טריילר מלא ראשון ל”המגדל האפל” על פי סטיבן קינג

בשנות השבעים והשמונים, עיבוד ספריו של סטיבן קינג לקולנוע היה דבר פופולארי ביותר וקשה היה למצוא שנה בלי עיבוד לספר, סיפור או נובלה שלו. בסרטים הבולטים “קארי”, “הניצוץ”, וכמובן “מיזרי”, “בית קברות לחיות” ועוד ועוד. בשנים האחרונות, העיבודים הללו הלכו והתמעטו וגם זכו פחות ופחות לאהדת הציבור. השנה עם זאת, סיפורי סטיבן קינג עושים סוג של קאמבק ונזכה לראות בקולנוע שני עיבודים לשתי יצירות מפורסמות ואייקוניות שלו. הראשון הוא “המגדל האפל” והשני הוא “זה”.

“המגדל האפל”, שיגיע לבתי הקולנוע בישראל ב-10 באוגוסט, הוא סרט ראשון, מתוך סדרת סרטים מתוכננת במידה ויהיה הצלחה, בכיכובם של אידריס אלבה ומתיו מקונוהי. את הסרט, שעבר הרבה מאוד גלגולים, בהם שלב שבו רון האוורד היה אמור לביים וחאוויר ברדם היה אמור לשחק בתפקיד הראשון, ביים בסופו של דבר ניקלה ארסל, במאי ממוצא דני, שביים את הגרסה הדנית לרב המכר “הנערה עם קעקוע דרקון”.

סדרת הספרים עוקבת אחר מסעו האפי של רולנד אל עבר המגדל האפל, מקום משכנו של “מלך הארגמן”, אויבו המושבע של רולנד. רולנד עושה את המסע על פני ארץ חרבה, “ארץ שבה הזמן התקדם” וקיימים כישופים עתיקים לצד טכנולוגיות מתקדמות שכבר אין מי שיודע להפעיל אותן. במסעו הוא מושך מעולמנו לתוך עולמו נער בשם ג’ייק, פושע בשם אדי ואישה שחורה משותקת בשם סוזנה. הם אלה שיעזרו לו במסע הארוך והמסוכן למגדל האפל.

התקציר העברי הרשמי:
האביר האחרון, רולנד (אידריס אלבה), תקוע בקרב נצחי עם וולטר או’דין, הידוע גם כ’איש בשחור’ (מתיו מקונוהי), נחוש למנוע ממנו לכבוש את המגדל האפל, אשר מחזיק את היקום כולו. כאשר גורל העולם תלוי בכך, הטוב והרע נפגשים בקרב האולטימטיבי, כאשר רק רולנד יכול להגן על המגדל מהאיש בשחור.

המגדל האפל יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-10 באוגוסט.

השאר תגובה