ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 3 פרק 15- “זמן-חלל”

השבוע, במכה אחת זריזה, הצליחו האנשים ב-ABC ללמד את אנשי CW (הרשת שמפיקה את הסדרות “החץ” ו”הפלאש”) איך מנצלים פלאש-באק כמו שצריך, ואיך מתייחסים למסע בזמן כמו שצריך. בעוד שביקום הטלוויזיוני של DC מותר לעשות הכל (כי… כסף) כולל לנתק רצף זמן-חלל מאירועים רלוונטים או לחסל דמויות ולהחזירם לחיים (כי… סתם), ביקום הסינמטי (שכולל את המסך הקטן) של “מרוול” מחזירים אותנו למציאות ומזכירים לנו שיש לכל דבר חוקים והיגיון.

המשך הביקורת כולל ספויילרים לפרק!

אינהיומן חדש חושף את עצמו בדרך לא שגרתית. ש.י.ל.ד מקבלים אין ספור פניות ומגלים כי המקור הוא חזיונות שניתנים לאנשים ע”י חסר בית, שמסוגל לשדר במגע הצצות אל העתיד העגום של הקורבן. כאשר דייזי חווה חיזיון כזה בעצמה, בו היא צופה בחבריה מובסים ובקולסון יורה בה (ועל הדרך גם הצצה לאותו פלאש-פורוורד בחללית המתפוצצת), היא מנסה לעשות הכל כדי למנוע מהעתיד הזה להתגשם.

שימוש מעניין מאוד בפרט המידע המסתורי מתחילת עונת הקיץ, מושתל היטב בחיזיון הנוכחי וגורם לדמויות להיות מודעות, כמו הצופה, לסכנה המסתורית הקרובה. לשנות את העתיד? “בלתי אפשרי” אומר פיץ, ומציג לנו בצורה כל כך פשוטה שזמן הוא “אשליה” חקוקה בסלע! עצם זה שניסינו לשנות את העתיד רק מוביל אל העתיד! (בניגוד למה שסיפרו לנו ב”פלאש” שאני עדיין לא מסוגל להבין עד היום).

בזמן שבש.י.ל.ד מתאמנים לקראת הגרוע מכל, הגרוע מכל, בצורת “כוורת” צובר מספיק כוחות כדי לתפוס פיקוד לצדו של מאליק. בסצנה מצמררת להפליא מצליח הנבל החדש להוריד את מאליק מהעץ והופך אותו לדג רקק קטן וחסר הבנה. סצנה נוספת, בה השניים חומסים חברת ננו-טכנולוגיה, רק מחזקת את תחושת האימה שמשדר לנו “כוורת” כשהוא הורג בקור רוח מצמרר את כל חברי הדירקטוריון, ועוד מלמד את מאליק שיעור או שניים על “כוח טהור”. ללא ספק מדובר באחת הסצנות הטובות ביותר העונה.

השבוע גם זכינו לרגע של “לפתע פתאום” כאשר אנדרו מופיע משום מקום ומסגיר את עצמו. לאש, כך מסתבר, עומד לקחת פיקוד לחלוטין, ומאי נאלצת להיפרד מאנדרו, בסצנה קטנה, סוחטת רגש ומהנה מאוד. באופן אישי, הייתי שמח לראות את לאש לוקח חלק פעיל בצוות של דייזי.

3041666-142197_6761c

רגע האמת מגיע והחזיונות של דייזי עומדים להתגשם. אי אפשר לשנות את העתיד נכון? אז זהו, שאי אפשר. אבל בהחלט אפשר לראות את העתיד בחלקים לא ברורים. החיזיון של דייזי מתגלגל בסצנת קרב מול מאליק המשודרג ומסתיים בלא יותר מכמה חבלות ואינהיומן מת אחד.

השוקר האמיתי עבור גיבורינו לא בא בדמות המוות, אלא בדמותו של וורד, שמכניס את קולסון למצב של דאגה לעתיד. לפי הפרומואים של הפרק הבא, כנראה שאכן יש ממה לחשוש, שכן “כוורת” עומד לחשוף את צורתו האמתית (צמרמורות-הפעל!)

ציון 4.5
ratings-tv-4-half

השאר תגובה