קני בייקר – השחקן שגילם את R2D2 בסרטי מלחמת הכוכבים – מת

חדשות עצובות לאוהדי סדרת סרטי “מלחמת הכוכבים” לדורותיהם. קני בייקר, השחקן הבריטי הגמד (גובהו בסך הכל היה 111 סנטימטרים) ש”גילם” את הרובוט החביב והאהוב R2D2, מת והוא בן 81.

בייקר היה השחקן אשר בחלקים מסויימים בזמן צילומי “מלחמת הכוכבים” ב-1977, שכן בתוך גוף המתכת של R2D2 והעניק לו חום אנושי. בייקר היה בתוך הרובוט בעיקר כאשר הסצינות דרשו “משחק” מהרובוט הנמוך, מה שאומר, בעיקר כאשר הייתה לו אינטראקציה עם בני אדם או רובוטים אחרים, בעיקר C3PO.

Kenny baker on set

בייקר שיחזר את התפקיד שלו גם ב”האימפרייה מכה שנית”, “שובו של הג’די” וכל סרטי הפריקוול של לוקאס (שם גם נעזרו בהדמיות מחשב של הדמות). ב”מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר” שימש קני כ”יועץ לענייני R2″.

בייקר, שגם היה אחד האיווקים ב”שובו של הג’די” השתתף בלא מעט סרטים אהובים אחרים כמו: “המבוך”, “הגוניס”, “שודדי הזמן”, “ווילו והנסיכה”, “פלאש גורדון” ואפילו דרמות כמו “אמאדאוס” ו”איש הפיל”.

הוליווד לא איחרה להגיב על מותו של בייקר, ושחקנים ובימאים גיקים מיהרו להביע את אהבתם בציוצי טוויטר באם אלו היו שחקנים שעבדו לצידו כמו מארק המיל ויואן מקרגור, או בימאים ואנשי קולנוע שהעריכו את פועלו, כמו גיירמו דל טורו, קווין סמית’, ואדגר רייט:

 

 

 

 

 

השאר תגובה