ביקורת, “על טבעי” עונה 13 פרק 6 – טומבסטון

ידעתי שהיום הזה יגיע. העונה החדשה התחילה במומנט מצוין, אהבתי כל פרק, הדמויות החדשות היו מעניינות ורעננות, הסיפור היה מקורי והיה לי נוח לצלול את תוך ההנחה שאין סיכוי שאקבל פרק שלא אוהב בעונה הזו, והנה מגיע הפרק השישי ומוכיח אותי בטעותי. אני לא אומר שהפרק היה רע, לא סבלתי בו. אבל הפרק כלל יותר מידי אירועים, התקדם מהר מידי עם פיתוח הדמויות בעונה וכלל מעט סתירות לוגיות שגרמו לי להרים גבה.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אין ספק שהיינו צריכים לראות את ג’ק משתמש בכוחות שלו וכתוצאה מכך מישהו ייפגע וג’ק יחליט לעזוב. זה היה רק עניין של זמן וזה היה הפיתוח הנכון לדמות שלו. הוא התחיל להרגיש נוח עם הכוחות שלו, הוא התחיל להרגיש יותר אנושי, הוא רצה לעזור וזה התפוצץ לו בפנים. הייתי שמח אם זה היה מגיע בשלב מאוחר יותר בעונה. רק קיבלנו את קאס בחזרה, הוא וג’ק היו צריכים קצת יותר זמן ביחד להתחבר באמת לפני האירוע הזה בחייו של ג’ק.

גם האירוע עצמו גרם לי להרים גבה ולהבין שהכותבים החליטו לוותר על ההיגיון הפנימי של הסדרה על מנת לקדם אירועים מסוימים. סאם, דין, קאס (מלאך) וג’ק (הבן של לוציפר) עומדים מול שודד קברים חמוש באקדח. התרחיש הזה היה אמור להסתיים בכל כך הרבה תוצאות אחרות שלא כוללת קרב יריות שלא יבייש את המערב הפרוע (וגם התרחש במערב הפרוע, על פי שם הפרק, אבל נחזור לזה מאוחר יותר). אני מבין שזה היה הרצון והטון של הפרק, אבל זה היה פשוט חסר הגיון. קאס היה יכול להכניע אותו בלי מאמץ, לקחת את הנשק או להכות בו לפני שכולם היו שולפים נשקים.

Sobrenatural, Tombstone 04

משום מה קאס גם לא היה יכול להחיות את השומר שנפגע, האם זה כי הוא מנותק מגן עדן? בעצם, מאז שהוא חזר לחיים לא ראינו אותו משתמש ולו ביכולת מלאכית אחת, האם הוא חזר בתור בן אדם? העניין הזה לא כל כך ברור ונצטרך לצפות בעוד מספר פרקים כדי לדעת בוודאות האם מה שראינו בפרק האחרון זו טעות תסריטאית או מהלך מכוון.

הפרק הזה היה אמור להתנהל אחרת, קאס וג’ק היו צריכים להישאר בבונקר ולהשלים פערים. קאס היה יכול לספר קצת יותר על המורשת המשפחתית: אלוהים, מלאכים, לוציפר וג’ק היה מכיר קצת יותר את שני האבות שלו: הביולוגי והמאמץ. במקביל, סאם ודין היו צריכים לנסוע לטקסס ולחקור את המקרה של שודד הקברים, החצי שלהם היה יכול להיות יותר קומי לאור האהבה של דין לבוקרים והחלק של קאס וג’ק היה יותר רגשי.

Sobrenatural, Tombstone 05

הצד הקומי של הפרק היה הצד החזק, ההתלהבות של דין מבוקרים, הלבוש שלו, המוזיקה וכמובן הציטוט מ”מת לחיות” בזמן שדין מתאים למצבו הנוכחי: “Come out to the coast, we’ll get together, have a few laughs..”

בסך הכל היה מדובר בפרק עם רעיונות טובים, שהגיע מוקדם מידי בעונה וניסה לדחוף יותר מידי אירועים לארבעים דקות.  

וכעת נחזור רגע לשם הפרק ולפינת הטריוויה: טומבסטון, שהפרוש המילולי שלו הוא מצבה. אולם, טומבסטון, העיירה שנמצאת באריזונה, מוכרת לכל בעיקר בגלל קרב אקדוחנים מפורסם ביותר שהתרחש שם ב-1881 וזכה לכינוי “דו קרב באו קי קוראל” (וכמה מערבונים מפורסמים נעשו על הקרב הזה). הקרב היה בין שלושה פושעים (שני אחים ועוד פושע שחבר אליהם) וארבעה אנשי חוק ביניהם וואיט ארפ המפורסם ודוק הולידיי. דו קרב האקדוחנים, היה מאוד קצר (כנראה פחות מחצי דקה) ותוצאותיו היו ששלושת הפושעים מתו ושלושה אנשי חוק נפצעו. שמו של הקרב יצא והפך בעצם לסמל של המערב הפרוע.

ציון לפרק: 2.5
ratings-tv-2-half

השאר תגובה