ביקורת, “הנגיף”- עונה 2 פרק 9: If you want to Shoot, Shoot

אזהרה: הביקורת מכיילה ספויילרים לפרק ולעונה!

אחרי המפגש האחרון עם קלי “אם השנה”, כבר היה ברור שהאיזור הבטוח עומד בפני פלישה. אייקורסט, כמו שהוא יודע הכי טוב לעשות, ממהר להבריח “20 נוסעים” דרך הנמל לקראת מתקפה כוללת על רד-הוק, המאחז הראשון של בני האדם בסטנטן איילנד.

סטראקיין ואפרם ממהרים להזהיר את הרשויות מפני פלישה מתקרבת, אבל בזכות התלהבותו המוגזמת של סטראקיין בענייני ערפדים, העניין לא נלקח בכובד ראש מספיק.
בינתיים בביתם החדש של ניקי ודאץ’, מגיעים נורה ופאט לביקור שמעבר להיותו “היי מה נשמע?” אפשר לראות בו מעיין סגירת מעגל של פאט ודאץ’ אם זה שפאט השלים עם העובדה שדאץ’ וניקי ביחד עכשיו.

THE STRAIN -- "The Battle For Red Hook" -- Episode 209 (Airs September 6, 10:00 pm e/p) Pictured: Max Charles as Zack Goodweather (bottom center), Corey Stoll as Ephraim Goodweather (center), David Bradley as Abraham Setrakian (far right). CR: Michael Gibson/FX

שיח קצר בין השניים המערב את נורה יכול לסמל גם שאולי מתפתח קשר כלשהו בינה לבין פאט. יהיה מעניין. בכל מקרה, נורה ופאט עוזבים וניקי ודאץ’ נכנסות לויכוח “יחסינו לאן” שמסתיים כמו כל ויכוח- בסקס עצבני. אם חשבנו שדאץ’ משוגעת עד עכשיו, אז המשפט “אני שונאת את העובדה שאני מאוהבת בך כל כך” והאקט שבא בעקבותיו, רק חידד את העובדה הזו.

המבצר נפרץ ומאות ערפדים (אין לי מושג איך כל כך הרבה, אבל שיהיה) מסתערים על שער הכניסה לרד-הוק. ראש העיר, כרגיל, בורח ומשאיר את חברת המועצה לטפל בעניינים לבדה. אנחנו מקבלים מעט פיתוח לדמות שלה וממשיכים הלאה.

the-strain-kevin-durand (1)

אחרי גיוס תושבי שכונת רד הוק למאבק, הקרב הגדול מתחיל. בעוד קלי יוצאת בעקבות זאק, נורה ופאט, סטראקיין ואף מתכוננים להתמודד מול אייקורסט, במה שנבנה כעימות הסופי בין קצין האס אס לשעבר, לאסירו ממחנה ההשמדה.

עכשיו, מאחר וקראתי קצת את הנובלה של דל טורו והוגן, לא אספיילר, אבל אסב את תשומת לבכם: אייקורסט עובר בין חפציו של סטראקיין ומוצא דף עתיק, עליו מופיע מלאך בעל 8 כנפיים, ומיד משמיד אותו. עד כאן פינת גירוי המחשבות.

THE STRAIN -- "The Battle For Red Hook" -- Episode 209 (Airs September 6, 10:00 pm e/p) Pictured: (l-r) Samantha Mathis as Justine Feraldo, Paulino Nunes as Frank Kowalski. CR: Michael Gibson/FX

סטראקיין ואייקורסט מתעמתים בינהם’ אף מנסה להתערב וגורם לאייקורסט לצאת בעקבותיו. כאן הסצנה מגיעה לשיא העניין ולשיא הפרק: העימות המונולוגי של אף ואייקורסט, בו אייקורסט מבצע ניתוח פסיכולוגי למורשתו של אפרם….(כי היה כל כך קשה לנחש שאף יהודי…כי לכל אחד קוראים אפרים, עדיין מאוד מרתק) הדרך בא אייקורסט מאיים על אף מהפנטת, ואז מגיע הרגע בו הגיבורים מנצחים את הנבל!…כמעט.

שוב, כמו בקרב נגד המאסטר בעונה הקודמת, נראה שסטראקיין אוהב לבהות באויביו יותר מאשר לוודא הריגתם. אייקורסט וקלי נמלטים להילחם בלילה אחר (אוף).

אומנם לא היה הרבה השבוע מבחינת התקדמות בעלילה או פיתוח דמויות, ולמעט כמה טקסטים של אייקורסט ההתנהלות הייתה מעט משעממת, אבל לפחות לא ראינו שוב את אנג’ל צורח על גאס או את פולמר ממזמז את המזכירה שלו, אז זה סביר.

ציון סופי: 3.5

ratings-tv-3-half

השאר תגובה