ביקורת, “אגדות המחר”, עונה 3, פרק 6 – הלן האנט (HELEN HUNT)

נראה שמישהו שם בCW קיבל זריקת אנרגיה חזקה והמון מוטיבציה לכתוב (עד כה) את העונה הטובה ביותר של אגדות המחר. פרק אחר פרק הרמה עולה, הכתיבה משתפרת וצוות האגדות לוקחים אותנו למקומות חדשים ומהנים.

הפרק של השבוע שנקרא Helen Hunt היה ללא ספק הפרק האהוב עלי בסדרה כולה וכל זאת בגלל שילוב של מיתולוגיה, היסטוריה והזוהר של הוליווד הישנה.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

עם כתוביות פתיחה של סרט קולנוע ישן, נלקחנו היישר להוליווד של שנת 1937, לשם הגיעה בטעות הלנה מטרויה, היפה בנשים, אל תוך סט צילומים של סרט שהיה אמור להציג את הדי לאמאר, בתפקיד הבכורה שלה על המסך הגדול. מפיק הסרט, כמו כל גבר אחר בסביבה, נכבש בקסמה של הלן והציע לה את התפקיד הראשי בסרט שלו תחת ההכרזה “הפנים שמכרו מיליון כרטיסים” (ספין על המשפט המפורסם “הפנים שהשיקו אלף ספינות”).

צוות האגדות מגיעים להוליווד, לאתר את הלן ולתקן את הפאשלה בזמן, אבל לא לפני שג’אקס ופרופסור שטיין עוברים תאונה בסגנון “שישי הפוך” כתוצאה מניסוי של ריי להפריד את “פיירסטורם”. התוצאה הייתה מבדרת במיוחד לאורך כל הפרק, במיוחד כי שני השחקנים הצליחו לאמץ בצורה יוצאת מן הכלל את המניירות אחד של השני, כולל צורת דיבור, טון ושפת גוף, מה שממש הצליח לשכנע את הצופים בחילוף המשעשע.

בחזרה להלן (בגילומה של השחקנית הישראלית בר פאלי, בלי הר’), הנוכחות שלה על סט הצילומים עוררה מריבות אלימות בין הגברים והיא נמלטה מהמקום הישר אל תוך מכוניתו של מפיק מאולפן מתחרה. חברי האגדות מתלבשים במיטב התלבושות בסגנון שנות ה30 ומסתננים למסיבה שם הלן, הכוכבת הגדולה, תופיע לראשונה.

במהלך המסיבה ריי מקבל הצעה להופיע בסרט של ססיל בי דמיל (עם רפרנס קטן לקריירת המשחק של ברנדון רות’), זרי מתלוננת על המצאת הגרביונים ומרטין בתוך הגוף של ג’אקס זוכה לדבר עם הדי לאמאר, קראש הילדות שלו. בתור חובבת גדולה של הוליווד הישנה, כל רפרנס קטן או גדול לשחקנים הגדולים של פעם גורם לי להתרגש ואני חייבת לפרגן למחלקת עיצוב הדמויות על התלבושות, השיער והאיפור שהם יצרו במיוחד בשביל הפרק.

DC's Legends of Tomorrow, Helen Hunt 03

שרה מוצאת את הלן ומנסה לשכנע אותה לחזור איתה לספינה, רק שהיא נתקלת בהתנגדות מצד הדמות האייקונית שלא רוצה לחזור לזמן של מלחמות עקובות מדם בשמה או להיות שוב עלמה במצוקה. אך כיוון שלהלן יש השפעה (מיסטית ללא ספק) על הגברים סביבה, שוב כולם מתחילים במריבה אלימה והיא נעלמת.

כיוון שהכותבים החליטו לקחת את העונה כמה צעדים קדימה, לתוך המהומה נכנסים גם דמיאן ד’ארק, אלינור וקוואסה, הנכדה של אמאיה, שדווקא נהנים מכל הפאשלות בזמן ומציעים לשרה הזדמנות לאסוף את צוות האגדות ולעזוב את הלן מאחור (כי כמובן שד’ארק הוא הסוכן שלה) או שהוא והנשים שלצידו יהרגו אותם.

