ביקורת, “לוציפר” עונה 2, פרק 5 – השומר אחי…

בכל רגע בחיים אנו צריכים לבחור ולקח אחריות על תוצאות הבחירה, אלו יכולים להיות דברים קטנים כמו לשתות קפה בשבע בערב מה שעלול לגרום לנו לא לישון כל הלילה, או דברים יותר משמעותיים בחיים כמו לעלות על מטוס אחרי שאכלת טאקו. (לעולם אל תעשו את זה!)

פרק 5 בעונה השנייה של “לוציפר” עוסק בנושא הזה של הבחירות שאנחנו מבצעים, המעשים והתוצאות ואז גם האחריות שאנחנו צריכים (ויש כאלה שלא מרגישים צורך) לקחת על המעשים הללו.

קבלו 5 בחירות מפרק 5 של לוציפר (ספויילרים בפנים):

הברומנס – הקטע המצחיק של הפרק זה הברומנס שנוצר בין לוציפר ודיטקטיב דוש סביב אהבתם שלא לומר הערצתם לסרטי אקשן סוג ב׳ (אלו עם סטיבן סיגל אבל בלי צ׳אק נוריס), האחווה הזו יצרה מספר רב של קטעים משעשעים ומוכיח שבפנים כולנו, ובמיוחד לוציפר, ילדים קטנים שאוהבים להעריץ גדולים ומוכשרים יותר.

אח קטן – הכירו את אוריאל, אחיו הקטן והדחוי במשפחתו המלאכית של לוציפר, לאוריאל, מסתבר, יש כישרון מופלא לצד תסביך לא קטן, הכישרון: היכולת לראות בכל רגע נתון כל בחירה אפשרית ואת התוצאות שלה (כמו ניקולאס קייג׳ בסרט NEXT), בזכות יכולת זו אוריאל יכול לבצע מניפולציות סטייל ״אפקט הפרפר״ ולגרום לתאונת דרכים לבלשית קלואי רק בגלל שהוא הזיז סקייטבורד. אגב, העובדה שמגלם אותו מייקל אימפריולי, המוכר בעיקר מתפקידיו כגנגסטר (“הסופרנוס”) לא משאירה הרבה שאלה לגבי אופיו האמיתי.

התסביך של אוריאל, הוא תסביך קינאה, אלפי שנים מביט בקינאה במעללי אחיו הגדולים אמנדיל ולוציפר וככל שהם דחו אותו יותר, כך הוא רצה יותר להיות בסביבתם. עכשיו מגיעה שעת הנקמה על שנים של תסכול ולאוריאל יש תכנית…

lucifer-s02e05-01

בחירתו של לוציפר – לאוריאל יש תכנית, הוא מגיע לכדור בארץ להחזיר את אמא לגיהינום, והוא מעמיד ללוציפר אולטימטום, או שהוא מסגיר לידיו את אמא או שהוא דואג למותה של הבלשית קלואי. לוציפר צריך להחליט את מי להציל את אימו או את קלואי…

הוידוי של אמנדייל – לוציפר משכנע את אמנדיל לשחק מול אוריאל את פוזת האח הגדול והקשוח מתוך מחשבה שאמנדייל עדיין אוחז בכוחותיו השמימיים, והרי אנו יודעים שעל אמנדייל עובר קטע רע (עם כל נשירת הנוצות והדיכאון) ושהוא איבד את כוחותיו. התוצאה, אוריאל מכסח לאמנדייל את הצורה ומאלץ אותו להתוודות מול לוציפר על כך. לוצי בתורו מברך אותו על הצטרפות למועדון המלאכים הנופלים, ודורש ממנו להתאפס על עצמו ומהר.

אני לא ממש מסכים עם לוציפר, הוא נפל מהמלאכות מיתוך בחירה, הוא גם ויתר על הכנפיים שלו מבחירה (אבל לא איבד את הכוחות שלו), אמנדייל אכן בחר להישאר בין בני האנוש, אבל הכוחות שלו נלקחים ממנו מבלי שיש לו זכות לומר משהו בנושא או לדעת מדוע זה בעצם קורה.

lucifer-s02e05-02

קין והבל – אפשר להגיד הרבה על לוציפר, אבל מטומטם הוא לא, בעימות מול אוריאל, הוא מפענח את תכניתו האמיתית של אמנדיל, שהיא, לא להחזיר את אמא לגיהינום אלא להרוג אותה בעזרת סכין אותה הוא גנב מעזריאל (ואני עוד חשבתי שהמשפחה שלי מתוסבכת). הסיבה לכך היא שאמא עוד עלולה להשלים עם אלוהים וזה לא ממש מסתדר לאוריאל שנהנה מהשחרור תחת צילם של אחיו הגדולים. לוציפר, שלא מוכן להשלים עם המוות של אימו ו/או של קלואי, נכנס לעימות פיזי עם אוריאל (עימות אליו מצטרפת מייז) אלא שלהילחם מול מלאך שיודע לצפות כל תנועה שלך זה די קרב אבוד מראש, כך שללוציפר לא נותרה ברירה והוא נאלץ להרוג את אחיו אוריאל עם הלהב של עזריאל.

כמה קטנות על הדרך: אהבתי את הדרך בא לוציפר מפענח את תכניותיו של אמנדיל, אישית אני אוהב כאשר הסדרה, במקביל להומור הנהדר, משלבת או יותר נכון בוחנת את יסודות התיאולוגיה הדתית ומעמידה אותם במבחן.

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

השאר תגובה