ביקורת, Powerless, עונה 1, פרק 2 – אפיסת כוחות

בביקורת על פרק הפיילוט של “פאוורלס” ציינתי שמדובר בסדרה בוסרית עם לא מעט בעיות אך גם עם לא מעט פוטנציאל. החלטתי להמשיך לפרק השני, אולם, אחרי הצפייה בו, פסק הדין ניתן ובעקבותיו גזר הדין.

היו לא מעט קולות שהאשימו את הפרק הראשון בכך שהוא יותר מדי נשען על יקום הקומיקס של DC בו הסדרה מתרחשת. ובכן, אל דאגה, בפרק הזה אתם תשכחו לחלוטין שיש איזשהו קשר בין הסדרה הזו לאיזשהו יקום של גיבורי-על בכלל. ולמה זה הופך את הסדרה? לעוד סיטקום לא מוצלח ודי ילדותי. הפרק השני לא צלח כלל כאשר רובו המוחלט התעסק במערכת היחסים הכה משעממת בין אמילי הבוסית והעובדים שלה. אלמנט גיבורי-העל נעלם כלא היה והפך להיות מההבטחה של מרכז עלילת הסדרה לנושא שולי שקיבל התייחסות אולי ב-2% מהפרק.

Powerless - Season 1

נראה כי לקיחת צעד אחורה מיקום DC יכול היה להיות רעיון מעניין אם היחסים בין הדמויות היו מעניינים, עוד היה משהו להציל. אבל אם הייתם מוציאים את אלמנט גיבורי-העל מהסדרה, הפרק הזה היה נשאר אותו דבר בדיוק. כי עדיין היינו צופים באמילי מנסה להיות גם בוסית שמקשיבים לה וגם חברה של העובדים תחתיה ולא מצליחה באף אחד מהדברים האלו. עדיין היינו עדים לכך שעד סוף הפרק כל העניין היה נפתר כי העובדים הצליחו לראות את אמילי בתור האדם הטוב שהיא באמת. מבינים? אין שום דבר בעלילה הזו שצריך להיות קיים בתוך יקום של גיבורי-על. אם הייתי מספר לכם שזו עלילה של סדרת קומדיה חדשה, הייתם מאמינים לי כי זה בנאלי לחלוטין.

נכון שהקונספט של הסדרה הוא ההתמקדות באזרחים הפשוטים שחיים בתוך יקום של גיבורי-על ולא בגיבורי-העל עצמם. אבל זו עדיין סדרה שמשווקת את עצמה בתור סדרת “קומיקס” כביכול. האלמנט הזה הוא על מה שהסדרה נבנית ומתבססת. זה מה שגרם לי לצפות בה מלכתחילה (ועצם היותו של דני פודי ואלן טודיק בסדרה, אבל זה כבר לכתבה אחרת). אתם לא יכולים פשוט להעלים את האלמנט הזה כמעט לחלוטין ולהשאיר אותנו עם קומדיה לילדים בניחוח “קומיוניטי”. זה פשוט לא עובד.

Powerless - Season 1

בעיה נוספת, לא רק שהסדרה לא מצליחה למצוא את האיזון שבין התייחסות לגיבורי-על לבין התייחסות לדמויות המרכזיות שלה, היא פשוט לא טובה בכל דבר אחר: לא בדמויות שלה, לא במשחק, לא בכתיבה, לא במקוריות שלה, לא בהומור שהוא פשוט חיקוי של כל קומדיה אחרת מ-10 השנים האחרונות ולא בביצוע של כל הנ”ל. הסדרה פשוט לא עובדת באף רובד.

חבל שסדרה שעל הנייר נראית כמו הדבר הכי מקורי שקרה לז’אנר גיבורי העל בשנים האחרונות הפכה להיות הדבר הכי לא מקורי שאי פעם צפיתי בו. שלא לדבר על העובדה שיש פה קאסט של שחקנים לא רעים בכלל: ונסה הדג’נס? דני פודי? אלאן טודיק?! בסדרה על תאגיד שממציא המצאות נגד אסונות בקרבות גיבורי-על?! איך יכולתם לפשל עם כ”כ הרבה אוצרות בידיים?

Powerless - Season 1

גזר הדין שניתן (ביני לבין עצמי) הוא שאת הסדרה הזו אני לא ממשיך לראות. ואם המשך העונה יהיה גרוע כמו הפרקים ששודרו עד עכשיו, כנראה שגם לא יהיה במה לצפות מפני שיש סיכוי טוב שהסדרה תבוטל בנקודה מאוד מוקדמת. היו לי תקוות שמדובר רק בחבלי לידה אבל כנראה שמשהו כאן רקוב מהיסוד.

היי שלום, פאוורלס, היית תקווה נהדרת.

ציון: 0
ratings-tv-0

One thought on “ביקורת, Powerless, עונה 1, פרק 2 – אפיסת כוחות”

השאר תגובה