ג’יי ג’יי אברהמס ודייזי רידלי לדרמה העל טבעית “קולמה” המבוססת על סרט טלוויזיה ישראלי

ג’יי ג’יי אברמס ודייזי רידלי, הבמאי והכוכבת של הסרט “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר”, עשויים לחזור ולשתף פעולה ברימייק אמריקאי לדרמה ישראלית של קרן מרגלית משנת 2002, “כל מה שיש לי”.

אתר חדשות הבידור Deadline מדווח כי אברהמס רק יפיק את הסרט, שנכון להיום נקרא Kolma ושהוא הפקיד את מושכות הבימוי בידיה של מריאל הלר (“יומנה של נערה מתבגרת”), רידלי נמצאת כרגע במגעים לככב בפרויקט. שותפו של אברמס להפקה יהיה הישראלי לשעבר רם ברגמן (“בריק”, “לופר”), שהביא את הפרויקט לאולפני פרמאונט לפני כעשור ובשלב מסויים, אפילו הצליח לחבר את הבמאי רון האוורד (“צופן דה וינצ’י”) לפרוייקט.

הסרט הישראלי, שהופק בזמנו למען הזכיינית “טלעד”, מתחיל בשנת 1950, בתאונת דרכים. אורי ותמרה, צעירים בני 23 לכודים במכונית הפוכה ומצפים לכוחות ההצלה. אורי נפטר, תמרה נותרה בלעדיו.

50 שנה מאוחר יותר, בשנת 2000 רציף נמל. שתי אוניות עומדות להפליג ממנו אל העולם הבא. העולם הבא מחולק לשתי קבוצות: של צעירים שמתו מוקדם ושל זקנים שחיו חיים מלאים. שתי הקבוצות לא ייפגשו לעולם. כבר בשלב זה שתי הקבוצות נפרדות. הצעירים עולים לאוניה של הצעירים שתיקח אותם אל מקומם של הצעירים, בעוד שהזקנים עולים לאוניה של זקנים שתיקח אותם אל מקומם של הזקנים. אל רציף הנמל מגיעה תמרה. היא בת 73 ומתה לאחר מחלה ממושכת. באופן טבעי היא פונה לאוניה של הזקנים. אלא שאז, במפתיע, מפנה אותה פקידת הקבלה דווקא לאוניה השניה, זאת של הצעירים, וכך האשה בת ה 73 מוצאת עצמה מוקפת בצעירים.

ויקטור, ה”מאעכר” של האונייה, מציע לה את עסקת חייה. ב”עסקת האוהבים” של ויקטור יכולה תמרה לחזור ולהיות צעירה בת 23 ממש כמו ביום התאונה, ולהתאחד עם אורי אהובה המת שמחכה לה כבר 50 שנה על האונייה, צעיר ואוהב. אבל כמו בכל עסקה, גם לזו יש מחיר: על תמרה לוותר על חייה שהיו, על כל זיכרונותיה מבעלה, מילדיה ונכדיה. תמרה המומה מתלבטת ובוחרת.

את הדרמה הישראלית, שאורכה 68 דקות, ביימה קרן מרגלית ומשחקים בה: לאה שלנגר , סילביה טששניבסקה, נתן כוגן, יגאל נאור, ירדן בר-כוכבא ועמית דרורי.

השאר תגובה