באטמן + הפלאש = וואצ’מן?

חברת DC יוצאת בימים אלו באירוע קומיקס חדש מסקרן במיוחד ששורשיו בתחילת ימי ה-Rebirth. מדובר בקרוסאובר בין הסדרה של באטמן והסדרה של הפלאש. האירוע יתפרש על חוברות מספר 21 ו22 של שתי הסדרות וייגע בנושא חם מאוד שמעריצי וקוראי DC מצפים להתייחסות אליו זה זמן מה. על מה בדיוק מדובר?

*מכאן והלאה ספוילרים לריברת’#1*

לפני כמעט שנה חברת DC התחילו עידן חדש ליקום הקומיקס שלה עם הוצאת חוברת וואן שוט שלהם “Rebirth”. החוברת הזו בעצם הייתה הבסיס לאתחול של הסדרות שלהם, כך שיתחילו ממספר 1, בדומה למה שעשו לפני כמה שנים עם ה- NEW 52, שהיום הוא היקום הקנוני של DC. אירוע או ליין ה-REBIRTH הוא לא אתחול נוסף של היקום, אלא רק אתחול של הסדרות.

בחוברת ריברת’ הראשונה, וולי ווסט, הקיד פלאש, מהיקום אשר קדם ליקום הניו 52 מגיע ליקום החדש ומוצא שם את בארי אלן, הפלאש, ומעלה בפניו חששות לגבי הסיבה האמתית להיווצרות יקום הניו 52.

The Flash - Rebirth review 05

עד לנקודה הזאת הסיבה הרשמית להיווצרות היקום החדש היה בגלל אירועי הפלאשפוינט, אירוע בו בארי אלן גרם לשינויים ברצף הזמן (כן, זה משהו שבארי אלן אוהב לעשות), ולכאורה משם נוצר היקום של הניו 52. אך עכשיו וולי ווסט טוען שהסיבה העיקרית היא בגלל גורם זר, מישהו בעל עוצמה גדולה, אשר העלים בזמן הפלאשפוינט 10 שנים מהיקום, וכתוצאה מזה, נוצר היקום החדש של הניו 52.

לקראת סוף החוברת אנו רואים את באטמן במערת העטלף, אשר שם הוא מוצא… *תופים*… את הכפתור המוכתם בדם של הקומיקאי! כן, כן, הדמות מה”וואצ’מן”, הנובלה הגרפית של אלן מור ודייב גיבונס משנות ה80 אשר שינתה את המדיום לנצח ונחשבת לספר קומיקס הטוב ביותר בכל הזמנים.

DC Universe - Rebirth review 04

ואם זה לא מזעזע מספיק בשבילכם, בסוף החוברת אנו מתקרבים למאדים, ושם רואים שעון מרחף אשר מרכיב את עצמו. ובנוסף מופיע מונולוג שמתחיל רגיל אך בסוף משתנה לפונט אשר זהה לפונט המונולוגים של דוקטור מנהטן. ואז השעון עצמו מתחלף בשעון האייקוני מהקאברים של חוברות הוואצ’מן.

הכפתור של הקומיקאי ורמיזה הכבדה להימצאותו של דוקטור מנהטן על מאדים הם הרגעים אשר השאירו את קוראי ריברת’ המומים. האם DC משלבים בין היקום של וואצ’מן ליקום של DC? איך הם יטפלו בדבר שכזה? האם דוקטור מנהטן הוא זה שגנב את עשר השנים וגרם בכך להיווצרות הניו 52? מאיפה הגיעה הסיכה של הקומיקאי למערת העטלף?

Batman 021-003

בחודשים האחרונים נשתלו יותר ויותר רמזים להימצאותם של הוואצ’מן, בחוברות כמו דיטקטיב קומיקס, סופרמן, אקשן קומיקס, טייטנס ועוד. אם אתם לא קוראים את כל הכותרים של ליין ה-Rebirth סיכוי שפספסתם חלק מהרמזים.

ובכן, למרות שכנראה שלא נקבל את כל התשובות מיד, הקרוסאובר “הכפתור” של הסדרות של באטמן ופלאש יחוג סביב השאלה והמסתורין של הכפתור של הקומיקאי, וכנראה שיקדמו שם את העלילה המסתורית.

לכל מי שמעוניין לדעת מה קורה, והאם באמת הדמויות של וואצ’מן והגיבורים של DC יחלקו בקרוב דפי קומיקס, אני ממליץ לאסוף מהחנויות את האירוע “הכפתור” שנמצא בדפי “באטמן” מספרי 21 ו22 ו”הפלאש” מספרי 21 ו22.

השאר תגובה