DC's Legends of Tomorrow, Helen Hunt 02

בזמן ששרה מנסה להחליט מה לעשות, כל מערכות הספינה קורסות והכל כתוצאה של אפקט הפרפר. הדי לאמאר אומנם הייתה שחקנית מפורסמת אבל היא גם הייתה מדענית מבריקה שהמציאה אינספור המצאות טכנולוגיות שקשורות לרדיו ותעופה עליהן מתבססות טכנולוגיות בהם אנחנו משתמשים היום ועל כן, אם הדי לא הייתה מתגלה כשחקנית היא לא הייתה מקבלת אפשרות להתבטא גם כממציאה והטכנולוגיה עליה מבוססת ספינת החלל לא הייתה קיימת. ג’אקס/פרופסור שטיין נשלח לאתר את האדי ולנסות לעזור לה לקבל את התפקיד הגדול שלה בחזרה כדי להחזיר את הטיימליין לסדרו בזמן.

בהמשך הפרק אנחנו זוכים לקרב אחד על אחד בסגנון ליגת המתנקשים בין שרה לד’ארק, אמאיה נלחמת בקאווסה ומגלה שהיא בעצם הנכדה שלה ופיירסטורם מתאחדים בגוף של שטיין ומצילים את שרה מאלינור, הבת של ד’ארק, שממש רצתה נקמה במי שהרגה את אביה והכל ברצף קרבות מרהיב ומלהיב.

DC's Legends of Tomorrow, Helen Hunt 04

הפרק כולו היה מפגן מרשים של כוח נשי וטוויסט מעניין על סיפור הלנה מטרויה. בזמן שרוב הגברים בפרק היו שבויים בקסמן של הנשים היפות של הוליווד, שרה, אמאיה וזארי נלחמו כדי לחלץ את הלן מהסכנה. גם בהמשך ד’ארק היה זקוק לעזרת הבת שלו כדי לנצח את שרה וקאווסה לא פחות מאיימת מאמאיה וזארי ביחד. הלן, שבתחילת הפרק הוצגה כעלמה במצוקה, בסופו למדה להשתמש בסכין ולהגן על עצמה וסירבה לחזור לתקופה בה היא כלואה במגדל, חסרת זכויות ומוצגת כפרס לזוכה במלחמה. סצנת הסיום הייתה הדובדבן שעל הקצפת, כשזארי הצליחה למצוא חור בהיסטוריה שאפשר לה לא להחזיר את הלן בחזרה לטרויה אלא לקחת אותה לאי קסום המלא בנשים לוחמות ובלי שום גברים בסביבה. ת’אמסקירה.

אין לי מושג איך הכותבים יצליחו להתעלות על הפרק הזה בהמשך אבל בעוד שבוע וחצי אנחנו נכנסים לאירוע הקרוסאובר הגדול של ארבעת הסדרות החץ-הפלאש-סופרגירל-אגדות המחר ומה שבטוח, יהיו הרבה אנשים לבושים בעור.

כמה מחשבות תועות:

הדי לאמאר צילמה את הסרט הראשון שלה ב1938 שלא היה קשור בשום צורה לסיפור של הלנה מטרויה והיא שווקה בהוליווד כ”האישה הכי יפה בעולם”. אגב, נכון שלמאר לא גילמה את הלן מטרויה, אולם אחד התפקידים הנודעים שלה הוא כדלילה התנכ”ית, בסרטו האפי של ססיל בי. דה. מיל, “שמשון ודלילה” משנת 1949.

Color_photograph_of_Victor_Mature_and_Hedy_Lamarr_as_Samson_and_Delilah
היי שימי, בא לך תספורת?

לפי המיתולוגיה היוונית, הלנה היא בתו  של זאוס ולדה, מלכת ספרטה ונבחרה על ידי אפרודיטה כיפה בנשים.

לשם האותנטיות, בפרק אנו רואים את השלט המפורסם של הוליווד Hollywoodland כפי שהוא היה במקור מאז הוצב ב-1923 ועד לשנת 1949 אז הורידו את המילה Land ונשאר השלט אותו אנו מכירים היום.

השאר תגובה