העם אמר את דברו – תוצאות סקר הגולשים של “מולטיוורס”

שנת 2015 מאחורינו ואיתה הולכים ומסתיימים גם סיכומי השנה. אחרי סיכום השנה בקולנוע, בטלוויזיה ובקומיקס, שערך צוות האתר, הגיע הזמן לתת לגולשים לאמר את דברם ב”סקר הגולשים הגדול של “מולטיוורס”.

הסקר עסק בדברים הגיקים הבולטים של השנה, ויש להגיד שהתוצאות היו די מפתיעות בחלק מהקטגוריות:

קולנוע:

Star wars 8 - Header

סרט השנה: “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר”

למרות שהסרט שנבחר כסרט השנה, לא הפתיע אותנו, העובדה כי הסרט, “הקול בראש”, אשר נבחר כסרט הטוב ביותר על פי צוות האתר, בכלל לא הגיע לשלושת המקומות הראשונים בבחירת הגולשים. “הכוח מתעורר” הגיע למקום הראשון בהפרש גדול משאר הסרטים. הסרט שהגיע למקום השני הוא “מקס הזועם, כביש הזעם” ואילו “הנוקמים: עידן אולטרון” ניצב במקום השלישי (בבחירות צוות האתר, הסרט אפילו לא הגיע לאחד מחמשת המקומות הראשונים).

סיקוול/פריקוול/רימייק הטוב של השנה: “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר”

שלישיית הסרטים הטובים של השנה, המשיכה, בדיוק באותו סדר, לשלוט בקטגוריית הסרטים הטובים בסדרת סרטים זו או אחרת. גם כאן, “הכוח מתעורר” זכה במירב הקולות בהפרש עצום מהמקום השני, “מקס הזועם”, “הנוקמים: עידן אולטרון” הסתפק, שוב, במקום השלישי.

שחקנית השנה בקולנוע: דייזי רידלי (ריי, “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר”)

the music of star wars - Header

השנה היתה ללא ספק השנה שבה המין הנשי זכה לייצוג מרשים בסרטי קולנוע ז’אנר ובתפקידים טובים, מאתגרים ולא גנרים. גם בקטגוריה הזו שולט “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר” ודייזי רידלי (ריי) קיבלה, ובצדק, את מירב קולות הגולשים. במקום השני, שארליז ת’ארון שהפגינה יכולות משחק מרשימות (ויכולות פיזיות מרשימות לא פחות) ב”מקס הזועם כביש הזעם”, במקום השלישי, ג’ניפר לורנס שסגרה השנה את סאגת “משחקי הרעב” ומסמנת את מקומה לשנה הקרובה ב”אקס מן אפוקליפסה”.

שחקן השנה בקולנוע: הריסון פורד (האן סולו, “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר”)

אין מה לעשות, נוסטלגיה עושה את שלה. הריסון פורד הצליח לתפוס את לב כל הצופים ב”הכוח מתעורר” אחרי שדמותו נעדרה מן המסך יותר משלושים שנה. מאט דיימון, שהצליח לבדו (כמעט) להחזיק סרט שלם על כתפיו (“להציל את מארק וואטני”) נמצא במקום השני ואילו טום הארדי, “מקס הזועם”, במקום השלישי.

נראה כי השחקנים, אשר הופיעו בסרטי הקומיקס שיצאו השנה, לא הרשימו את הגולשים במיוחד ביכולות המשחק שלהם כי אף שחקן או שחקנים מסרטי הקומיקס לא צלח את הבחירות בשלושת המקומות הראשונים.

הבמאי הטוב של השנה: ג’ורג’ מילר (“מקס הזועם, כביש הזעם”)

george miller010

למרות ש”מקס הזועם” ניצב רק במקום השני ברשימת הסרטים הטובים של השנה על פי סקר הגולשים, התשובה לשאלה מי הוא הבמאי הטוב של השנה הייתה חד משמעית, ג”ורג’ מילר, בן ה-70 (מצד ימין בתמונה, נותן הוראות בימוי לשארליז ת’ארון), הצליח להלהיב אתכם ולגרום לכם למקם אותו במקום הראשון. ג’יי ג’יי אברהמס (שהשנה יחגוג יום הולדת 50) וביים את “מלחמת הכוכבים הכוח מתעורר” במקום השני, ואילו במקום השלישי, ג’וס ווידון (שעבר את גיל 50) שביים את “הנוקמים עידן אולטרון”

טלוויזיה:

jessica-jones-screen-cap-666

סדרת הטלוויזיה של השנה: “ג’סיקה ג’ונס”

הקרב בין סדרות “נפליקס” היה צמוד, וגברת ג’ונס הצליח לגבור על “דרדוויל”, שהגיע למקום השני, על חודו של קול. “משחקי הכס” מצליחה לשמור על מעמדה כאחת הסדרות האהובות והמוערכות שיש ונמצאת במקום השלישי.

