סרטוני מאחורי הקלעים: בלייד ראנר 2049, כוכב הקופים: מלחמה, ולריאן ועיר אלף הכוכבים

בחודשים הקרובים נזכה לראות בבתי הקולנוע לא מעט סרטים מסקרנים וכעת, שלושה מהם מספקים הצצה מעמיקה קצת יותר לתהליך ההפקה והמקורות שהביאו ליצירת הסרטים. הסרטים הם: בלייד ראנר 2049, שיגיע לבתי הקולנוע בתחילת חודש אוקטובר ויענה כנראה על השאלה הגדולה שמסתובבת בראש האוהדים 35 שנה, האם דקארד (הריסון פורד) הוא רפליקנט בעצמו. החלק השלישי בטרילוגיה המחודשת של סרטי “כוכב הקופים” ו”ולריאון ועיר אלף הכוכבים” אשר מסמן את חזרתו של הבמאי לוק בסון לקולנוע מדע בדיוני ראוותני המזכיר את יצירתו המופלאה, “האלמנט החמישי” שמציינת 20 שנה ליציאתה.

בלייד ראנר 2049 – בבתי הקולנוע בישראל ב-5 באוקטובר

בפיצ’רט, שעונה לשם Time to Live ואורכו כארבע דקות, אנו רואים את השחקנים הראשיים שהביאו את הסרט החדש למסך, אם זה רידלי סקוט, הבמאי של הסרט המקורי שיצא ב-1982 והפך לאחד מסרטי המדע בדיוני המוערכים בכל הזמנים, דני וילנב, הבמאי של “המפגש” שלקח על עצמו להחיות את הקלאסיקה בסרט המשך שספג לא מעט ביקורת על עצם קיומו. הריסון פורד שמדבר על חזרה לאחד התפקידים המזוהים יותר שלו, וריאן גוסלינג, שיגלם את הדמות הראשית בסרט המתחדש.

התקציר העברי הרשמי:
שלושים שנים לאחר אירועי הסרט הראשון, יש בלייד ראנר חדש – קיי, שוטר במשטרת לוס אנג’לס (ריאן גוסלינג), חושף סוד ישן אשר עלול להמיט אסון על מה שנותר מהאנושות. מה שקיי מגלה מוביל אותו לצאת ולמצוא את ריק דוקארד (האריסון פורד), בלייד ראנר לשעבר שנעלם לפני 30 שנה.

כוכב הקופים: מלחמה – בבתי הקולנוע בישראל ב-13 ביולי

בפיצ’רט הקצר, שנקרא “עושים היסטוריה”, כשלוש דקות אורכו, אנו מקבלים הצצה לתהליך הפקת האפקטים המדהימים של הסרט ובייחוד את האפקט של סיזר, הקוף והדמות הראשית של הסרט. הסרטון מראה לנו איך אנדי סרקיס שמגלם את סיזר, מצליח בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת שחברת ווטה מפתחת, מצליח להגיע להופעה מדהימה של הבעות והחצנת רגשות.

התקציר עברי רשמי:
בפרק השלישי בסדרה, הקיסר והקופים שלו נאלצים להיכנס לעימות קטלני עם צבא של בני אדם בראשותו של קולונל אכזרי. לאחר שהקופים סופגים אבדות קשות, הקיסר נאבק עם האינסטינקטים האפלים שלו ויוצא למסע נקמה למען בני מינו. כשהמסע לבסוף מביא את הקיסר והקולונל לעמוד פנים אל מול פנים, הם יוצאים לקרב שיקבע את גורל שני המינים שלהם ואת עתיד של הפלנטה.

ולריאן ועיר אלף הכוכבים – בבתי הקולנוע בישראל ב-20 ביולי.

אחד הסרטים הצבעוניים ומלאי הדמיון שנראה הקיץ הוא ללא ספק “ולריאן ועיר אלף הכוכבים”. בפיצ’רט המצורף אנו מצטרפים להליך ההכנה של לוק בסון לסרט, תהליך שהחל במוחו כבר לפני למעלה מ-20 שנה. הפיצ’רט יעניק לנו הצצה קטנה לקומיקס עליו מבוסס הסרט ועל תהליך החשיבה של בסון וההסתמכות על טכנולוגיה. על פי בסון, לא הייתה לו הטכנולוגיה הדרושה לעשות את הסרט בצורה שהוא רצה עד שלא ראה את “אווטאר”. הסרטון, שונה לשם “נתראה בחלל”, מעניק לנו הצצה לצילומים, התלבושות, השחקנים והתפאורות הענקיות שנבנו למען הסרט:

התקציר העברי הרשמי:
אחרי יותר מעשור, לוק בסון (“האלמנט החמישי”, “לאון”, “לוסי”) מגשים חלום ומביא אל המסך הגדול את הנובלה הגראפית “ולריאן ועיר אלף הכוכבים”, בעיבוד מודרני של הסאגה המפורסמת מעולם המדע הבדיוני.  במאה ה-28, ולריאן (דיין דהאן) ולורלין (קארה דלווין), הם צוות של שני סוכנים מיוחדים של ממשלת הטריטוריות האנושיות. הם יוצאים למשימה בפיקודו של שר ההגנה (קלייב אוון) אל תוך העיר אלפא, המאגדת בתוכה תושבים מאלפי גלקסיות הפזורות ביקום, אשר התאגדו יחד על מנת לחלוק ידע, אינטליגנציה ותרבות אחד עם השני. יש מסתורין האופף את מרכזה של אלפא, כוח אפל המאיים על הקיום השלו של עיר אלף הכוכבים. ולריאן ולורלין חייבים לצאת למרוץ לזיהוי האיום ולהציל לא רק את אלפא, אלא את עתיד היקום כולו.

השאר תגובה