ביקורת “הפלאש” עונה 2 פרק 7: מלחמת גורילה

הביקורת השבועית של “הפלאש” מוגשת בחסות ג’יין גודול.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ונשים עם כנפיים!

הכותבים של “הפלאש” לא מבזבזים זמן העונה. אחרי פרק עמוס בזום הם מחזירים את אחד האויבים היותר מרשימים של הפלאש, גורילה גרוד האהוד, בגרסה משופרת טכנולוגית ובחוכמה מחודשת.

"להפנות אותך לקוסמטיקאית שלי?"
“להפנות אותך לקוסמטיקאית שלי?”

עלילת הפרק הייתה פשוטה למדי: גרוד חוזר וחוטף את קייטלין שהוא זוכר כמי שהייתה חביבה אליו בימיו כגורילת מעבדה, ודורש ממנה דבר אחד – ליצור עוד גורילות כמוהו. גרוד חכם יותר כעת ומבין שהוא יחיד ובודד וזה מעציב אותו, כי בינינו, אף אחד לא רוצה להיות לבד. אני אוהב שהכותבים גרמו לנו להזדהות עם הדמות הרעה, גרוד, שהיה עשוי הרבה יותר טוב מאשר בעונה הראשונה. אם חשבנו שהמפיקים בזבזו את כל התקציב שלהם על חצי הדקה של קינג-שארק לפני מספר פרקים – טעינו. האנימציה הממוחשבת של גרוד הייתה נפלאה ומוקפדת ורוב הזמן באמת יכולתי להאמין שיש שם גורילה ענקית ואימתנית.

כדי להפיל את גרוד, צוות הפלאש צריך לחשוב על תכנית שלא תכלול את יכולותיו של בארי, שעדיין משתקם מאובדן השימוש ברגליו ולא יכול לפעול כפלאש. העזרה מגיעה מהארי, שאחרי שכנוע מצד קייטלין שיש לו מקום בצוות וכי יסייעו לו עם בתו, לובש את חליפת הריוורס-פלאש שעדיין מאוחסנת בחדר הסודי של גונב הזהות של מקבילו בכדה”א-1 (ואף מילה על גדעון). וולס מעמיד פנים שהוא האריסון וולס האחר, “אביו” של גרוד. בתחילה נראה כי הארי לא באמת מצליח לשחק בתפקיד האריסון האפל והמרושע, אבל בשנייה שהוא רואה את קייטלין בצרה הוא מתמסר לדמות ונותן הופעה שגורמת לגרוד – וגם לצופים – להאמין לרגע שהוא האריסון-1 – מצמרר ואפל. זה באמת היה הפרק של טום קאוואנו והדרך שלו להצטרף באופן טוטאלי לצוות הפלאש החדש.

The Yellow King is back
The Yellow King is back

בגזרה הרומנטית הפרק היה של סיסקו, שיוצא לדייט ראשון עם קנדרה, אבל נבעת כאשר הוא מקבל ממנה וייב בצורת חיזיון של איש ציפור. בסוף הפרק הוא מפצה אותה, וכשהם מתנשקים סיסקו מגלה שהיא בעצם אשת הציפור שראה בחיזיון הראשון. לא נראה שקנדרה מודעת לזהותה האחרת, אבל על כך בפרק הבא, אירוע הפלארו השנתי.[1]

[1] פלארו: הכינוי שקיבל הקרוסאובר השנתי בין שתי סדרות ה-DCCWU המרכזיות, ובדרך כלל מתרחש פרק לפני פגרת החורף\אמצע העונה.

נראה ש״לוחמת גורילה״ היה פרק שהכל בו עבד כמו שצריך; עלילה נכונה, משחק טוב, התפתחות דמויות ורפרנסים שנותנים ערך מוסף לקהל שמכיר את העולם של הפלאש מעבר לסדרה (טבעת הפלאש וגורילה סיטי, למשל). זה נכון ברובו חוץ מדבר אחד – קו העלילה של בארי.