שחקנית השנה בטלוויזיה: קריסטין ריטר (“ג’סיקה ג’ונס”)

המסך הקטן, ממש כמו המסך הגדול, סיפק השנה לא מעט תפקידים מאתגרים, מורכבים ומרגשים למין הנשי. סדרת השנה, גם הניבה את השחקנית הטובה של השנה, ונראה כי הבחירה לא היתה קשה, קריסטין ריטר, שמגלמת את דמותה של ג’סיקה ג’ונס, הגיעה למקום הראשון בהפרש ניכר מן המקום השני. היילי אטוול (הסוכנת קרטר) במקום השני ואילו לנה הידי (סרסי לאניסטר מ”משחקי הכס”) במקום השלישי.

שחקן השנה בטלוויזיה: דיוויד טננט (“ג’סיקה ג’ונס”)

שווה להיות רע, לפחות אם אתה אחד המועמדים בסקר של גולשים. דיוויד טננט, אשר מגלם את הנבל המרכזי ב”ג’סיקה ג’ונס”, קילגרייב (האיש הסגול) הצליח לפתוח פער מרשים בינו ובין המקום השני, של רך הלבב ג’ון סנאו (קיט הרינגטון) מ”משחקי הלב”. אולם, המקום השני לא שייך רק להרינגטון, אלא גם לסוכן ש.י.ל.ד פיל קולסון (קלארק גרג). נבל טלוויזיוני נוס, שהגיע למקום השלישי, הוא וינסנט דונפוריו שהצליח להפחיד לא מעט מאיתנו בתפקידו המצמרר כ”קינפין” ב”דרדוויל”.

קומיקס:

BATMAN BEST COMICS 2015

השאלה הגדולה מי היא החברה הטובה יותר, מרוול או די סי, ממשיכה לשלוט גם בתוצאות בחירות הגולשים. אולם, אם לשפוט על פי התוצאות, הקהל הישראלי מתחבר מאוד ליקום של DC.

סדרת הקומיקס הטובה של השנה: Batman

האביר האפל הגיע למקום הראשון בהפרש גדול מאוד מהמקום השני . הסדרה מצליחה להתמיד במצויינות שלה מאז שהחברה עשתה ריבוט (נוסף) ליקום שלה. הכותר הוא אחד הנמכרים, האהובים ובעיקר, המוערכים שיש היום בעולם הקומיקס. למקום השני הגיע האיוונט המרכזי של חברת מרוול לשנת 2015, Secret Wars שהוא מעין ריבוט בלי לעשות ריבוט רשמי, של היקום המרוולי. במקום השלישי הכותר המחודש של Doctor Strange שכנראה ניצב שם לא רק בגלל הכתיה והאומנות הנהדרת שלו, אלא גם בגלל הסרט בכיכובו של בנדיקט קאמברבץ’ שיעלה השנה.

איש השנה בקומיקס: סקוט סניידר

בעקבות הכותר הטוב של השנה, הוכתר גם סקוט סניידר כאיש השנה בקומיקס. סניידר, שחגג יום הולדת 40 בראשון בינואר, מציין השנה גם 10 שנות קריירה מוצלחות של כתיבת קומיקס, מאז פרסם את קובץ הסיפורים הקצרים הראשון שלי, Voodo Hearts בשנת 2006. את המקום השני חולקים שני יוצרים נחשבים, הראשון הוא ג’ף לאמייר (Sweet Tooth, המיני סדרה Plutona ושבימים אלו אמון על עלילות האקס מן בכותר Extraordinary X-Men) ולצידו צ’יפ זדארסקי (“האוורד הברווז”). במקום השלישי, הציירת סופי קמפבל (Jem and the Holograms) שהרשימה אתכם בעבודתה.

האירוע הגיקי הגדול של השנה: יציאת “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר”

star-wars-fans-2400x1200-134175602952

גם בקטגורייה האחרונה, נראה כי כוחו של “הכוח מתעורר” היה חזק ביותר. יציאת הסרט החדש, יחד עם כל מערך יחסי הציבור המסיבי שנעשה לו, והנוסטלגיה של הוא עורר, ובכלל, העבודה שהוא הצליח לגשר בין דורות של חנונים בני 40 פלוס וילדים בני 4 פלוס הפכה אותו לארוע הגיקי המשמעותי של השנה מבחינת הגולשים. ציון דרך נוסטלגי אחר, 30 שנה ל”בחזרה לעתיד”, הגיע למקום השני. כניסתה של נטפליקס לעולם סדרות הקומיקס, בעקבות שיתוף הפעולה של עם חברת מרוול שהניב שתי סדרות מצוינות (נכון להיום) “דרדוויל”, ו-“ג’סיקה ג’ונס”, ומכין את הקרקע לסדרות נוספות, נמצא במקום השלישי.

צוות אתר “מולטיוורס” רוצה להודות לכל הגולשים שהשתתפו בסקר, מאחל לכם שנת 2016 טובה וגיקית כמו שצריך, קריאה מהנה באתר במהלך השנה הקרובה ונתראה בסקר הבא.

השאר תגובה