“עלילות שאנארה” עוברת רשת וזוכה לטריילר חדש לעונה 2

העונה הראשונה של “עלילות שאנארה” (תרגום חופשי ל- The Shannara Chronicles), על פי ספריו של טרי ברוקס, עלתה ברשת MTV בשנה שעברה והפכה ללהיט עצום. זו הייתה הסדרה השנייה הכי נצפית של הרשת ולכן לא מעט גבות הורמו כאשר הוחלט לא לחדש אותה לעונה שנייה. חלק מהסיבות שהועלו, הייתה העובדה שהקהל של הסדרה היה “מבוגר” בשביל הרשת (דהיינו, אנשים בגילאי 20 עד 30) ומכיוון שנשיא הרשת, כריס מקארת’י רוצה לכוון את התוכן לבני נוער בגילאי העשרה, הוא החליט לא לחדש את הפקת הסדרה.

אבל, הסדרה לא נשארה תלויה באוויר ותחת גרזן הביטולים לאורך זמן ורשת SPIKE, שבינואר 2018 תהפוך ל-The Paramount Network, ידעה שלסדרה יש קהל אוהדים נאמן והודיעה שהיא מתכוונת לחדש אותה לעונה שנייה. את הסדרה, מפיק ג’ון פברו, מי שביים את שני סרטי “איירון מן” הראשונים ואת עיבוד הלייב אקשן ל”ספר הג’ונגל” של חברת דיסני (ובימים אלו עובד על עיבוד לייב אקשן של “מלך האריות”). יוצרי הסדרה (והמפיקים שלה) הם אלפרד גוך ומיילס מילר, שיצרו את הסדרה “סמולוויל”. עלילת העונה השנייה תתרחש כשנה אחרי עלילת העונה הראשונה.

לקראת עליית העונה השנייה, ב-11 באוקטובר, והמעבר לרשת החדשה, שיחררה רשת SPIKE טריילר חדש:

חלק מהספרים יצאו בתרגום לעברית בהוצאת אפוס בתחילת שנות האלפיים, וזהו התקציר של הספר הראשון, “חרב שאנארה”:

לפני זמן רב נחרב העולם במלחמות הרשע הקדום. כעת נאלץ המין האנושי להתחרות עם גזעים רבים אחרים – ננסים, טרולים, גמדים ואלפים. אבל שיאה אוהמספורד, בנו המאומץ של פונדקאי, שבעורקיו זורם דם אלפים ובני אנוש גם יחד, אינו יודע כמעט דבר על הבעיות האלה. עמק הצל, המקום שבו גדל, הוא מקלט שליו. ואז מגיע אל עמק הצל אלנון, ענק מאיים וקודר, בעל ידע מסתורי וכוחות קסם מסתוריים אף יותר. הוא מגלה לשיאה ששר המכשפים הנורא שהעולם כולו חשב אותו למת, זומם שוב להרוס את העולם. הנשק היעיל היחיד כנגד כוחות האופל היא חרב שאנארה שאותה יכול להניף רק צאצא אמיתי של ג’רל שאנארה. שיאה הוא היורש החי האחרון לבית שאנארה, ותקוותם היחידה של כל הגזעים! שיאה מוחה וטוען שהוא אינו גיבור, אך הדרואיד מודיע לו שהוא מוכרח להשיג את החרב. עם אור הבוקר נעלם אלנון, משאיר אחריו פתק אזהרה מסתורי. זוהי תחילתה של משימה לכאורה חסרת סיכוי, משימה שהיא מאבק של אדם פשוט בכוח הרשע הנורא ביותר שהעולם ידע מעודו. חברים נועזים מצטרפים לשיאה ונאבקים ביריבים נוראים ובסכנות. הסכנה גוברת כשצבאותיו של שר המכשפים יוצאים למלחמה. אך בסופו של דבר, העימות בין שיאה ובין שר המכשפים הוא בלתי נמנע, ושיאה מתייצב לעימות בלי ידע ובלי תקווה שינחו אותו במשימתו.

העונה השנייה של “עלילות שאנארה”, שתמנה 10 פרקים, תעלה לשידור ב-11 באוקטובר.

השאר תגובה