ביקורת “החץ” עונה 4 פרק 2: המועמד

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות משרד התיירות של נאנדה פרבאט.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים לתוצאות הבחירות הבאות!

אולי תנסי להתמודד על ראשות העיר גות'אם סיטי בסדרה ההיא ללא באטמן?
אולי תנסי להתמודד על ראשות העיר גות’אם סיטי בסדרה ההיא ללא באטמן?

לא מעט קרה השבוע ב”החץ”. הוצגו מספר דמויות חדשות בנוסף ליותר משניים-שלושה קווי עלילה, מה שעלול ליצור מעט עומס על הצופה הממוצע. בואו ננסה לעשות קצת סדר.

אחרי המפגש עם דמיאן דארק והכוורת שלו, דיגל חושף בפני לורל בלבד שכנראה מדובר באותו ארגון שהרג את אחיו (כפי שדדשוט חשף בפניו בעונה השנייה). בינתיים דארק שוכר את שירותיו של שכיר חרב של המאפיה בשם לוני מאצ’ין, על מנת לטרפד את המועמדת הטרייה לראשות העיר, ג’סיקה דנפורת’ (בעלת הקמפיין הקצר ביותר לראשות עיר אי פעם). דארק לא מסכים עם שיטות העבודה ההרסניות של מאצ’ין ומפטר אותו, בדיוק כמו שפליסיטי צריכה עכשיו לפטר מלא עובדים בפאלמר טק (אחלה מוטיב חוזר!)

"אנרכיה מאייתים עם ח', נכון?"
“אנרכיה מאייתים עם ח’, נכון?”

כאן מגיעים לדמות חדשה נוספת, מתמחה צעיר בחברה בשם קרטיס הולט שנצמד לפליסיטי כמו מסטיק לנעל בקו העלילה שלה. בסופו של דבר הולט הופך למעין “הפליסיטי של פליסיטי” וכנראה ישמש עוזר אישי בכל תחומי הניהול של החברה. לפחות עד שריי יחזור מהמתים או שאוליבר יבזבז את כל הכסף של זוגתו על רכבים של עוברי אורח.

בקו העלילה המרכזי, בזמן שאוליבר וחבורתו מנהלים מצוד אחרי מאצ’ין, ת’יאה מתחילה להראות סימנים מאוחרים לתופעות הלוואי של מעיין הלזארוס, תסמינים הכוללים איבוד שפיות, זעם בלתי נשלט ורצון לנקום בבאטמן… לאחר מספר התפרצויות ת’יאה חושפת בפני לורל את שאירע בנאנדה פרבאט וכבר רואים ניצוץ בעיניה של לורל (“הכל כדי להציל את אחותי”; מעניין מה לורל מתכוונת לעשות…)

"למה אני מקבל את כל הסיידקיקים המטורללים?"
“למה אני מקבל את כל הסיידקיקים המטורללים?”

אחרי נטרולו של מאצ’ין לורל משכנעת את ת’יאה לנסוע אל נאנדה פרבאט כדי לטפל בבעיות הזעם שלה – אך גם כדי לנסות להחיות את גופתה המרקיבה של שרה (אם ת’יאה הייתה “מתה” למשך יום והוחזרה עם בעיית עצבים קלה, אני לא יכול לחכות ולראות כמה שרה תהיה עצבנית כשתתעורר). כמובן שמאצ’ין נמלט, וכמו זורו משאיר אחריו חותם שזועק “אני קפטן אנרכיה”, מה שכנראה על כך שהוא יישאר אתנו לאורך העונה.

אם חשבתם שהפלאשבקים הפכו לסתם כלי לשריפת זמן, במיוחד לאור העובדה שאוליבר שוב נזרק על אותו אי בודד מחורבן – אתם טועים. הפלאשבק השבוע נועד להשלים את פער המידע החשוב מכל: איך אוליבר הפך מבלונדיני ארוך שיער, לסטיבן אמל. ו… זהו, אין לפלאשבקים מטרה אמיתית נוספת.

"אתם נותנים הנחות לחברי מועדון הדאנג'ן?"
“אתם נותנים הנחות לחברי מועדון הדאנג’ן?”

אם לסכם במשפט אחד את משמעות הפרק, הרי הפלאשבק אומר הכל: קיבלנו הרבה אינפורמציה רק כדי לדרוך במקום. הוצגו כמה דמויות חדשות וזה נחמד, אך מצבה של העיר לא באמת השתנה למרות הניסיון של דנפורת’ לרוץ לראשות העיר (למרות שזה כן השפיע על אוליבר להחליט להתמודד, אבל זה כבר סיפור לשבוע הבא). מניעיו של דארק לא נחשפו מעבר למה שכבר ידוע לנו. שוב חוזרים לנאנדה פרבאט ולדמויות מתות עם ת’יאה ולורל. התוספת של גיבור על עתידי בפוטנציה (קרטיס; ראו ההערות) היא עניין נחמד, אבל באותה מידה אפשר היה לדחוף לשם כל דמות דרג ד’ אחרת של DC (כמו לובו, למשל… אל תשפטו אותי.)

כרגיל, מדובר בתחילת עונה אז אתן לעניינים לזרום כסדרם לעת עתה, עם תקווה שאולי תהיה תאוצה בעלילה בפרק הבא.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

– יד-ימינה של פליסיטי, קרטיס הולט, מבוסס על מייקל הולט\מיסטר טריפיק, גיבור על בעל מיומנויות מושלמות כמעט בכל תחום ואחד האנשים החכמים בעולם. הוא ממשיך דרכו של טרי סלואן, גיבור דומה מעידן הזהב.
לוני מאצ’ין\אנארקי היה נער צעיר שיצר לעצמו זהות של ויג’ילנט\אנרכיסט, והתעמת עם באטמן.
– ברון הסמים שאוליבר חודר לשורות ארגונו בפלאשבקים נקרא רייטר. למרות צבע עורו השחור בסדרה, בקומיקס רייטר הוא הנבל הנאצי ברון ברון בליצקריג.
– אוליבר התמודד לראשות העיר סטאר סיטי גם בקומיקס ואף כיהן בתפקיד. בקומיקס הוא מאוד פעיל פוליטית ומזוהה כדמוקרט, לעתים ליברלי מדי לדעת עמיתיו.
– לא ברור הקשר, אבל ראש משפחת הפשע ריק פינזולו שמוזכר בפרק היה דמות של מאפיונר שגילם סטנלי טוצ’י בסדרת הפשע האייטיזית “סוכן סמוי“.

השאר תגובה