ביקורת, “על טבעי”, עונה 11 פרק 12: אל תשכח אותי

אזהרה: הביקורת מכילה ספויילרים לפרק

אחרי שבמשך כל החצי הראשון של העונה שמענו על האפילה בכל שניה נתונה בערך, בפרקים האחרונים נראה שהיא לקחה חופשה. תקציר הפרק הנוכחי מחזיר אותנו קצת אחורה, לג’ודי מילס (בובי סינגר באישה), אלכס הבחורה שחייה עם ערפדים וקלייר, הבת של ג’ימי (הגוף של קאס). למרות התחושה של פרק פילר, הציפיות של היו די גבוהות. אין כמו הדמויות של משפחת העל טבעי שהכרנו לאורך השנים.

הפרק נפתח בסצינה קטנה ומשעשעת שהצחיקה אותי לא מעט, כאשר דין מציג את “האלביס”, המבורגר בייקון שאת הלחמניות המסורתיות מחליפות דונאטס. אם יש משהו שהסדרה הזאת יודעת לעשות כל פעם מחדש, זה לפתוח לי את התיאבון.

מסתבר שבזמן שהאחים מגרשים שדים, ג’ודי פתחה את בית היתומים של “על טבעי”. קלייר ואלכס מתגוררות אצלה לאור הטרגדיות שחוו בעבר. אהבתי את הניגוד שהשניים הציגו במהלך הפרק, שתיהן באו מהעולם העל טבעי אבל אלכס בורחת ממנו וקלייר רצה אליו, בדומה מאוד לאחים אבל בשונה מהם השניים לא סובלות אחת את השנייה.

Supernatural-season-11-episode-12-recap

סאם ודין מצטרפים לארוחה משפחתית שהופכת בזמן קצר לסצינה מצחיקה ומביכה מאוד. הכל בה בוצע בצורה מושלמת: הדיאלוגים, הבעות הפנים, הפחד מג’ודי וההומור היו בול במקום. כבר הרבה זמן לא ראינו את הדמויות הלא מתפקדות בסדרה יושבות ומזכירות למה אנחנו אוהבים אותם כל כך.

קלייר בטוחה שיש משהו על טבעי בעיירה שחוטף אנשים וכדי לקדם את הסיפור אף אחד לא מאמין לה. קצת פלאשבקים לעברה של אלכס מזכירים לנו שייתכן שערפדים הם הבעיה השבועית שלנו. אחד מקורבנותיה של אלכס חוזר לנקום אחרי שמשפחתה הפכה אותו לערפד. הכתיבה הטובה של הפרק מראה לנו שאפשר למחזר מפלצת, במיוחד כשנותנים לה סיפור רקע וגורמים לנו לחוש אליה סימפטיה. לעומת הפרק הקודם, זוהי לא סתם מפלצת גנרית שצריך להרוג בשיטה מיוחדת, מדובר באדם שלא אשם במה שקרה לו והוא רוצה נקמה מהסוג הקר והטוב.

supernatural-the-cw

הפרק אפילו הצליח להפתיע אותי, ציפיתי לסצנת סיום מוכרת שסאם ודין מצילים את כולם ברגע האחרון. אבל קיבלנו משהו שונה, קרב די מלוכלך וגם הצליח להפתיע עם הרגשת חשש לחיים של קלייר וג’ודי שזגזגו בין חיים למוות.

ציון סופי: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה