה של מנקה במתקן ממשלתי סודי שמתאהבת ביצור אמפיבי.

בתפקיד הראשי משחקת סאלי הוקינס (שהיתה מועמדת לפרס הגלובוס על משחקה בסרט) כמנקה אליזה, אישה שבעקבות מחלה מתקשרת רק בשפת הסימנים ומגלה את היצור השבוי, ריצ’ארד ג’נקינס (שהיה מועמד לפרס הגלובוס בקטגוריית שחקן המשנה) מגלם את ג’יילס, חברה הטוב של אליזה ואוקטביה ספנסר (שגם הייתה מועמדת לגלובוס הזהב, בקטגוריית שחקנית המשנה) שמגלמת את חברתה ומשמשת כמתורגמנית שלה. דאג ג’ונס, השחקן שאת פניו מעט מכירים מכיוון שאת רוב תפקידיו הוא עושה מאחורי איפור כבד, הוא היצור האמפיבי מהמעבדה הסודית.

התקציר העברי הרשמי:
מאת הבמאי והתסריטאי גיירמו דל טורו – אשר יצר אגדה מעולם אחר, על רקע המלחמה הקרה באמריקה 1962. אליזה הבודדה (סאלי הוקינס) עובדת כמנקה במעבדה ממשלתית חבויה תחת אבטחה גבוהה, ולכודה בחיים של בידוד. החיים של אליזה משתנים לנצח כאשר היא וחברתה לעבודה (אוקטביה ספנסר) מגלות ניסוי סודי ומסווג.

“צורת המים” יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-15 בפברואר.

השאר תגובה