ביקורת, “על טבעי”, עונה 13, פרק 4 – הריק גדול

משני צורה הוצגו אי שם בעונה הראשונה של הסדרה, הם מזני המפלצות העתיקות והאהובות ביותר בתולדותיה של הסדרה. הם יכולים להיראות כמו כל אחד, סופגים את הזיכרונות שלו ומסוגלים לעשות כאב ראש לא קטן לכל מי שמנסה לתפוס אותם. אז בדיוק שהמצב בין האחים וינצ’סטר לא בשיאו, לאור העובדה שבנו של לוציפור מסתובב איתם וכל האהובים שלהם מתים, אין ספק שמשנה צורה הוא בדיוק מה שצריך כדי להמשיך את המומנט המצוין של העונה ה-13.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

הפרק הקודם הסתיים הבהטחת האשמות בין סאם שמבקש מדין לתת צ’אנס לג’ק לבין דין שרוצה להמשיך הלאה ומאשים את סאם שמנצל את ג’ק. כן, ג’ק במרכז העניינים לאחר שהוא שומע את וויכוח הזה וברגע אחד של חיבור לכוחותיו, נראה שמחייה את קסטיאל. בדרך כלל במצבים כאלו כשהרוחות לוהטות, אין כמו פרק צייד רגוע כדי להוריד את גובה הלהבות.

משני הצורה עברו לא מעט שינויים בעונות האחרונות, כשלאחרונה היינו רגילים לראות אותם בעיקר כאפקט CGI, כמו מוטנט מהאקס-מן שמשנה צורה, אפקט נעים לעין, קל לביצוע ברמה הטכנית וכזה שמעיד על עצלנות מסוימת, כי אחרי הכל, ראינו את העונות הראשונות. לשמחתי, בפרק של השבוע, משנה הצורה  חזר למקורות של הסדרה. לא שינוי צורה יפה ומהיר, כדי לעבור בין הצורות השונות, המשנה היה צריך לקרוע ממני את חלקי העור הקיימים, להקיז דם ולעבור תהליך כואב ולא כזה שקל לראותו.

Sobrenatural, The Big Empty 01

כיוון נוסף שאני תמיד שמח לראות, ושללא ספק משפיע על הכיוון העונתי, הוא מפלצות לא מרושעות. הפרק כלל שני משני צורה, אחת שהחליטה להשתמש בכוח שלה כדי להיות יועצת אבל, לקחת את הצורה של אנשים שנפטרו ולעזור לקרובים שלהם להתמודד עם האבידה. החבר שלה, היה הצד השני של המפלצות, זה שאינו מוכן להשתנות ורוצח חפים מפשע רק בשביל העברת מסר.

הפרק הזה שיחק ללא ספק על זה שהבחירות שלנו הן אלו שקובעות מי אנחנו, לא מי שאנחנו חושבים שאנחנו. אם משנה צורה בוחר לא להיות מפלצת, אז הוא לא מפלצת. אם ג’ק מחליט לא ללכת בדרכו של אביו ולהיות גיבור, אז הוא יהיה גיבור. אנחנו היחידים שיכולים להשפיע על מי שנהיה. הלקח הזה מועבר בצורה מרגשת ומדויקת במיוחד, כשג’ק מבקש ממיה לקחת את הצורה של אמא שלו, שאותה הוא מעולם לא פגש. אני רוצה שהסדרה תגרום לנו לנחש, שתשחק עם ג’ק, שפרק אחד נראה אותו מתנהג כגיבור ובפרק אחר מפגין התנהגות מרושעת, מעין אנאקין סקיווקר אבל כזה שעתידו עדיין לא ברור במיוחד.

Sobrenatural, The Big Empty 02

סאם ודין גם מרוויחים מעט מן הטיפול, טכניקות החקירה שלהם פועלות נגדם עד שהם מוציאים את כל מה שבוער בהם מתחילת העונה. גם אנחנו וגם הם היינו צריכים את זה, רק בשביל להתקדם הלאה וזה מה שהפרק הזה עשה. אנחנו מסיימים בטון רגוע יותר, דין מתנצל בפני סאם ואפילו מתנהג ברכות לג’ק.

אבל הפרק לא כלל רק את ההתרחשות הזו, במקביל, צפינו בקאס כאשר הוא מתעורר במימד חדש, “הכלום”. מסתבר ש”הכלום” זה המקום שאליו מגיעים כל השדים והמלאכים במותם. מצד אחד, בחרו בקונספט די מגניב, “הכלום” הוא חלל שחור, בלי שום דבר שניתן לראות מלבד הישות ש”מנהלת” אותו. מצד שני, אם זה מקום המוות של המלאכים והשדים, הייתי ממש רוצה לראות אותו יותר מאוכלס, זה היה יכול להיות שוט יפיפה לראות את קאס מתעורר לצד גופותיהם של דמויות משלל העונות השונות.

בכל מקרה, הפרק היה מצוין, גם מבחינת הסיפור, פיתוח הדמויות והאפקטים הויזואלים.

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

השאר תגובה