אולפני פוקס מתכננים ריבוט ל”ג’נטלמנים מובחרים”

כנראה העיבוד הקולנועי הגרוע ב-2003 לא הספיק לפוקס, ומסתמן כי הם מתכננים לנסות את מזלם בשנית עם גרסה חדשה לקומיקס של אלן מור וקווין או’ניל, The League of Extraordinary Gentlemen.

סדרת המיני-סדרות\רומנים גרפיים של מור ואו’ניל הציגה קבוצה של גיבורים ספרותיים בסוף המאה ה-19 שגויסו לשם משימות מטעם ה-MI5: אלן קווטרמיין, מינה מוריי, קפטן נמו, ד”ר ג’קיל\מיסטר הייד והאיש הבלתי נראה. הקבוצה כיכבה בשתי מיני-סדרות מצליחות, וחלק מהדמויות המשיכו גם לסיפורים עתידיים, אף כי ככל שהסיפורים התקדמו כך גם התחלפו הזמנים והדמויות (הסדרה האחרונה התפרשה על פני 1910, 1969 ו-2009).

LOEGFeature

המהדורות הראשונות פורסמו תחת אימפרינט של וויילדסטורם (בהמשך חלק מ-DC קומיקס), America’s Best Comics, ואילו הסדרה האחרונה הודפסה ע”י Top Shelf.

ב-2003 הופק הסרט הידוע לשמצה (שבפוקס בחרו לשווק כ-LXG), בבימויו של סטיבן נורינגטון (“בלייד”) ובכיכובם של שון קונרי בתפקיד המשחק האחרון שלו (אלן קווטרמיין), פיטה ווילסון (מינה מוריי) וסטיוארט טאונסנד (דוריאן גריי). הסרט התרחק מהמקור והתמקד באקשן בשלהי התקופה הויקטוריאנית. הסרט הצליח יחסית בקופות (179 מיליון דולר), בעיקר מחוץ לארה”ב, אך זכה בעיקר לביקורות שליליות מצד מבקרים ומעריצי חומר המקור.

the-league-of-extraordinary-gentlemen-movie

אם מור לא שונא מספיק את התרבות הקפיטליסטית האמריקנית והוליווד בפרט (הוא מפורסם בהתכחשותו לעיבודים הקולנועיים של יצירותיו, והגשרים השרופים שלו עם DC ומארוול), צמד תסריטאים טען שפוקס גנבו מהם את הרעיון לסרט, שכרו את מור שיכתוב את סדרת הקומיקס כדי לתת לגיטימציה לגניבה, והגישו תביעה שהסתיימה בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. מור התרעם על כך שלא ניתנה לו הזדמנות להוכיח שהטענות נגדו שקריות.

כעת בפוקס עובדים על עיבוד נוסף, ריבוט. נכון לעכשיו לא ידועים עליו פרטים, למעט זהות המפיק, ג’ון דייוויס (“כרוניקה בזמן אמת”). דבר אחד מובטח: אלן מור לא יקבל זאת ברוח טובה.

One thought on “אולפני פוקס מתכננים ריבוט ל”ג’נטלמנים מובחרים””

השאר תגובה