ביקורת, “על טבעי”, עונה 12 פרק 19 – העתיד

לקח לי זמן להחליט מה אני חושב על The Future, הפרק ה-19 בעונה ה-12. מצד אחד, הפרק היה מותח, החזיר את קאסטיאל (סוף סוף), הביא להתקדמות משמעותית בקו העלילה על תינוקו של לוציפר ואפילו העלה כמה שאלות מעניינות לגבי עתידו של הילד. מצד שני, נשארו כל כך הרבה אירועים לקראת סוף העונה שאני חושש שאנחנו הולכים לקבל סיום עונה מפוזר ולא מספק.

המשך הקריאה כולל ספויילרים לפרק:

אז איפה היינו? לאחר מספר פרקים שלא ראינו את קלי קליין ודאגון, הפרק נפתח איתן. דאגון מסבירה לקלי שהיא לא תשרוד את הלידה והתינוק שלה, ישמיד את כולם: המלאכים, בני האדם והשדים, אחרי הכל הוא הילד של לוציפר. בפתיחת הפרק קלי מחליטה לשלם את המחיר המלא, להתאבד (בסצנה יחסית מטרידה של חיתוך הורידים באמבטיה). כן, אין ספק להתאבד באמבטיה היא קלישאה ממוחזרת היטב שניתן למצוא בלא מעט מדיומים, אבל כשזה עובד זה עובד.

ההתאבדות מצליחה ו… נכשלת, הכוחות של הילד מאפשרים לו להחזיר את קלי לחיים ובכך להציל את עצמו. קלי חוזרת מן המוות עם תגלית חדשה ומרעישה, הילד שלה לא רע אלא טוב והיא תעשה כל מה שצריך כדי להגן עליו. כאן נכנסת שאלה, שאמנם נדונה אינספור פעמים, אבל נשארת מעניינת כתמיד. האם המשפחה שלך קובעת מה אתה? או שאתה קובע מי אתה? האם זה שהילד הוא בנו של לוציפר שם אותו הישר על דרך הרוע? או שאם יחנכו ויגנו עליו, הילד הזה יכול להיות בצד של הטובים ולשמש ככוח משמעותי במלחמת הטוב נגד הרע?

Supernatural, The Future 02

קאס חוזר, כי… משום מה החליטו שזה הרגע הנכון להחזיר אותו לסדרה. עם כמה שאני לא אוהב לומר זאת, קאס מיותר (העונה). התסריטאים לא העבירו את הדמות שלו בשום מסע, בשום דרמה, שום שינוי ושום התפתחות, הוא פשוט היה שם, ואז לא היה שם, ועכשיו הוא שוב שם.

זו הבעיה כאשר ישנה דמות קבועה בסדרה שהיא מאוד אהובה על המעריצים. מצד אחד, הכותבים לא יכולים להיפטר ממנה, מצד שני, הם לא הצליחו לחשוב מה לעשות אתו ולכן הוא מגיע אחת לכמה זמן, יוצר בעיות, מקדם אקספוזיציה ונשאר מיותר. הפעם זה הגיע תחת התירוץ שהוא צריך לעשות את הדברים הקשים (להרוג את קלי) כדי שסאם ודין לא יצטרכו, אבל למה? סאם ודין כבר עשו דברים קשים, למה פתאום הוא מרגיש את הצורך לבגוד בהם כדי להגן עליהם?

Supernatural, The Future 08

יחד עם חזרתו הלא רלוונטית של קאס לפרק, היו מספר אירועים שדורשים התייחסות והיו די מפתיעים. אני המילים הבאות אני כותב די בעצב. אקדח הקולט המיתולוגי של האחים הושמד… פאוזה… סמיילי עצוב.

לאחים וינצ’סטר, וגם לנו ישנה פינה חמה בלב לאקדח שמסוגל לחסל הכל (אוקיי, חוץ מ-5 דברים), אבל עדיין, הקולט היה אחד מאבני הדרך של הסדרה, מעין אחד האחים הקטנים של הווינצ’סטרים שהעלה חיוך תמיד כשנשלף, וכמובן איך אפשר לשכוח, הוא השיג למשפחה את הנקמה המתוקה מכולם, אזאזל.

Supernatural, The Future 04

ברגע אחד של צלילות/שטיפת מוח (עוד לא ברור) קאס מחליט להיות המגן החדש של קלי. מבחינתו, הוא מסכים עם קלי, הילד הזה יהיה כוח לצד הטובים והוא זה שצריך להגן ולחנך אותו. זה כמובן מוטיב שחוזר לא מעט בסדרה ואף מאפיין אותה. דמות מסוימת תבחר לא נכון כי היא בטוחה בצדקת הדרך שלה (סאם ודם השדים, דין וגאדריאל, קאס וכור המצרף וכו וכו וכו).

צפייה בפרומו של הפרק הבא ממשיכה להוכיח את הבעייתיות של העונה, נראה שהפרק הבא הולך לחזור לנושא שלא נגענו בו שלושה פרקים, העימות המתקרב של “אנשי הספר” מול הציידים האמריקאים וההחלטות שמרי תצטרך לקבל בנושאים האלו. אין ספק שבסוף, הנושאים האלו יתאחדו לסיום עונה גרנדיוזי ומפוצץ. אבל בינתיים אנחנו מתקרבים לסוף עונה שמקפץ בין שתי עלילות לא כל כך מעניינות במקום לספק לנו קו עלילה אחד, עיקרי, גדול, מעניין ומרתק.

ציון: 2.5
ratings-tv-2-half

 

השאר תגובה