שמונה הדקות הראשונות של Stranger Things

הסדרה Stranger Things עלתה לאוויר (או יותר נכון, עלתה בנטפליקס) רק לפני ארבעה ימים (ב-15 ביולי) והיא כבר מכה גלים ברחבי האינטרנט וזוכה לשבחים עצומים מצד רוב האתרים, המבקרים ואפילו לא מעט אושיות גיקיות כמו סטיבן קינג וגיירמו דל טורו שלא חסכו בשבחים לסדרה. הסדרה, בת ה-8 פרקים, היא מחווה לסרטי הנוער/אימה/מדע בדיוני של שנות השמונים והמחווה הזו מורגשת בכל פריים וכל דקה.

לפני כחודש שוחרר הטריילר הראשון שתרם רבות לבאזז החיובי והעלה את ראף ההתעניינות בסדרה, וכעת שיחררה “נטפליקס” את שמונה הדקות הראשונות של הסדרה להתרשמות.

את הסדרה יצרו מאט ורוס דופר, שכתבו את כל הפרקים וקודם לכן קדמו כמה פרקים מהעונה הראשונה של “עיירה ללא מוצא”. האחים גם ביימו את רוב פרקי הסדרה, את שני הפרקים הראשונים ביים שון לוי, שמשמש גם כאחד המפיקים של הסדרה וביים את “פלדה אמיתית” בכיכובו של יו ג’קמן ואת סרטי “לילה מוטרף במוזיאון”.

stranger things poster
לחץ על התמונה להגדלה

הסדרה ממוקמת בעיירה קטנה בשם “הוקינס” אשר באינדיאנה. לילה אחד, בנה של ג’ויס (וינונה ריידר שחוזרת למרכז המסך אחרי העדרות ממושכת, לפחות מהתודעה שלנו) נעלם. חבריו הטובים מחליטים לצאת ולחפש אותו (כי אין מה לעשות, הילדים בשנות ה-80 היו מאוד סקרניים וחסרי אחריות). הם נתקלים בילדה מסתורית שכנראה יודעת מה קרה לחברם, וגם, יודעת את הסיבה מאחורי כל ההתרחשויות המוזרות בעיירה, שפעם היתה מקום שליו ושקט.

השאר תגובה