ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 4 פרק 7 –  “להתמודד עם השדים שלנו”

המיני פגרה הראשונה כבר מאחורינו, ניצני הגעגועים רק החלו ללבב והופ הינה חוזר צוות הסוכנים החשאיים האהובים עלינו וחבריהם הססגוניים, בין אם הם שדים מהגיהינום, או רובוטים בעלי תסביכי אולטרון.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אחרי שאילי מורו הראה את עורו האמיתי, והפעיל את ניסוי הדארקהולד שלו בשנית, קולסון פיץ ורובי נעלמים מעל לפני האדמה, בשעה שמאי, דייזי, מאק והשאר מנסים לפענח את אשר התרחש. כל מה שאנו רואים ממורו, הוא שהצליח לפתח יכולת על חושית ליצירת חומר יש מאין. מורו מצליח להפגין יצירתיות מאיימת (בעזרת דירוג הגילאים החדש של הסדרה כמובן) כאשר הוא נמלט מן המתקן לאחר שמילא את השומרים בנטיפי פחמן דוקרניים. המרדף אחרי מורו נקטע, שכן החזרת חברי הצוות האבודים הופכת להיות עדיפות ראשונה עבור הסוכנים, במיוחד עבור מאי מוצפת הרגשות, ומאק, שהופך “אחוז נקם” (מיד נגיע לזה) במורו ומי שמסייע לו.

מינג נה ווין שמגלמת את מאי מצליחה שוב להפגין כישורי אופי מרשימים, כפי שעשתה בתחילת העונה עם סדרת האקטים של “מאי המשוגעת”, הפעם במימד הדרמתי. היחסים בין מאי לקולסון תמיד היו בסימן שאלה. חברים לנשק? קרבת אחים? קשר רומנטי חבוי מתחת לשנים של עבודה בצל סכנה? גם העובדה שקולסון כבר חצה אל העולם הבא בדיאבד לא אמורה להיות זרה למאי, ועדיין הרגשות שמצליחה השחקנית להעביר מצליחים לתלתל מעט ולגרום לנו לקוות שאולי עוד תגיע נשיקה בין השניים.

MING-NA WEN, HENRY SIMMONS

כמובן שאף דמות מרכזית ביקום הסינמטי של מארוול לא נשארת לנצחKIA  (יענו Killed in Action) והשלושה מתגלים במעין מימד צללים מקביל לעולם האמיתי. כמו לוסי וצוותה, קולסון פיץ ורובי נעו בין חבריהם כרוחות רפאים. הדבר אומנם זעזע את פיץ וקולסון תחילה, אך השניים הצליחו לנצל מעט ממצבם לגלות כמה סודות מאחורי הקלעים, בין השאר את שליחתה של סימנס למשימה סודית ע”י מייס.

מצבו של רובי לעומת זאת, הפך מעניין יותר. המימד האפל אינו זר לריידר, שמנסה למצוא את דרכו חזרה לעולם המואר. הוא קורע את עצמו מרובי ומעביר את נשמת רוח הנקמה אל לא אחר מאשר, ניחשתם- מאק. השימוש בדמותו של רוח הנקמה אפשרה ליוצרי הסדרה לנוע בחופשיות מוחלטת עם דמותו של הריידר, כך שאין לו קיבוע למקור כתוב אחד ואפילו אפשרות ליצירת מקור חדש לגמרי. מאק-ריידר (ממממ טעים) הופך למעשה לחוליה מקשרת שלא במתכוון, בין שני הממדים.

HENRY SIMMONS

הפתרון להחזרת החברים הביתה מתגלה ללא ברירה, בין דפי הדארקהולד אך קולסון מפציר במאי בכל כוחו שלא לקרוא את הספר. מאי איכשהו מצליחה לעמוד בפיתוי, ודוקטור רדקליף מוצא לנכון לתת לאיידה לפענח את הספר היות והיא אינה אנושית ולא תושחת מכוחו האפל.

בדבים בדבום! והרי לכם שער בין מימדי, וכפפות קסם היוצרות אור יש מאין. בשנייה האחרונה קולסון ופיץ נמשכים חזרה לעולם המואר בזמן שרובי והריידר מתאחדים שוב ויוצאים לסגור חשבונות, משני הצדדים. איידה בהמשך, ללא ידיעת אדונה, מתחילה לעבוד על פרויקט סודי משלה (אולטרון! מישהו צעק אולטרון?).

GABRIEL LUNA, CLARK GREGG, IAIN DE CAESTECKER

כן, אנו עומדים בפני פגרה גדולה נוספת, כנראה בעוד שלושה שבועות. אמצע העונה הולכת ומתקרבת ועל פני השטח (ומתחתיו) נערמים לא מעט קווי עלילה שונים ולא קשורים: האינהיומן המסתורי שסימנס חקרה, גיוסם של כלבי השמירה, מורו והכוחות החדשים שלו וכעת גם מסע הנקמה האישי של הריידר עצמו.

כישורי המשחק והכתיבה לא יהיו דיים כדי להציל את הסדרה ממבול האינפורמציה הקרוב. אני בהחלט מקווה שהכל יתנקז לעלילה מרכזית אחת מהנה כדי ש”סוכני שילד” תוכל לשמור על טעם טוב בפה, ולא להידרדר אל תהום הבנאליות הקומיקס-סינמטית.

ציון: 4
ratings-tv-4

 

השאר תגובה