ביקורת, “על טבעי”, עונה 12 פרק 13 – ריב משפחתי

הייתי בטוח שכדי לקבל סדרה שמתעסקת בקו הזמן והשינוי שלו, צריך לראות את “הפלאש”, אבל, גם “על טבעי” החליטו לשחק על התמה הפופולארית. במקרה שלנו קו הזמן הנוכחי הושפע כי מישהו שהיה אמור להיות מת בעבר, עדיין חי. לא מעט סכסוכים משפחתיים היו לנו בפרק הזה, כך אין סיבה שנהיה מופתעים כי שמו של הפרק הוא “סכסוך משפחתי”.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

על מנת לסגור קצוות עלילה מהפרק הקודם, קראולי מסביר לנו וללוציפר איך זה שהוא נמצא בתוך הגוף של ניק, הכלי הישן שלו ואיך זה שהוא יכול להיות מחוץ לכלוב שלו מבלי ליצור בעיות. פה אני יושב ואומר לעצמי: קראולי, אתה הדמות החכמה ביותר בסדרה, מעולם לא זלזלת באיש ולכן זו הסיבה שאתה עדיין בחיים. למה, בשם כל מה שנוגד את חוקי הלוגיקה, אתה משאיר את לוציפר מחוץ לכלוב? הרי ברור שזו רק שאלה של מתי, עד שהוא ימצא את ההזדמנות, יצא ויחזיר אותנו לתחילת העונה ואותך למצב של כלב/נמלט. אנחנו יודעים מה יקרה, בשלב מסוים הוא יברח, ינסה למצוא את הבן שלו וכל הסאגה הזאת של למצוא את לוציפר תתחיל מחדש ותתיש אותנו. הפלוס היחיד בעסק הזה הוא שאנחנו זוכים לראות את מארק פלגרינו בתור לוציפר, היחיד שעשה לו אי פעם צדק.

בצד המשפחתי של הוינצ’סטרים, מרי ממשיכה לשקר לסאם ודין ולעבוד עם אנשי הספר. לי אין שום בעיה עם זה כל עוד אנחנו ממשיכים לקבל דיאלוגים עם ארתור קנץ’, הבחור הבריטי והחלקלק ביותר שקיים. בסופו של דבר היא מחליטה לספר לילדים את האמת והנה מתחיל לו הקרע שידענו שיגיע, כי מה זה משפחת וינצ’טסר בלי דרמות, שקרים ובגידות. עכשיו אנחנו צריכים רק לחכות לפרק שבטוח שיגיע שבו מרי תצטרך לעמוד נגד הבנים שלה. איך יודעים שמרי היא זאת שעשתה משהו לא בסדר? סאם גם כועס עליה, עם דין זה מצב שבשגרה, אבל כשסאם אומר שאתה טועה, הוא כנראה צודק.

הסכסוכים המשפחתיים לא פוסחים גם על קראולי, ראווינה וגאווין, אותו לא ראינו מאז עונה 9 ומסתבר שהוא חי במאה ה-21 למרות שהיה אמור למות בטביעת ספינה בעבר. תודות להתערבות של קראולי ששינה את קו הזמן, גאווין לא נהרג. שינוי קו הזמן הזה גורם לכך שעכשיו יש רוח עצבנית שרוצחת מורים תמימים והדרך היחידה להרגיע אותה היא לא ליצור אותה, או במילים אחרות להחזיר את גאווין למקום הטבעי שלו בקו הזמן. כן, גם “טל טבעי” בדומה ל”בחזרה לעתיד” ו”הפלאש” מבינה שלכולנו עדיף לא להתעסק בקו הזמן.

המשפחה האחרונה שאנחנו מבקרים בפרק היא זאת שעוד לא באמת נוצרה, קלי והתינוק שלה, הבן של לוציפר, שעדיין במנוסה. אחרי שבפרק האחרון נחשפנו ל”נסיכי הגהינום” נראה שפתאום הם צצים כמו פטריות לאחר הגשם. דאגה, נסיכת גהינום מצילה את קלי משני מלאכים שמנסים להרוג אותה ולוקחת אותה תחת חסותה. נראה שאכן התינוק של לוציפר הולך להיות העיקר של העונה, מה שלדעתי יקרה הוא זה שהמריבה על התינוק היא זו שתציב את מרי (שתרצה לחסלו) כנגד סאם ודין (שלא ירצו לחסל תינוק חף מפשע).

בסופו של דבר, היה מדובר בפרק סביר, פילר ללא יותר מידי התרחשויות אבל אחד שקפץ בין יותר מידי דמויות וקווי עלילה ולא התמקד בכלום.

ציון: 3
ratings-tv-3

 

השאר תגובה