טיי שרידן ל”שחקן מספר אחת” של שפילברג

לפני כשנה דיווחנו כי סטיבן שפילברג, חתם עם אולפני האחים וורנר לביים את הגרסה הקולנועית לספר “שחקן מספר אחת” שנכתב ע”י ארנסט קליין. הזכויות לעיבוד הקולנועי נרכשו ע”י האולפנים עוד לפני שהספר פורסם מה שמראה כמה האולפנים מאמינים ברעיון עצמו והפוטנציאל המסחרי שלו.

כעת אתר חדשות הבידור Deadline מדווח כי שפילברג ליהק את טיי שרידן לתפקיד הראשי, זה של וייד ווטס, בחור צעיר שנשאב לעולם וירטואלי. שרידן, שהשנה יחגוג יום הולדת 20, זוכה לקריירה מרתקת בשנים האחרונות, מאז הופיע לראשונה בסרטו של טרנס מאליק “עץ החיים” (2011) ואחד כך בסרט העצמאי “הסיפור של מאד”. את שרידן נראה בקרוב על המסך הגדול בסרט הקומיקס “אקס-מן אפוקליפסה” בתקפיד סקוט סאמרס/סייקלופ הצעיר.

שרידן יצטרף לליהוקים קודמים לסרט, בן מנדלסון (“מה שקורה במיסיסיפי”, “אלים ומלכים”) בתור הנבל של הסיפור, שעומד מאחורי החברה אשר מספקת את שירותי האינטרנט למשחק המציאות המדומה “אואזיס”, ואוליבייה קוק (“אני, ארל והנערה הגוססת”, “מלון בייטס”) שתגלם בלוגרית קנדית, מושא אהבתו של וייד וגם המתחרה שלו בתחרות הטריוויה.

עטיפה_-_שחקן_מספר_אחת(2)

תקציר הספר, שיצא בתרגום לעברית ב-2014 (הוצאת עם עובד) בתרגומו של דידי חנוך:

ביום מותו של המיליארדר ג’יימס האלידיי, שיצר והמציא את משחק המציאות המדומה שכבש את העולם – אואזיס, שוחרר לרשת סרטון וידאו שנשלח לכל שחקני האואזיס. הסרטון מזמין אותם לחפש רמזים שיובילו לאפיקומן שמוחבא היטב אי־שם ברחבי האואזיס. מי שימצא את האפיקומן יירש את ההון העצום של האלידיי.

השנה היא 2045, וכמו רוב האנושות, וֵייד וַטס נמלט מהחיים העלובים שלו בעולם האמִתי לתוך האואזיס, מקום שכל אחד יכול להיות בו כל דבר, לעשות כל דבר, וחולם להיות זה שפותר את החידות. במשך שנים מיליוני אנשים מחפשים את הפתרון לחידה הראשונה, מתעמקים בעולם הטריוויה והתרבות הפופולרית של שנות השמונים של המאה העשרים, העשור שהאלידיי גדל בו ועליו ביסס את חידותיו, ונעשים מומחים בסרטים של ג’ון יוז ובמבוכים ודרקונים.

ואז, יום אחד, וייד פותר את החידה הראשונה ונהיה כוכב וגם מטרה; תאגיד אכזרי משקיע את כל משאביו בפתרון החידות ובסילוקו של וייד מהתחרות, גם במחיר הנורא מכל. כעת הסכנות נמצאות לא רק בעולם המדומה, אלא גם בעולם האמִתי. הדרך היחידה של וייד לשרוד היא לנצח.

על התסריט חתומים זאק פן (חלק מסרטי “אקס-מן” וגם “הנוקמים”) ויופק ע”י שפילברג בעצמו. הסרט, שהיה אמור לצאת – 15 בדצמבר 2017, נדחה למרץ 2018 כדי לא להתחרות עם “מלחמת הכוכבים 8”.

השאר תגובה