ביקורת “סופרגירל” עונה 1 פרק 5: Livewire

הביקורת השבועית של “סופרגירל” מוגשת בחסות ועד העובדים של חברת החשמל.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ותרנגול הודו של נאפה דַּיּוֹ!

אי אפשר שלא להתייחס תחילה לדילוג על פרק 4, שלא כמתוכנן. הפרק שהיה אמור להיות משודר השבוע הכיל קו עלילה עם פיצוצים בנשיונל סיטי, ובעקבות אירועי הטרור המחרידים בפריז בסוף השבוע שעבר הוחלט ע”י CBS להקדים את שידור הפרק החמישי.

על פניו, הבעיה העלילתית היחידה שנוצרת מכך היא שובו של ג’יימס לזרועות האקסית שלו, לוסי ליין, שהופיעה בקצרה בסיום הפרק השלישי ובשבוע לאחר מכן הם כבר יוצאים לנופש משותף בחג ההודיה.

"זה מה שקורה כשמנסים להתנתק מהוט"
“זה מה שקורה כשמנסים להתנתק מהוט”

מעבר לכך, ולטובה כמובן, נעלמו כל ההתייחסויות וההשוואות לבן הדוד המפורסם של קארה. הפעם היא צריכה להתמודד עם משפחתה האחרת, זו שאימצה אותה, ובכל מקרה זה גורם ללא מעט בעיות. הראשית בהן היא מערכת יחסים חורקת בין אלכס לאמה, אלייזה (כזכור, הלן סלייטר, סופרגירל הקולנועית) בניגוד ליחס המרוכך והמחבק של כלפי בתה החוצנית. אלייזה לא אוהבת את הפיכתה של קארה לסופרגירל, אך היא לא תראה זאת או תגיד בפניה, אלא תאשים את בתה הבכורה בכך שהיא לא דואגת מספיק לאחותה הצעירה והלא אנושית.

שורש הבעיה מתגלה בפלאשבקים, ליום בו האנק הנשואו וה-DEO ניסו לקחת את קארה למטרות מחקר. ג’רמיה, אביה של אלכס (דין קיין, אם שכחתם), הציע את עצמו כתחליף, המומחה הבכיר בכל הקשור לסופרמן וקריפטון (כן, כי היית סופרמן, קיין), כמי שישרת את הסוכנות.

"זהירות, התינוק המרקד חזר!"
“זהירות, התינוק המרקד חזר!”

אלייזה חושפת את המידע בפני בנותיה, אחרי מריבת ארוחת חג מאוד לא משפחתית והתפייסות, ובעקבות חשיפתה של אלכס כי היא עובדת ב-DEO. אלייזה מוסיפה כי ג’רמייה נהרג בתאונת מטוס בגלל ה-DEO והנשואו (מה שמסביר את היעדרותו מהמפגש המשפחתי), וכי עליהן להיזהר ממנו. ברגע שאלכס וקארה חוזרות מהפוגת החג לעבודה, יחסן כלפי הנשואו משתנה והן צייתניות ושומרות על פאסון לא אופייני.

בין ארוחת חג הודיה כושלת לבין סודות שצפים מעל פני השטח, קאט מתעמרת בכוכבת רדיו סוררת שטיפחה במשך שנים, כשהאחרונה הופכת את סופרגירל למטרה לחיצי הרעל שלה, וכך לא יעשה לבחורה החדשה החביבה על הבוסית. בתאונת מסוק וסערת ברקים, לזלי וויליס מקבלת כוחות על חדשים – שליטה בחשמל – כשסופרגירל מצילה אותה אך הופכת לשנאי קריפטוני.

!Supergirls unite
!Supergirls unite

לזלי נהנית מכוחותיה החדשים וההרסניים, וממהרת לתקוף את קאט בערב החג כשהיא מרתקת את עצמה למשרד ועובדת כשכולם אמורים ליהנות מהתכנסות משפחתית ומילוי תרנגולי הודו חפים מפשע. קארה לא מצליחה לעצור את לזלי – כעת Livewire – בפעם הראשונה, אולם היא מצילה חייה של קאט מהתרסקות מעלית ולבסוף מסתייעת בה כפיתיון כדי להביס את המרשעת החדשה.

אחת התמות המרכזיות של הפרק עומדת, מוטיב חוזר ובהתאם לדמויות המובילות את הסדרה, על הנשים שמרכיבות את הסיפור. הרעה המרכזית היא אישה; הויכוח שעומד בלב מפגש משפחת דנוורס הוא בין אם לבנותיה ותפקידיהן החדשים בעולם; קאט ובנות טיפוחיה, הישנה והחדשה; קאט מתקדמת צעד נוסף בהתרככותה כלפי קארה (לראשונה היא שמעה על מות הוריה, והיחס שלה כלפי העוזרת האישית היה אנושי מתמיד); קאט שבאופן טבעי מגנה על קארה מפני לזלי שיכולה להרוג אותן במחי יד. אולי נשנה את שם הסדרה ל”קאט-גירל”?

"מפה אני הולכת לאודישן ל-iZombie"
“מפה אני הולכת לאודישן ל-iZombie”

ברוח חג ההודיה, האווירה המשפחתית הסדוקה נוסח “סופרגירל” הייתה פה השבוע, אף שהיא נוכחת תמידית – הפעם זה בלט מבכל שבוע אחר. צרות משפחת דנוורס, כמובן; הסיפור על הוריה הביולוגיים של קארה בפני קאט; קאט שמעדיפה לעבוד בחג כי בנה נמצא אצל האקס; ווין שמספר לקראה על משפחתו המפורקת ואביו האסיר. רק היו חסרים ג’יימס ו-Livewire כדי להשלים את התמונה הלא מושלמת.

אם נשים בצד את החלפת סדר הפרקים בנסיבות המצערות, שכאמור, לא הייתה לה השפעה נראית לעין, “סופרגירל” סיפקה את הפרק הטוב ביותר מתחילת העונה. הסדרה בהחלט יכולה להסתדר בלי המלודרמטיות הסבונית (הנשיקה על הלחי מווין לא נחשבת) והאיזכורים המוגזמים לבחור המעופף ההוא ממטרופוליס.

ציון: 4
ratings-tv-4

לזלי וויליס\Livewire, כמו בסדרה, הייתה שדרנית רדיו שהפכה לנבלית על אחרי שפוטרה מעבודתה. את יכולת השליטה בחשמל וויליס קיבלה מלידה. לפני שפוטרה היא הקדישה את תכניתה להשמצת סופרמן, ולאחר מכן הייתה לאויבת שלו ושל סופרגירל.
– קאט מזכירה לראשונה את בנה קרטר. בקומיקס היה לה ילד יחיד, אדם, שנרצח ע”י הנבל טוימן.
– אגב טוימן: ווין מספר לקארה שאביו נמצא בכלא. כפי שכתבתי בהערות לפרק הפיילו, ווינסלו סקוט הוא שמו האמיתי של טוימן, ובנו אנטון הוא נבל בפני עצמו – הדולמייקר.
– הזארולאטס הם גזע חוצני של יצואים העשויים אנרגיה ומנוצלים לרעה ע”י גזע אחר. אחד מבני הזארולאטס הוא The Weird, שהתיישב בכדה”א כגיבור על.
אלמנט איקס הוא אש האלים שמשמש את ה-New Gods כמעט בכל תחום.
סצנת ההליקופטר נראית כמו התזכורת האחרונה בסדרה לסרטי סופרמן.

השאר תגובה