ביקורת “הסוכנת קרטר” עונה 2 פרקים 6-7: מסמר המסיבה\מפלצות

הביקורת השבועית של “הסוכנת קרטר” מוגשת בחסות ואן וויילדר.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ודוטי אנדרווד אחת!

אם מתעלמים מהדרמה, המתח והמדע המטורף שמוצג ב”הסוכנת קרטר”, עדיין נותרת אחת הסדרות הכי מבדרות ומשעשעות על המסך. הצמד של פגי וג’ארוויס הפך כבר בעונה הראשונה למופע קומי, בין משימה למשימה, רוטינה ששוכללה בעונה השנייה. כבר ציינתי את הופעת האורח – ועד כה האחרונה – של הווארד סטארק השנה, וגם אנה מוסיפה נדבך מבדר (חרף הופעותיה המועטות מאז הבכורה) כששוכחים את סיפור הרקע העצוב שלה. בשני הפרקים האחרונים, אותם לא הספקתי לבקר לצערי, השיא היה בקבוצה המוזרה שהתקבצה מאחורי פגי במרדף אחר פצצת האטום – דניאל הנכה, ג’ארוויס הגמלוני, רוז המפתיעה ביכולותיה וד”ר סאמברלי החנוני. לא יכולתי לבקש צוות גיבורים מוקדם טוב יותר מזה.

Agent-Carter_2.06_a

אחד החששות שלי בתחילת העונה, לאחר לקיחתה למאסר במקום לא ידוע ע”י ורנון מאסטרס, היה היעדרותה של דוטי המופלאה בעונה הזו. והנה, לשמחתי מצאו דרך, הגם לא מושלמת, לשלב אותה בסיפור – והנה צד כיפי נוסף של הסדרה הושב על כנו. האנטי-תזה המושלמת (תרתי משמע) של פגי, היריבה הכי גדולה שלה שלמרות הכל מעריכה אותה, עד כדי ניסיון חיקוי בסצנה שפתחה את העונה.

דמותה של וויטני מתפתחת ומתקדמת בכל פרק, עד שהשבוע תפסה את מקומה הרשמי בראש הפירמידה של מה שנותר מ”מועצת התשעה”, את אלה שלא הרגה עם בעלה שהפנה לה עורף (טוב, זה המחיר על הניסיון לקשור ברצועה כוח כה רב עוצמה כמו שנמצא בידי וויטני). אף על פי כן, למרות שזה אמור לבסס אותה כמרשעת המרכזית, בחרו להראות עד כמה היא אימתנית ומרושעת מול דוטי השבויה. אם שום דבר לא הצליח לשבור ולמוסס את דוטי עד שוויטני שמה עליה את ידיה, זה לבטח אומר שהיא אכן המפלצת שאנחנו אמורים לחשוב שהיא. חבל שנפלו לטרופ הזה, אולם זה לא פגם בקשתות הסיפור של שתי הדמויות.

Agent-Carter_2.06_b

ואם במפלצות עסקינן, גם כשם הפרק השביעי, פגי צריכה להתמודד עכשיו עם בריחתה של הרוצחת רבת היכולות שברחה תחת פיקוחה. כרגע, בכל אופן, הראש שלה עסוק בפציעתה הקשה של אנה שעמדה בדרכה של וויטני, בחטיפתו של ג’ייסון על-ידה ובמשולש הרומנטי עם ווילקס וסוסה.

בגזרת תומפסון, אני עדיין מחכה לרגע בו יתפכח. חשבתי שהוא יחדור לשורות המועצה תחתיה מאסטרס ושות’ פועלים, אך על פניו נראה כי הוא משתתף במשחק שמוכתב לו מלמעלה. מאסטרס מהווה בעיה בפני עצמו, עכשיו שהשתלט רשמית על משרדי SSR בל”א, אך לא נראה שהוא מרוצה יותר מדי מהבוסית החדשה שלו ופועל בעיקר מתוך פחד.

Agent-Carter_2.07_a

זאת בניגוד לג’וזף מנפרדי, איש המאפיה המטורלל שהוצג בשבוע שעבר. כמו עם וויטני ודוטי, הסצנה הראשונה של מנפרדי הסתיימה בהכאת אחד מאנשיו שלכאורה הסתכל בחשק על וויטני, חברתו לשעבר. נו, זה העביר את המסר, אני מניח. נראה שמנפרדי הוא היחיד כרגע שאכן מאמין בדרכיה של וויטני, או שהוא פשוט פועל בעקבות רחשי ליבו המעוות, לצד מי שהייתה זוגתו לפני נישואיה לתעשיין\פוליטיקאי.

לאחרונה נפוצו שמועות על עתידה הלא מזהיר של הסדרה, שייתכן ולא תחודש לעונה שלישית. רייטינג נמוך, ליהוקה של היילי אטוול לפיילוט לסדרה חדשה – אלו שתי הסיבות העיקריות. במידה וזה אכן יקרה, אתעצב על כך, בתקווה שהעונה הנוכחית תסתיים כראוי. חרף זאת, חבל אם במארוול\ABC יוותרו על סדרה שמתרחשת בעבר הרחוק, בייחוד כשעדיין לא ראינו את יסודות ההקמה הפועל של שילד (אף שהם כבר קיימים, לכאורה, מזה זמן מה).

Agent-Carter_2.07_b

בינתיים, אפשר רק להמשיך ולהתבדר מהעונה השנייה ולייחל לשובה של דוטי בהקדם האפשרי. וגם הווארד. אני עדיין רוצה לראות אותו חולק מסך עם אנה.

ציון (לשני הפרקים): 4
ratings-tv-4

השבוע לא היו רפרנסים משמעותיים, אבל הנה שיירים משני הפרקים הקודמים:
ג’וזף מנפרדי\בלאקווינג הוא בן למשפחת פשע ונבל דמוי באטמן.
– “מועצת התשעה” ידועה בקומיקס כ“האימפריה הסודית”, תת-קבוצה של היידרה בה היו חברים אנשים רבי השפעה שמימנו את מטרות הארגון, ובשלב מסוים פעלו גם מחוץ לשורותיו.

השאר תגובה