"תגיד תודה שאתה לא לובש שרירים עשויים ספוג"
“תגיד תודה שאתה לא לובש שרירים עשויים ספוג”

בארי איבד תחושה ברגליו בסוף הפרק הקודם, אך בתחילת הפרק החדש הוא כבר מתחיל ללכת כרגיל, אבל עדיין לא יכול לרוץ מהר וצריך ללמוד לתפקד ללא הכוחות שלו. הבעיה הכללית עם בארי היא שלמרות היותו הדמות הכי מהירה בסדרה, ההתפתחות שלו היא איטית יותר מכולם. אני מרגיש שבארי של העונה השנייה הוא עדיין בארי של העונה הראשונה – עדיין חושב שהוא לא טוב מספיק, ועדיין צריך מישהו שיוביל אותו יד ביד. ברוב המקרים זו הייתה אייריס שגרמה לו להתעלות על עצמו ולהבין את היכולות האמיתיות שלו, הפעם היה זה הנרי שקפץ לביקור קצר (אחרי שאייריס הזמינה אותו, מתוסכלת ממצבו של בארי; נו, באמת…) והיה צריך לשכנע את בנו שהוא מספיק טוב, ולהחזיר לו את האמונה בעצמו.

שלא תבינו אותי לא נכון, תמיד כיף לראות בסדרה את ג׳ון ווסלי שיפ והאינטרקציה שלו עם שאר הדמויות אחרי שהשתחרר מהכלא. הוא כ”כ אהוב על כולם וגם עליי כצופה (מה שדרך אגב מעלה את החשד שהוא או מקבילו מכדה”א-2 הוא זום). ההקבלה שלו לרצח שלא ביצע לבין רצח האופי שזום ביצע בפלאש הייתה במקום ונתנה לבארי כוחות מחודשים. אבל ברצינות, די עם הרחמים העצמיים הללו; אני רוצה לראות פרק בו בארי מגיע לטריטוריה שהוא לא מכיר ושאף אחד מחבריו לא נמצא כדי לתת לו כתף תומכת, והוא צריך להתמודד עם סיטואציה בעייתית בכוחות עצמו.

"כן, הנשים בחייו של בארי הן תמיד האחרונות לגלות שהוא, אהמ... אקוומן"
“כן, הנשים בחייו של בארי הן תמיד האחרונות לגלות שהוא, אהמ… אקוומן”

בנוסף לכך, העניינים בינו לבין פאטי הופכים למתוחים כשהוא (שוב) משקר לה בנוגע למה שקורה איתו ולרגע אחד בסוף הפרק באמת ציפיתי שכבר יגלה לה את סודו הגדול, או שהיא תבין בעצמה. אבל זה לא קרה; במקום זה קיבלנו בארי שמנסה להתחמק מהאמת וסתם פוגע בקרובים אליו, כמה חבל.

ציון: 4
ratings-tv-4

– כן, קנדרה היא הוקגירל.
גורילה סיטי היא עיר נסתרת באפריקה שכל תושביה הם קופי אדם אינטליגנטים, בראשותו של גרוד.
קורטקסין היה חומר כימי שבעתיד חלופי הפך בעלי חיים לדמויי אדם, כשנער בשם קאמאנדי נותר השריד האחרון של האנושות.
“Gorilla Warfare” הוא שמה של קשת סיפור במהלכה גרוד וצבאו פולשים לסנטרל סיטי, כשאחת ממטרותיו היא להרוג את הפלאש ולאכול את מוחו.
– “ווהן תרופות”: אף שאין לו קשר ישיר לפלאש והוא כתב מעט עבור DC (בעיקר סיפורי באטמן), ייתכן ומדובר ברפרנס לבראיין ק. ווהן, כותב קומיקס (Y the Last Man, Saga) ותסריטאי\מפיק טלוויזיה (“אבודים”, “בתוך הבועה”).

השאר תגובה