ביקורת “גות’אם” עונה 1 פרק 21: הסדן או הפטיש

הביקורת השבועית של “גות’אם” מוגשת בחסות מועדון דחויי איגוד התסריטאים האמריקני.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

הטרילוגיה האיומה של ה-Ogre מסתיימת כפי שהתחילה והתנהלה בשני הפרקים הקודמים. לא יודע מה חשבו בהפקה שיצליחו להשיג מהחקירה הזו, אבל היא הסיפור רק הדגיש את החולשות הרבות של הסדרה, של משטרת גות’אם ושל דמותו הצדקנית אך מלאת החטאים של ג’ים גורדון. יתרה מכך, ברברה חזרה למשחק וסיימה במצב גרוע, כזה שאני בספק אם תוכל לשוב ממנו כדמות מהשורה (אלא אם מתכננים לבקר אותה בהמשך בארקהם, אולי אף להפוך אותה לנבלית; אני מהמר על מגפאי.)

אם זה לא היה גרוע מספיק:
1. משהו לא מסתדר בין סוף הפרק הקודם לתחילת הפרק הזה: ג’ייסון הראה לברברה את החדר הסודי שלו והיא הגיבה באדישות\רבע חיוך. לאחר שבילו לילה משותף לא נראה שהיא מבינה שהוא רוצח סדרתי, ומתעלמת מהצד האפל שלו. עד שהוא כופה עליה להישאר.
2. מוקדם יותר העונה ברברה חזרה לבית הוריה וראינו אותו בדיוק דקה אחת, בשתיקה מביכה בין שני הצדדים. הם חוזרים השבוע רק כדי למות בידיו של ג’ייסון, כי הוא מכריח את ברברה לבחור את המטרה הבאה שלו. הייתי בטוח שהיא תלך על לזלי, אבל אין כמו לנער את הצופים ע”י הריגת זוג זקנים שלאף אחד לא אכפת מהם.

Gotham_1.21

ברוס ממשיך לחקור את סיד באנדרסלואו, אך נתפס על ידו כשהוא מחטט בכספת במשרד שלו. כמובן שברוס עדיין רחוק מלהיות הבלש המתוחכם שיגדל להיות, אז הוא נופל לנכלוליותו של באנדרסלואו, שצופה את צעדיו, ומערער את תדמית אביו כשהוא טוען שהדורות הקודמים במשפחת וויין היו מודעים למעשי החברה בבעלותם, והתעלמו מהם. לושיוס פוקס הצעיר מבטיח לברוס שאביו היה אדם טוב, וחשבתי שזה יבטל את הספק שנזרע במוחו של ברוס, אך נראה שהוא נפל בפח ומעדכן בעצב את אלפרד על הגילוי החדש, לכאורה.

קובלפוט מקדם את תכניותיו, ומה שבתחילה נראה כמזימה להריגתו של מארוני, מתגלה כצעד הגדול ביותר של הפינגווין עד כה: פתיחת מלחמה בין מארוני לפאלקון; כי למה להיפטר מבוס אחד כשאפשר לחסל שניים במכה? בכל אופן, השיא יגיע בפרק הבא, סיום העונה.

ההתדרדרות המגוחכת של ניגמה נמשכת, כשהוא נפטר משרידיו של דוהרטי בעבודה, ומותיר רמז למעשיו בידיה של מיס קרינגל בתוך “מכתב הפרידה” של דוהרטי ממנה, כיאה לרידלר לעתיד. בסדרה עם כתיבה טובה יותר ניגמה לא היה מסדר את המכתב כך שנראה את שמו מבצבץ מבין השורות. אבל כותבי “גות’אם” מעולם לא נודעו במעודנות שלהם.

מבלי ששמתי לב לכך עד הסיום, גם השבוע פיש מוני נעדרה מהפרק. מה שאומר שכנראה היא תופיע בפרק הסיום. תרחיש גרוע יותר: הסיפור שלה ימשיך בעונה השנייה. אוף.

ציון: 2
ratings-tv-2

לושיוס פוקס מופיע לראשונה בסדרה. בקומיקס הוא בכיר בתעשיות וויין ואחד האנשים הקרובים והנאמנים ביותר לברוס. כיום הוא זכור בעיקר בזכות הגרסה של הדמות בטרילוגיית האביר האפל, בגילומו של מורגן פרימן.
– טומי בונז: ספק אם יש קשר, אבל האסוציאציה שלי הייתה למיסטר בונז, נבל על לשעבר שעומד בראש מחלקת אנשי העל של ממשלת ארה”ב.
מאונטיין דרייב 1007: בקומיקס לא נאמר היכן ממוקמת אחוזת וויין, אך בסדרה המצוירת של באטמן מ-1992 הייתה זו הכתובת בה השתמשו בפרק.

השאר תגובה